Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 23 kwietnia 2004, 13:31

autor: Wojciech "Juju" Szajdak

Poznań Game Arena - dzień trzeci

Impreza Poznań Game Arena powoli dobiega końca. Minął trzeci dzień, a dziś ostatnia okazja, by osobiście przekonać się co oferuje największe, tegoroczne wydarzenie poświęcone grom komputerowym i wideo w Polsce.

Poznań Game Arena (dzień trzeci)

Impreza Poznań Game Arena powoli dobiega końca. Minął trzeci dzień, a dziś ostatnia okazja, by osobiście przekonać się co oferuje największe, tegoroczne wydarzenie poświęcone grom komputerowym i wideo w Polsce. Pogoda w Poznaniu ponownie dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Atmosfera imprezy może nie uległa drastycznej zmianie, ale zainteresowanie z pewnością nie było najgorsze. Chwilami odnieść można było wrażenie, że w porównaniu z poprzednimi dniami działo się trochę więcej. Przede wszystkim pokazywano ciekawsze zapowiedzi i co najważniejsze zaprezentowano ich wyraźnie więcej. Tłoku na hali jednak nie było, co tak naprawdę należałoby jednak uznać jako atut Poznań Game Arena. W końcu nic nie potrafi zdenerwować bardziej niż oczekiwanie w ogromnej kolejce! Tym bardziej jeśli chce się rozkoszować tym, co tygrysy lubią najbardziej.

Na projektorach zawieszonych nad główną sceną Poznań Game Arena pokazywano wczoraj m.in. Painkillera. Wizualnie jest to (bez dwóch zdań panowie i panie!) jedna z najbardziej zaawansowanych gier jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. W przypadku tej produkcji należy koniecznie zaznaczyć, że gra komputerowa jeszcze nigdy nie oferowała tak perfekcyjnie wykonanych bossów końcowych. W Painkiller są oni po prostu mega ogromni, bardzo źli i poruszają się szalenie realistycznie. Całość napędzana jest profesjonalną fizyką Havoc, z której korzystają m.in. takie gry jak Max Payne 2, Medal of Honor: Pacific Assault oraz Half-Life 2. A co chyba najważniejsze - to tak naprawdę pierwsza profesjonalna polska produkcja, mogąca śmiało konkurować z najlepszymi zachodnimi strzelankami FPP. Przypomnijmy, że Painkiller została stworzona przez naszych rodaków z niewątpliwie utalentowanej grupy People Can Fly (respect się należy!!!) i jest już dostępna w sprzedaży w niesamowicie niskiej cenie. Polak jednak potrafi i to jest budujące.

Poznań Game Arena - podsumowanie

Poznań Game Arena to największa impreza targowa poświęcona grom komputerowym w naszym kraju. W dzisiejszym artykule podsumowujemy to, co od 20 do 23 kwietnia mieli okazję zobaczyć zwiedzający.

Poznań Game Arena - dzień drugi

Drugi dzień imprezy Poznań Game Arena już za nami. Na pogodę w Poznaniu nikt nie mógł narzekać, było naprawdę bardzo gorąco!

Poznań Game Arena - dzień pierwszy

Wczoraj o godzinie 13.00 wystartowała w Poznaniu impreza Poznań Game Arena. Potrwa łącznie cztery dni i jak zapewniają organizatorzy będzie to największe w naszym kraju święto fanów gier komputerowych i wideo.