Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 12 października 2018, 15:55

autor: Michał Wysocki

Czy Andrzej Sapkowski ma szansę na 60 mln zł od CD Projektu? Analiza

Czy Andrzej Sapkowski ma podstawy, by domagać się od CD Projekt S.A. dodatkowego wynagrodzenia w wysokości 60 mln złotych? Wskazujemy bardzo ciekawy wątek sprawy - możliwą nieważność umów zawartych pomiędzy pisarzem a spółką.

Kilka dni temu w internecie pojawiła się informacja, że firma CD Projekt S.A. otrzymała od pełnomocnika Andrzeja Sapkowskiego wezwanie do zapłaty kwoty 60 mln zł tytułem wynagrodzenia prawnoautorskiego za wykorzystanie w popularnej serii RPG świata wykreowanego w Sadze o wiedźminie. Pełną treść wezwania wraz ze stanowiskiem spółki można znaleźć na jej oficjalnej stronie w sieci. Wśród wielu internetowych opinii dotyczących sporu nie spotkałem się jeszcze z rzetelną, kompleksową analizą tego, czy roszczenia pisarza są uzasadnione z punktu widzenia polskiego prawa autorskiego.

Internet szybko zalały za to memy przedstawiające autora książek jako „chciwego Janusza” polskiej fantastyki, który wolał pewne, choć relatywnie niewielkie, pieniądze od tylko potencjalnych milionów w przyszłości, a teraz żałuje tej decyzji i próbuje zwiększyć swoje korzyści, powołując się na świetną sprzedaż gier polskiego studia. Sam CD Projekt wypowiada się jednak na temat roszczeń pisarza w sposób bardzo ostrożny i ugodowy.

Internet bardzo szybko zareagował na roszczenia znanego pisarza. - 2018-10-12
Internet bardzo szybko zareagował na roszczenia znanego pisarza.

Od zawsze staraliśmy się być w jak najlepszych relacjach z panem Sapkowskim. Nadal nam na tym zależy, bo działamy w ramach tego samego, wiedźmińskiego świata. Oczywistym jest, że z takich ludzkich względów należy dążyć do zgody.

Adam Kiciński, prezes CD Projektu – wywiad dla next.gazeta.pl, 3 października 2018

Wezwanie do zapłaty

Wezwanie do zapłaty autorstwa prawnika Andrzeja Sapkowskiego wskazuje prawną oraz faktyczną podstawę jego roszczeń. W praktyce taki dokument najczęściej poprzedza skierowanie sprawy do sądu. Trzeba jednak podkreślić, że wbrew temu, co twierdzą niektórzy komentatorzy, żaden pozew nie został jeszcze złożony (a przynajmniej nikt takiej informacji nie ujawnił).

Andrzej Sapkowski domaga się w piśmie 6% uzyskanych przez CD Projekt korzyści. - 2018-10-12
Andrzej Sapkowski domaga się w piśmie 6% uzyskanych przez CD Projekt korzyści.

Pełnomocnik pisarza podaje, że podstawa prawna to przede wszystkim art. 44 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z jego brzmieniem „w razie rażącej dysproporcji między wynagrodzeniem twórcy a korzyściami nabywcy autorskich praw majątkowych lub licencjobiorcy twórca może żądać stosownego podwyższenia wynagrodzenia przez sąd”. Autor wezwania podkreśla dodatkowo, że przepis ten ma charakter bezwzględnie obowiązujący (co oznacza, że strony nie mogą go wyłączyć umową) oraz że znajduje zastosowanie, gdy wynagrodzenie autora jest zbyt niskie w porównaniu z korzyściami osiągniętymi dzięki wykorzystaniu jego dzieła.

Opisując stan faktyczny sprawy, radca prawny podkreślił, że wynagrodzenie Andrzeja Sapkowskiego jest „wielo-wielokrotnie” niższe niż stawka, którą autor powinien otrzymać, biorąc pod uwagę zyski spółki. Przywołuje on stawki rynkowe, które mają wynosić od 5% do 15% dochodów nabywcy praw autorskich lub licencjobiorcy. Jednocześnie wzywający wskazuje, że żądając około 6% (tj. 60 mln złotych), i tak idzie spółce na rękę, ponieważ roszczenia mogłyby być o wiele wyższe.

ILE ZARABIA WIEDŹMIN CD PROJEKTU?

Podczas ogłaszania sprawozdania za rok 2017 CFO CD Projektu, Piotr Nielubowicz, powiedział, że globalnie firma sprzedała 33 miliony kopii gier z serii Wiedźmin. Dowiedzieliśmy się wtedy także, że Grupa CD Projekt wypracowała w 2017 roku 463 mln zł przychodów i 200 mln zł zysku netto. „Od strony uzyskanego przychodu ponownie najważniejszy był dla nas Wiedźmin 3: Dziki Gon, którego w ujęciu ilościowym sprzedaliśmy nawet nieco więcej niż rok wcześniej” – mówił na spotkaniu Nielubowicz.

Kolejny akapit wezwania jest o wiele bardziej interesujący, choć niekoniecznie zasługuje na szczegółową analizę w tym artykule. Pełnomocnik Andrzeja Sapkowskiego sugeruje bowiem, że firma CD Projekt S.A. mogła nabyć (jeśli w ogóle nabyła) prawo jedynie do wydania pierwszej serii Wiedźmina, a wykorzystanie świata wykreowanego przez pisarza w dodatkach czy rozszerzeniach może być niezgodne z prawem.

Lektura zawartych bowiem z Autorem umów nakazywałaby zdecydowanie bardziej oprzeć się na ustaleniu, że jeśli w ogóle nabyto jakieś prawa autorskie, to co najwyżej do pierwszej z serii gier, więc rozpowszechnienie wszystkich kolejnych, w tym rozszerzeń, dodatków etc., jest po prostu bezprawne.

Wezwanie do zapłaty napisane w imieniu Andrzeja Sapkowskiego

Następnie w dokumencie znajduje się trochę prawniczej paplaniny. Niestety, nie wiem, jak inaczej nazwać sugestię, że umowy nie przeniosły jakichkolwiek praw, a autor wezwania zaznacza, że to jedynie przykładowe argumenty, których w razie potrzeby jest w stanie podać dużo więcej. Potem radca prawny powołuje się na art. 43 ww. ustawy. W dużym skrócie mówi on o tym, że jeśli strony w umowie nie wskazały żadnego wynagrodzenia dla autora lub nie umieściły zapisu, iż przeniesienie praw autorskich jest bezpłatne, należy mu się wynagrodzenie stosowne do zakresu udzielonego prawa oraz korzyści spółki z jego wykorzystania. Może to sugerować, że istniały umowy zawierane z Andrzejem Sapkowskim (a było ich więcej, co zostało potwierdzone przez wszystkich uczestników sporu) nieuwzględniające dodatkowego wynagrodzenia, ale to wyłącznie moje przypuszczenia.

CD Projekt miał podpisać z Andrzejem Sapkowskim „szereg umów” w latach 2002–2016. Niestety, nie znamy ich treści, co bardzo utrudnia analizę sytuacji. - 2018-10-12
CD Projekt miał podpisać z Andrzejem Sapkowskim „szereg umów” w latach 2002–2016. Niestety, nie znamy ich treści, co bardzo utrudnia analizę sytuacji.

W wezwaniu pojawia się więc praktycznie pomijana w opisach sprawy kwestia możliwej nieważności umów zawartych między pisarzem a spółką. Tym samym, gdyby okazało się to prawdą, CD Projekt S.A. może mieć kłopoty dużo większe niż zapłata kilkudziesięciu milionów złotych z tytułu podwyższenia wynagrodzenia. W przypadku nieważności zawartych umów Andrzejowi Sapkowskiemu będą bowiem przysługiwać roszczenia z art. 79 wspomnianej ustawy – w tym prawo do żądania nawet dwukrotność stosownego wynagrodzenia lub wydania wszystkich korzyści osiągniętych w wyniku naruszenia praw autorskich przez spółkę. Nie widzieliśmy tych umów, trudno więc ocenić ich prawidłowość – warto jednak śledzić ten wątek całej sprawy.

Odpowiedź CD Projektu

Odpowiedź spółki jest jednoznaczna – kwestionuje ona roszczenie zarówno co do zasady (czyli co do podstawy prawnej wypłaty jakiejkolwiek dodatkowej kwoty), jak i co do wysokości (przy założeniu, że podstawa prawna jednak była prawidłowa, kwestionowana jest wysokość żądania jako zbyt wygórowanego). Potwierdza to oficjalny komunikat oraz wypowiedź prezesa zarządu spółki.

W ocenie Spółki żądania są bezpodstawne zarówno co do zasady, jak i wysokości. Spółka w sposób ważny i zgodny z obowiązującymi przepisami nabyła prawa do utworów Pana Andrzeja Sapkowskiego, m.in. w zakresie niezbędnym do wykorzystania ich w ramach tworzonych przez Spółkę gier, regulując uzgodnione w umowach wynagrodzenia.

CD Projekt – Raport bieżący nr 15/2018

Czy Andrzej Sapkowski powinien Twoim zdaniem dostać 60 milionów złotych od CD Projektu?

88,8%

Nie

11,2%

Tak

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin

Wiedźmin

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

„Dajcie mi pieniądze z góry” - jak Sapkowski sprzedał prawa do Wiedźmina
„Dajcie mi pieniądze z góry” - jak Sapkowski sprzedał prawa do Wiedźmina

Dzisiaj łatwo jest wytykać Andrzejowi Sapkowskiemu krótkowzroczność przy sprzedawaniu praw do swojego uniwersum za przysłowiowe grosze. Jednak w 2002 roku decyzja pisarza wcale nie wydawała się taka nieprzemyślana.

Czy Sapkowski powinien już odejść na emeryturę?
Czy Sapkowski powinien już odejść na emeryturę?

Wieść o tym, że Andrzej Sapkowski pisze nową książkę o wiedźminie zdążyła już obiec media. I spotkała się z mieszanym odbiorem. Spora grupa krzyczy „kończ, waść”. Chyba niezasłużenie.

Komentarze Czytelników (100)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
12.10.2018 20:42
👎
11
odpowiedz
1 odpowiedź
modoc
32
Chorąży

Sapiący dostał kasę w takiej wysokości w jakiej w tamtym momencie była warta ta marka. Sam CdP proponował mu procent a on sam odmówił uważając graczy za półgłówków i że nigdy to się nie sprzeda.
Wyłącznie CDP wypromował tą markę swoim sumptem i kasą. Niech teraz Sapiący zwróci redom kasę za promocję tej marki.

13.10.2018 00:04
odpowiedz
WolfDale
15
Poeta za pięć groszy

Po raz kolejny napiszę, że to jest jedna wielka ustawka. Nie ma to znaczenia czy mówią dobrze czy źle. Grunt, aby mówili bo ile razy można pisać o zachwytach nad Wiedźminem Trzecim? Nakręcają wojenkę, media piszą nawet te - które kompletnie nie są związane z grami.

Potem Pan Andrzej przekracza próg studia i przybija z każdym piątkę, a koperta do rączki za dobrą robotę.

13.10.2018 00:56
odpowiedz
Veno_m
2
Junior

To tak samo jak z tymi kobietami co teraz oskarżają Ronaldo o gwałt ;p

13.10.2018 02:03
😒
1
odpowiedz
Ali Wlaborg
20
Legionista

istny chciwy januz biznesu

niech on no lepiej pokaże jakie maił dochody z książek przed i po powstaniu wiedźmińskiej gry
nie zapomnijmy jak Spaka potraktował netflixowego widźmina, ma w dupie czarną Ciri, poszedł se zaraz po dostaniu kasy, będzie kolejna sprawa z Januszem Sapkowskim o kase i to na skale światową

13.10.2018 06:29
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Oburzony
51
PC Gamer

Oby dostał, należy mu się zdecydowanie więcej niż to. CDP wzięło jego uniwersum i zrobilo z niego wielka marke, kasa mu sie nalezy.

13.10.2018 07:18
odpowiedz
1 odpowiedź
AntyGimb
43
Generał

Prawie wszyscy go hejtuja a każdy robiłby to samo na jego miejscu. Jeżeli jest cień nadzieji na takie pieniądze to każdy ogarnięty człowiek będzie o to walczyć. Tak samo gadanie że głupi bo wziął z góry a nie na % z zysku. Tylko kto wtedy myślał że ta gra osiągnie taki sukces? Ja do dziś pamiętam że dowiedziałem się o niej w dniu premiery. Z Teleexpresu na tvp :D

post wyedytowany przez AntyGimb 2018-10-13 07:30:00
13.10.2018 07:30
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Sir Xan
89
Legend

Oby dostał, należy mu się zdecydowanie więcej niż to. CDP wzięło jego uniwersum i zrobilo z niego wielka marke, kasa mu sie nalezy.

Do wszyscy, co mają podobne myśli.

Udajecie głupki czy co? CD-Projekt zaproponował Sapkowski od samego początku w udział zysku. Ale Sapkowski nie wierzył w sukcesu gry Wiedźmin i żądał określone kwoty z góry. Dostał to i podpisał umowy. CD-Projekt otrzymali prawa do uniwersum Wiedźmin i potem zrobili z nim dobry użytek. Dzięki nimi Geralt zyskał wielką popularności, a książki Sapkowski zyskały darmowe reklamy i mają lepsze wyniki sprzedaży. Więc można to nazwać wielki korzyść obu strony.

Grafika, modele postaci, questy, mechanik walki i RPG, duże reklamy i świetne wyniki sprzedaży, to wszystko zasługa CD-Projekt i ogromne wkłady pracy pracowników. Sapkowski przez większości czasu w ogóle nie pomagał, jak sam skomentował: "Znam niewiele osób, które w to grały. Obracam się wśród inteligentnych".

Sapkowski domagał się o 60 milionów złotych DOPIERO PO 3 LATACH od premiera Wiedźmin 3 (albo 7 lat po W2)!? To już za późno, bo CD-Projekt już wydał sporo kwoty na rozbudowane firmy i przyszłe projekty gier np. Cyberpunk. Złamał umowę, a prawdziwe mężczyźni tak nie postępują.

Jeśli CD-Projekt będzie musiał zapłacić aż 60 milionów zł, to prawdopodobnie Cyberpunk czeka wycięcie zawartości.

Więc zamknijcie się i już!

Jest cham, chciwy, zazdrosny i tyle. Ja kocham jego książki, ale jego charakter nie trawię.

13.10.2018 07:31
odpowiedz
AntyGimb
43
Generał

Tak poza tym to kogo to obchodzi? Za 13 dni premiera najlepszej gry w historii.

post wyedytowany przez AntyGimb 2018-10-13 07:43:00
13.10.2018 07:32
1
odpowiedz
Raistand
109
Legend

Ech. Widzę, że przynajmniej połowa forum była przy rozmowach CDP i AS.

13.10.2018 08:34
odpowiedz
2 odpowiedzi
czekoladowyjoe
38
Pretorianin

Kto z Was nie walczyłby o hajsy w momencie kiedy ma taką możliwość? Chyba każdy z nas zna przykłady gdzie ktoś się wraca do sklepu bo mu "pani wydała 2 zł za mało i dopiero w domu to zauważył". To teraz Andrzej sobie pomyślał po konsultacji z prawnikami, że mu wydali 60 milionów za mało i się stara. Skoro o 2 zł się ludzie biją i w mordę można dostać na dworcu to czemu się dziwić?

13.10.2018 09:28
😂
1
odpowiedz
Lezorat
11
Legionista

A ja uważam, że Sapkowski jednak powinien dostać te 60 milionów....
żeby miał czym spłacić pierwszą ratę dla CDP za promowanie marki na świecie XD

13.10.2018 10:04
😡
odpowiedz
K@m@R
56
Pretorianin

Gry są prymitywne ale kasa z nich już nie?

13.10.2018 12:28
2
odpowiedz
1 odpowiedź
gorx99
1
Junior

Może takie rozwiązanie
1. CDP wypłaca Sapkowskiemu 60 milionów
2. Każda osoba, która zainteresowała się wiedźminem pod wpływem gry ma teraz prawo do odesłania książek bezpośrednio do autora celem zwrotu pieniędzy, ale z procentem na konto CDP.

13.10.2018 15:03
1
odpowiedz
Samson1889v2
1
Centurion

Na całe szczęście nikt z obecnych nie będzie decydował co się komu należy. To jest tylko i wyłącznie ich sprawa. A wyzywania Sapka tylko pokazujecie, że jesteście tacy sami:D Jeszcze, żebyście go chociaż osobiście znali to pół bidy. Żeby nie było nikogo nie bronie, bo to czy mu się należy czy nie rozwiąże sąd.

post wyedytowany przez Samson1889v2 2018-10-13 15:03:52
13.10.2018 18:55
odpowiedz
2 odpowiedzi
dj_sasek
89
Freelancer

Mnie bardziej interesuje to co dalej z grami z serii Wiedźmin? Załóżmy, że Sapkowski nie dostanie pieniędzy. Może przecież zrezygnować z dalszej współpracy i kolejne gry nie powstaną. Zastanawiam się jakie będzie lepsze rozwiązanie. Dla świętego spokoju CDP mogłoby oddać Sapkowskiemu pieniądze i zapewnić sobie spokój jeżeli chodzi o przyszłe gry w tym uniwersum. Z drugiej strony, jest to trochę sprzeczne z sumieniem, bo w życiu liczą się też zasady a Sapkowski ich nie ma.

13.10.2018 19:17
odpowiedz
tronsez
1
Junior

Sapkowski jeśli coś sprzedał to prawa do zarabiania na jego marce. Samych praw autorskich nie może sprzedać choćby nie wiem jak się starał. Dopiero 70 lat po jego śmierci prawa autorskie przestaną istnieć.

13.10.2018 19:42
odpowiedz
1 odpowiedź
Zły Wilk
10
Centurion

A może zamiast gdybać lepiej poczekać na jakieś oficjalne wieści co do ewentualnej ugody lub procesu? Z tych wszystkich postów, opinii zwykłych graczy i czytelników, wywodów prawników wiemy tylko tyle że sprawa jest bezprecedensowa. Nie było podobnej sytuacji i jeśli sprawa trafi do sądu będzie miał on niezłą zagwozdkę.

13.10.2018 20:11
odpowiedz
1 odpowiedź
krakoos.xbox360
53
Introwertyk

Sapkowski sprzedał pełne prawa do tworzenia cyfrowej rozrywki w świecie Wiedźmina REDom. Nie wierzył w sukces i nie zabezpieczył się z góry, chociaż mu to proponowano. Zespół CD-Projekt włożył w proces mnóstwo pieniędzy i pracy. Stworzyli dzieła w świecie gier ponadczasowe, a Wiedźmin 3 przebił wszystkie oczekiwania pod względem nie tylko jakościowym i finansowym, ale przede wszystkim artystycznym. Teraz pytanie, dlaczego oczekuje pieniędzy za coś, do czego nie przyłożył ręki. Gra mogła trafić w ręce przeciętnego studia pozbawionego jakiejkolwiek inwencji oraz artystycznego zacięcia. Stworzyliby grę, o której Świat by dziś nie pamiętał i Sapkowski śmiał by się w duchu, że jego przewidywania się sprawdziły. Tymczasem powstało arcydzieło sferze, o której autor przygód o Geralcie nie ma pojęcia. Co innego natomiast są zyski z wszelkiego rodzajów akcesoriów, gdyż tutaj ciężko stwierdzić, czy np. koszulka z nadrukiem, czy figurka została wyprodukowana na podstawie książki, czy gry. My wiemy, że szał na punkcie Geralta napędza gra, ale tutaj byłbym skłonny przyznać, że granica jest na tyle cienka, że Sapkowski ma szasę na jakiś procent. Tymczasem teraz oczekuje tantiemów z wirtualngo tworu, ot którym nie ma pojęcia. Chowam głęboką nadzieję, że prawnicy CD-Projektu przewidzieli taki krok, byli na niego przygotowani i skutecznie odeprą bezczelny atak.

14.10.2018 00:36
odpowiedz
GimbusomNIE
77
Pogromca Gimbusów

Nie wiem kto ma rację ale ze względu na kurs akcji stoję po stronie CD P i swojej - sorry Endru

14.10.2018 01:26
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
FanGta
104
Generał

Wstrętne, obrzydliwe, stare, nieprzyjemne huybasisko nie powinno dostać ani grosza. Projektował poziomy, pisał fabułe w grze że miałby coś dostać?

14.10.2018 01:37
odpowiedz
Erlan012
25
Konsul

Mnie w tym wszystkim ciekawi czy CDP po prostu wywiązało się z umów które zawarli z Sapkowskim. Jeżeli tak i teraz mimo danych umów Sapkowski chce od nich kasę, a co gorsze ma szanse ją wygrać to po co umowy skoro nie mają koniec końców sensu? Inna sprawa gdyby CDP nie trzymało się tego co podpisali.

Cóż poczekamy zobaczymy wynik i dowiemy się kto miał rację. Póki co jestem po stronie CDP ale Sapkowskiego nie ma co cisnąć bo nikt z nas treści tych umów nie zna.

14.10.2018 10:02
😂
odpowiedz
2 odpowiedzi
Slash83
1
Junior

Czyli idąc tym tokiem myślenia Legia też mogłaby żądać dodatkowej forsy za sprzedaż Lewandowskiego?

14.10.2018 12:00
odpowiedz
Aratho
2
Junior

Z tego co się orientuję art. 44 działa kiedy firma nabywająca prawa jest świadoma szybkiego zarobku na dziele danego autora, natomiast gdy firma po ponad 10 latach odnosi rzeczywiste zyski, ciężko tu mówić o jakiś dysproporcjach.

15.10.2018 09:58
odpowiedz
elathir
35
Generał

W sumie ciekawe ile już Sapek zarobił dzięki grom. Bo pamiętajmy, że poza tą niewielką kwotą dekadę temu ma on procent od gadżetów sprzedawanych a opartych na jego twórczości. A tych CDP też trochę nasprzedawał.

15.10.2018 10:02
😍
odpowiedz
JackieR3
12
Generał

Mój ulubiony gadżet to nadmuchiwana Yennefer.

15.10.2018 10:04
odpowiedz
Whisper_of_Ice
36
Battle For Azeroth

Szans nie ma ale i tak pewnie redzi pójdą sami z siebie na ugodę ;/.

15.10.2018 11:27
😈
odpowiedz
1 odpowiedź
GanderPL
4
Legionista

Proponuję aby wszyscy, którzy uważają Sapkowskiego za Janusza, zbojkotowali uniwersum stworzone przez niego, czyli żadnych książek, filmów ani gier o Wieśku. Wyobraźcie sobie że go nigdy nie było, a Wiesiek to jakiś inny, losowy RPG. Nie bądźcie jak on, Januszami.

post wyedytowany przez GanderPL 2018-10-15 11:30:02
15.10.2018 14:25
odpowiedz
Hellmaker
200
Legend

Według mnie CDP teraz powinno podliczyć o ile się zwiększyła sprzedaż książek Sapkowskiego i zażądać 60 mln za rozreklamowanie jego twórczości :)

15.10.2018 23:56
odpowiedz
Hitman '73
8
Legionista

Sapkowski zawsze był chamem, nigdy nie wierzył w tę grę ani nawet markę, specjalnie.

Jego krytyczne wypowiedzi są chyba wszystkim znane, to ogólne niezadowolenie ze wszystkiego.

Dostał tyle na ile wycenił wartość swojej marki. CD Projekt poza zarysem świata i podwalinami fabuły nic więcej nie wykorzystało, a dodatkowe konsultacje sądzę, że były dodatkowo płatne.

Jak bank pożycza pieniądze, oddaje się z procentem. Ale nie płaci się jeszcze haraczu w postaci x-krotności zysków. Taka transakcja.

Inny przykład - artysta tworzy dla mnie filmik reklamowy, dzięki któremu sprzedaję produkt za miliony złotych. Za plik wideo zapłaciłem 5000 tys zł. Ale to mój produkt był dobry, a wideo tylko kupiłem na promocję. Zapłaciłem - i tyle.

16.10.2018 08:26
😡
odpowiedz
moshpit1984
12
Legionista

Sapek niech lepiej odda kasę Redom za promocję Wiedźmina na świecie.

18.10.2018 07:33
odpowiedz
zanonimizowany1111722
1
Konsul

Nie wiadomo jak było w kontrakcie, aczkolwiek prawnie nie powinien do Wiedzmina jako gry...

post wyedytowany przez zanonimizowany1111722 2018-10-18 07:34:27
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze