Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 marca 2020, 12:41

autor: moir

Biznesmen, inwestor, filantrop, deweloper, playboy i niespełniony progamer.

Najlepsze MMORPG dla jednego gracza w 2020 roku – gry dla samotnych wilków

Wydawać by się mogło, że sieciowe RPG-i przeznaczone są dla miłośników wspólnej zabawy z innymi graczami. Gildie, rajdy, teamspeak – to symbole MMORPG. Na szczęście dla miłośników grania samemu jest też kilka świetnych tytułów.

Star Wars: The Old Republic

  1. Producent: BioWare
  2. Data premiery: 20 grudnia 2011

Opis: Gra MMORPG z uniwersum Gwiezdnych wojen, której akcja toczy się około 3–4 tysięcy lat przed wydarzeniami znanymi z legendarnej serii filmów. Fabuła skupia się na odwiecznym konflikcie pomiędzy Jedi a Sithami oraz stojącymi za nimi odpowiednio Galaktyczną Republiką i Imperium. Sztandarową cechą tytułu jest niezwykle rozbudowana (i wielowątkowa) historia, którą przeżywamy wraz z prowadzonym bohaterem.

Najmocniejszą stronę Star Wars: The Old Republic stanowi niewątpliwie bogata warstwa fabularna. Uniwersum stworzone przez Georga Lucasa słynie z arcyciekawych postaci i historii, które już dawno temu wyszły poza filmowe ramy i zaczęły żyć własnym życiem. Jednym z takich przypadków jest właśnie produkcja studia BioWare.

SWTOR to najlepsze pod względem opowieści MMORPG na rynku. Każda kolejna aktualizacja rozszerza już i tak imponujący główny wątek fabularny, dodając do niego nowe nurty oraz zwroty akcji. To właśnie ta genialnie przedstawiona historia sprawia, że grając w Star Wars: The Old Republic, czujemy się trochę jak przy interaktywnej książce czy filmie – a takim specjałem najlepiej spokojnie delektować się w samotności.

Producenci reklamują swój produkt, obiecując m.in. możliwość wykreowania własnej przygody w świecie Gwiezdnych wojen – pomogą w tym m.in. dynamiczne wybory pomiędzy jasną i ciemną stroną Mocy oraz odpowiednio skalowane poziomy trudności (na czele z trybem Story, który – jak łatwo się domyślić – ma nam oszczędzić sporo nerwów). Obecnie na fanów sagi czeka aż 9 obszernych rozdziałów, każdy oferujący zgoła inny setting fabularny.

Grając w Star Wars: The Old Republic, nie sposób pozbyć się wrażenia, że bierzemy udział w teatrze jednego aktora – inny gracze wprawdzie raz po raz pojawiają się na naszej drodze, ale praktycznie zawsze są to jedynie występy gościnnie, po zakończeniu których znów zostajemy sam na sam z opowiadaną historią.

Główne cechy tytułu istotne z punktu widzenia pojedynczego gracza:

  1. ogromna, wielowątkowa warstwa fabularna z mnóstwem alternatywnych wyborów;
  2. szybki progres w początkowych etapach rozgrywki;
  3. brak bariery wejścia.

TWOIM ZDANIEM

Czy grywasz czasami samemu w MMORPG?

Tak
81%
Nie
19%
Zobacz inne ankiety
Black Desert Online

Black Desert Online

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Guild Wars 2

Guild Wars 2

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

World of Warcraft

World of Warcraft

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, kanapowa kooperacja jeszcze nie umarła i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.