Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 27 października 2014, 11:22

autor: chaostheory

Laptopy MSI w esporcie - co zyskujemy grając w LoL-a czy World of Tanks

League of Legends, War Thunder, World of Tanks to bardzo popularne gry, w których liczy się nie tylko moc peceta, ale i jego funkcje dodatkowe, jak m.in. obecne w laptopach MSI zaawansowane karty sieciowe (Killer LAN) czy specjalne klawiatury SteelSeries.

Esport to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin sportu. Rywalizacje komputerowe przyciągają przed ekrany pecetów coraz więcej osób, które chcą naśladować najlepszych i sprawdzać się w komputerowej rywalizacji z innymi graczami. Producent najwydajniejszych kart graficznych na rynku, firma Nvidia, ocenia, że rozgrywki na platformie Twitch.tv miesięcznie śledzi 55 milionów unikalnych użytkowników, a transmisję z finałów mistrzostw League of Legends oglądały 32 miliony osób. Gry, które przyciągają przed komputery największą ilość graczy to z reguły sieciowe produkcje F2P, nie straszące wymaganiami sprzętowymi, więc sama wydajność nie jest w nich kluczowa. Właśnie z tego powodu producenci sprzętu dla graczy dają do dyspozycji dodatkowe rozwiązania, jak np. zaawansowane karty sieciowe (Killer LAN), klawiatury ze zmienionym „pod gry” układem klawiszy i możliwością programowania makr oraz licencję na oprogramowanie potrzebne do streamingu gier. Dzisiaj przetestujemy laptopy MSI w grze War Thunder, a także omówimy kilka przydatnych funkcji, które ułatwiają rozgrywkę, zaimplementowanych w modelach dla graczy na przykładzie takich gier, jak League of Legends, War Thunder, World of Tanks oraz StarCraft II.

War Thunder

War Thunder, produkcja studia Gaijin Entertainment, to typowy przedstawiciel gatunku MMO F2P, co oznacza, że gra dostępna jest za darmo i można robić w niej praktycznie wszystko, ale jeśli ktoś postanowi zapłacić za ulepszenia, to osiągnie pewne rzeczy dużo szybciej niż osoby, które nie zdecydują się wydanie pieniędzy. War Thunder osadzone jest w realiach II wojny światowej i pozwala pokierować zarówno czołgami, jak i samolotami. W czasie rozgrywki gracz próbuje swoich sił na obszernych mapach z dużą ilością jednostek, wrogich i sojuszniczych. Ze względu na duży stopień zaawansowania gry, realistyczne kolizje oraz system zniszczeń produkcja ta może sprawiać kłopoty niektórym komputerom i właśnie z tego powodu wybraliśmy ją do testu wydajności.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Procesor 2,2 GHz,
  2. 1 GB RAM,
  3. karta graficzna klasy Radeon X26XX / GeForce 78XX lub szybsza

Minimalne wymagania są naprawdę niewygórowane. Producent, chcąc udostępnić swój tytuł jak największej rzeszy graczy, nie pominął osób z naprawdę przestarzałymi komponentami. Procesor (prawdopodobnie jednordzeniowy) 2,2 GHz to relikt przeszłości, tak samo jak wymóg 1 gigabajta pamięci RAM oraz karty graficznej z 2007 roku. Z tego typu wymaganiami laptopy MSI poradzą sobie na pewno doskonale.

Rekomendowana konfiguracja sprzętowa:

  1. Procesor dwurdzeniowy 2,4 GHz,
  2. 4 GB RAM,
  3. karta graficzna klasy Radeon HD 5000 / GeForce GTX 400 lub szybsza.

W przypadku rekomendowanej konfiguracji sprzętowej producent również jest stosunkowo oszczędny. Dwurdzeniowy procesor i karta graficzna sprzed 4 lat ma wystarczyć do płynnej rozgrywki na wyższych ustawieniach obrazu.

League of Legends

League of Legends

World of Tanks

World of Tanks

War Thunder

War Thunder

StarCraft II: Heart of the Swarm

StarCraft II: Heart of the Swarm

World of Tanks: Mercenaries

World of Tanks: Mercenaries