Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 19 lutego 2014, 13:00

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najlepsze seriale powracające w 2014 roku - redakcyjny ranking telewizyjnych hitów

Seriale telewizyjne od dobrych kilku lat przeżywają prawdziwy renesans. Prezentujemy listę 10 najciekawszych tytułów, jakie w 2014 roku ponownie obejrzymy na ekranach telewizorów.

Ponowny wybuch popularności seriali telewizyjnych, jaki rozpoczął się dekadę temu wraz z premierami Lost oraz Prison Break, trwa w najlepsze. Kolejne stacje nie boją się pompować milionów dolarów w nowe projekty, z których nierzadko powstają prawdziwe perełki. Również w naszym kraju potencjał oraz popularność tego medium zostały dostrzeżone przez włodarzy stacji telewizyjnych, stąd coraz częściej kolejne odcinki głośnych serii możemy obejrzeć równo z zagraniczną premierą albo krótko po niej.

Również w naszej redakcji nie brak fanów seriali telewizyjnych. Dlatego, oraz ze względu na coraz częstsze przenikanie się tego medium z grami komputerowymi (produkcje dzielące wspólny świat pokroju The Walking Dead, zapowiedziana Gra o Tron), postanowiliśmy stworzyć ranking najbardziej wyczekiwanych przez nas kontynuacji uznanych serii. Zestawienie powstało przy udziale redaktorów oraz współpracowników naszego serwisu, z których każdy mógł wskazać pięć najbardziej oczekiwanych powrotów tego roku. Im więcej punktów zebrała dana produkcja, tym dalej jest w rankingu. W rankingu nie ma obecnie trwających serii, które rozpoczęły się w 2013 roku, jak np. o The Walking Dead, Arrow, czy Supernatural.

Jest to pierwsze, ale nie ostatnie nasze podejście do tej tematyki – już wkrótce możecie spodziewać się kolejnego zestawienia, tym razem dotyczącego najciekawiej zapowiadających się debiutów tego roku.

Uwaga na spoilery! W artykule oraz na umieszczonych w nim zwiastunach mogą pojawić się szczegóły zdradzające fragmenty fabuły już wyemitowanych odcinków opisywanych seriali.

TWOIM ZDANIEM

Twój ulubiony serial powracający w 2014 roku to:

Gra o Tron (Game of Thrones)
39,1%
Inny serial.
15,2%
Wikingowie (Vikings)
12,2%
Sherlock
6,7%
Hannibal
6,4%
House of Cards
5,6%
Synowie Anarchii (Sons of Anarchy)
4,5%
Californication
2,9%
Homeland
2,5%
Nie oglądam seriali.
2%
24: Live Another Day
1,5%
Mad Men
1,4%
Zobacz inne ankiety