Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Namco Museum Remix Wii

Namco Museum Remix to zbiór retro-gier, zawierający pięć tytułów Namco przerobionych i przystosowanych do możliwości kontrolerów Wii, oraz 9 innych klasycznych i znanych z automatów gier – wiernych w 100% oryginałom, a więc nie posiadających zmienionego i odświeżonego sterowania.

Zręcznościowe, 2D, pakiet.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Namco Museum Remix | Wii

12października2007

Nintendo Wii
Okładka Namco Museum Remix (Wii)
Namco Museum Remix

Namco Museum Remix to zbiór retro-gier, zawierający pięć tytułów Namco przerobionych i przystosowanych do możliwości kontrolerów Wii, oraz 9 innych klasycznych i znanych z automatów gier – wiernych w 100% oryginałom, a więc nie posiadających zmienionego i odświeżonego sterowania.

Pac'n Roll, Galaga, Pac-Motos, Rally-X i Gator Panic - to właśnie te pozycje dostały podtytuł „Remix” w tym zestawie i są przystosowane do możliwości Wii. Nie wiąże się to tylko ze zmienionym sterowaniem – również oprawa graficzna została zrobiona od podstaw i wykorzystuje zalety konsoli Nintendo. Warto zauważyć, że nie wszystkie ze wspomnianych pięciu gier są kilkunastoletnimi klasykami.

Dla przykładu Pac’n Roll to tytuł, który w 2005 roku ukazał się na DS-a. Jest to swego rodzaju platformówka, w której Pac-man zwiedza różnego rodzaju poziomy, zdobywając po drodze bonusowe umiejętności. Etapy są dość krótkie i bazują w dużej mierze na zręczności gracza. W Galaga Remix w tle widać Pac-mana, sunącego po „rynnie”, którego atakują oponenci. My staramy się strącać wii-mote’em atakujące siły wroga, by uchronić naszego bohatera i pozwolić mu dotrzeć do końca swojej drogi. Z kolei wyścigi Rally-X Remix zostały przygotowane w wersji bardzo podobnej do klasycznej, tyle, że z trójwymiarową grafiką i Pac-manem zasiadającym za kierownicą samochodziku. Sterowanie jest bardzo proste – gałką nunchuka poruszamy się po planszy i staramy się zbierać power-upy, jednocześnie unikając „strażników” jeżdżących po całym obszarze.

Oprócz trzech powyższych, najbardziej znanych tytułów zestawu, w Namco Museum Remix znaleźć możemy także przystosowane do standardów Wii: Gator Panic Remix oraz Pac-Motos Remix. Warto dodać, że trzy tytuły z powyższej piątki (Galaga, Rally-X oraz Pac-Motos) posiadają tryb multiplayer – bawić się w nich może do 4 graczy jednocześnie.

Namco Museum Remix przynosi ze sobą również 9 klasycznych tytułów, wiernych w 100% oryginałom – pod względem oprawy graficznej i sterowania. Te old-schoolowe pozycje to: Cute Q, Dig Dug, Galaxian, Gaplus, Mappy, Pac & Pals, Pac-Mania, Super Pac-Man oraz Xevious.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Namco Museum Remix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nowe retro-zestawy już niedługo w ofercie konsol Nintendo DS i Nintendo Wii

wiadomość30 stycznia 2008

Firma Atari wyda w Europie dwa retro-zestawy sygnowane przez japońską firmę Namco. Obie kompilacje zostaną przygotowane z myślą o konsolach koncernu Nintendo. Nintendo DS otrzyma DS Namco Museum, natomiast Wii pozycję o tytule Namco Museum Remix.

Zremiksowane retro-hity dla Wii
Zremiksowane retro-hity dla Wii

wiadomość19 maja 2007

Pod szyldem Namco ukazało się niegdyś mnóstwo popularnych gier automatowych. Te dawne hity przypominane są w ramach cyklu Namco Museum, obecnego na rynku od jedenastu lat. Wkrótce w ofercie korporacji Namco Bandai znajdzie się nowy produkt z owej serii, nazwany Namco Museum Remix i przeznaczony dla konsoli Wii.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz