Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Space Station Tycoon Wii

Space Station Tycoon to pozycja o charakterze strategiczno-ekonomicznym, zadedykowana wyłącznie posiadaczom konsoli Wii. Niniejszą produkcję, ze względu na tematykę, można przyrównać do gry o nazwie Outpost Kaloki X, którą przygotowano z myślą o komputerach osobistych PC i konsoli Xbox 360. W obu produkcjach użytkownik przyjmuje rolę zarządcy stacji kosmicznej.

Strategiczne, ekonomiczne.

Space Station Tycoon - screen - 2007-06-01 - 83806Space Station Tycoon - screen - 2007-06-01 - 83805Space Station Tycoon - screen - 2007-06-01 - 83804Space Station Tycoon - screen - 2007-06-01 - 83803Space Station Tycoon - screen - 2007-06-01 - 83802Space Station Tycoon - screen - 2007-06-01 - 83801Space Station Tycoon - screen - 2007-06-01 - 83800Space Station Tycoon - screen - 2007-06-01 - 83799

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Space Station Tycoon | Wii

8lutego2008

Nintendo Wii
Okładka Space Station Tycoon (Wii)
Space Station Tycoon

Space Station Tycoon to pozycja o charakterze strategiczno-ekonomicznym, zadedykowana wyłącznie posiadaczom konsoli Wii. Niniejszą produkcję, ze względu na tematykę, można przyrównać do gry o nazwie Outpost Kaloki X, którą przygotowano z myślą o komputerach osobistych PC i konsoli Xbox 360. W obu produkcjach użytkownik przyjmuje rolę zarządcy nietypowego obiektu, jakim niewątpliwie jest stacja kosmiczna.

Nieliniowa rozgrywka w głównej mierze oscyluje wokół przygód Shawna i jego małpki imieniem Tam, który podejmuje się zadania prowadzenia przystani dla międzygwiezdnych podróżników. Tylko dzięki wytrwałej pracy początkowo niewielkie i mało znane przedsiębiorstwo ma szansę stania się siecią dobrze prosperujących zajazdów. Aby zaglądający do nich klienci chętnie wydawali swoje pieniądze, należy od razu zaspokajać ich potrzeby, poszerzać zakres świadczonych usług o nowe atrakcje i rozbudowywać prowadzoną firmę. Rzecz jasna zadowoleni goście zostawiają należyte napiwki i ponownie korzystają z usług użytkownika.

Poza wspomnianą dwójką bohaterów w zabawie nieustannie przewija się przeszło trzydzieści postaci, odwiedzających zarządzaną stację. Należy jednak wykazać się czujnością, gdyż wśród nich znajdują się niesforni kosmiczni piraci, kurczaki praktykujące voodoo i rozgwiazdy będące wojownikami ninja. Ich odwiedziny w mgnieniu oka obracają w gruzy mozolnie budowaną przystań. Uchronić się przed nimi można instalując i w porę uruchamiając działa armatnie. Niestety owi rozbójnicy nie stanowią jedynego zagrożenia – niejednokrotnie gracz musi wychwytywać zbliżające się meteoryty, zmieniać trajektorię lotu komet czy rozprawiać się z chuliganami.

Oczywiście system sterowania, zaimplementowany w niniejszej pozycji, został znakomicie przystosowany do współpracy z bezprzewodowym Wii-pilotem. Przekonać się o tym można nie tylko w trakcie zabawy w pojedynkę, ale także w systemie multiplayer. Tryb wieloosobowy oferuje szerokie spektrum sposobów na udaną rozrywkę - m.in. użytkownicy mogą łączyć swoje siły oraz brać udział w module party. W rozgrywce nie brakuje także konieczności rozwiązania stosunkowo prostych problemów logicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Space Station Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

Znamy datę premiery gry Metroid Prime 3 oraz innych tytułów na Nintendo Wii
Znamy datę premiery gry Metroid Prime 3 oraz innych tytułów na Nintendo Wii

wiadomość22 maja 2007

Amerykański oddział koncernu Nintendo ujawnił listę gier dedykowanych konsoli Wii, które w najbliższych miesiącach zadebiutują w Stanach Zjednoczonych. Wśród czternastu wymienionych tytułów, znalazły się dwa najważniejsze: Mario Strikers Charged Football oraz Metroid Prime 3: Corruption.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz