Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Samurai Defender: Ninja Warfare Switch

Reprezentant gatunku tower defense, którego akcję osadzono w feudalnej Japonii ogarniętej wewnętrznymi konfliktami. W trakcie zabawy w Samurai Defender wcielamy się w dowódcę, którego zadaniem jest obrona zamku przed kolejnymi falami przeciwników.

Strategiczne, historyczne, Japonia, tower defense.

Samurai Defender - screen - 2018-04-17 - 371319Samurai Defender - screen - 2018-04-17 - 371318Samurai Defender - screen - 2018-04-17 - 371317Samurai Defender - screen - 2018-04-17 - 371316Samurai Defender - screen - 2018-04-17 - 371315

Link Kit | producent

Flyhigh Works | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy

Data premiery gry Samurai Defender: Ninja Warfare | Switch

7czerwca2018

7czerwca2018

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka Samurai Defender: Ninja Warfare (Switch)
Samurai Defender: Ninja Warfare

Samurai Defender jest produkcją typu tower defense, opracowaną przez studio Link Kit. Tytuł jest dostępny na wielu platformach, na których liście widnieje PC, Switch itd..

Fabuła

Akcja Samurai Defender toczy się w ogarniętej wojną, feudalnej Japonii. Gracz wciela się w dowódcę, którego zadaniem jest obrona zamku przed atakami sił nieprzyjaciela. Utrzymanie twierdzy jest o tyle ważne, że stanowi ona klucz do zjednoczenia mieszkańców okolicznych krain.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, Switch itd. Samurai Defender akcję obserwujemy z boku. W trakcie rozgrywki otrzymujemy do dyspozycji zróżnicowane jednostki, które posyłamy do walki z kolejnymi falami przeciwników. Początkowo dowodzimy wyłącznie łucznikami (potrafią oni samodzielnie prowadzić ostrzał, ale w każdej chwili możemy wyznaczyć im konkretny cel), jednak z czasem pod nasze dowództwo trafia na przykład kawaleria. Dodatkowo w miarę postępów zdobywamy pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup ulepszeń dla naszych podkomendnych. Jest to o tyle ważne, że adwersarze również nie przebierają w środkach, by zdobyć naszą fortecę; choć ich siłą jest liczebność, w późniejszej fazie zmagań wystawiają do walki coraz mocniejsze jednostki, wśród których prym wiodą pełniący rolę bossów herosi dysponujący znacznie większą wytrzymałością na obrażenia oraz siłą ataku.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika Samurai Defender została utrzymana w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Na urządzeniach mobilnych oraz konsolach Nintendo omawianą produkcję obsługujemy przy pomocy ekranów dotykowych; niemniej, posiadacze Nintendo 3DS-a oraz Nintendo Switch mogą korzystać również z przycisków. Warto też odnotować, że na komputerach osobistych, smartfonach i tabletach pozycja jest dostępna w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami (free-to-play).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Samurai Defender: Ninja Warfare

Wymagania wiekowe Samurai Defender: Ninja Warfare

odpowiednia dla każdego wieku

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz