Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sniper: Ghost Warrior 3 XBOX ONE

Trzecia odsłona popularnej serii snajperskich strzelanin FPS, rozwijanej przez rodzime studio deweloperskie CI Games.

Akcji, FPP, FPS, polskie, skradanki, strzelanki, współczesne konflikty.

Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2017-12-22 - 362025Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2017-12-22 - 362024Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2017-12-22 - 362023Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2017-12-22 - 362022Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2017-03-01 - 339594Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2017-03-01 - 339593Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2017-03-01 - 339592Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2016-12-23 - 336476Sniper: Ghost Warrior 3 - screen - 2016-12-23 - 336475

wersja językowa:
PL napisy i dialogi

Data premiery gry Sniper: Ghost Warrior 3 | XONE

25kwietnia2017

25kwietnia2017

premiera PL

25kwietnia2017

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Sniper: Ghost Warrior 3 (XONE)
Sniper: Ghost Warrior 3

Firma CI Games to polski deweloper i wydawca gier wideo. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2002 roku i na początku funkcjonowało pod nazwą City Interactive. Ówczesna działalność studia sprowadzała się do produkcji niskobudżetowych tytułów, jednak po kilku latach postanowiono zainwestować większe pieniądze w nową serię. Mowa o pierwszej odsłonie cyklu Sniper: Ghost Warrior (PlayStation 3, Xbox 360, PC) z 2010 roku, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Projekt spotkał się z mieszanym przyjęciem wśród krytyków, ale znalazł spore grono odbiorców na całym świecie (do końca 2015 roku sprzedano ponad 3,5 miliona egzemplarzy), co zaowocowało kontynuacją w 2013 roku i trzecią częścią w 2016 roku. Sniper: Ghost Warrior 3 na konsolę Xbox One nie różni się od wersji na pozostałe urządzenia niczym oprócz oprawy wizualnej.

Fabuła

Fabuła Sniper: Ghost Warrior 3 osadzona została w realiach lokalnego konfliktu. Wspierani przez Kreml separatyści dostali rozkaz zdestabilizowania odległego regionu Gruzji, wcześniej uważanego za teren bez strategicznego znaczenia. W grze wcielamy się w postać snajpera piechoty morskiej – Jonathana Northa, którego misją jest nie tylko sprawna i możliwie cicha eliminacja kluczowych celów, ale i osobista sprawa związana z zaginionym w tym rejonie młodszym bratem. Bohater działający samotnie za linią wroga musi wesprzeć lokalny ruch oporu oraz stawić czoła własnym problemom.

Mechanika

W przeciwieństwie do poprzednich części serii, w Sniper: Ghost Warrior 3 na XONE postawiono na znacznie większą swobodę działania. W świecie gry, oprócz głównego wątku fabularnego, czeka nas bowiem cała masa zadań pobocznych, a o ich znaczeniu oraz kolejności wykonywania musimy zdecydować samodzielnie. Podczas rozgrywki przemierzamy rozległe, dzikie tereny, eliminując kolejne kluczowe dla losów konfliktu cele. W grze korzystamy tradycyjnie z szerokiego arsenału karabinów snajperskich oraz najnowszych zdobyczy techniki wojskowej, takich jak popularne drony, których możemy użyć nie tylko do zwiadu, ale także rozbrajania min czy hakowania kamer monitoringu. Jednocześnie zabawa kryje w sobie trochę elementów survivalowych – dzięki zebranym surowcom możemy np. skonstruować specjalną amunicję, korzystając z systemu craftingu.

Spory zakres możliwości działania pozwala na eliminację przeciwników na wiele różnych sposobów. Gra skupia się na trzech ścieżkach rozwoju postaci, odpowiednio premiując każdą z nich – możemy więc działać jak snajper, likwidując cele z daleka, skradać się po cichu z wytłumioną bronią lub przeprowadzać frontalne ataki z pomocą karabinów szturmowych. Jednym z ważniejszych elementów gry jest, podobnie jak w dwóch poprzednich odsłonach serii, uproszczona balistyka lotu pocisku. Sukces każdego oddanego strzału zależeć może od takich czynników, jak dystans do celu czy siła wiatru. Duże mapy, na których toczy się rozgrywka, pozwalają również na prowadzenie pojazdów w celu szybkiego przemieszczania się.

Kwestie techniczne

Od strony technicznej Sniper: Ghost Warrior 3 na XONE wykorzystuje potencjał zaawansowanego silnika CryEngine, co przełożyło się na wyraźny skok jakościowy pod względem oferowanej grafiki w porównaniu do poprzednich części.

Inne

Dyrektorem kreatywnym gry Sniper: Ghost Warrior 3 na XONE jest Paul B. Robinson – weteran wojenny i deweloper gier wideo, mający przeszło 20-letnie doświadczenie w branży. Z kolei za scenariusz w głównej mierze odpowiada Jess Lebow, który pracował wcześniej przy takich hitach jak League of LegendsGuild Wars i Far Cry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 9.2 / 10 na podstawie 217 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.0 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Gry podobne do Sniper: Ghost Warrior 3

Klasyfikacja PEGI Sniper: Ghost Warrior 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Nowy Sniper od CI Games?
Nowy Sniper od CI Games?

wiadomość13 sierpnia 2018

2 sierpnia polska firma CI Games złożyła wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Na razie nie wiadomo, czy tajemniczy projekt będzie pełnoprawną kontynuacją cyklu, czy tylko dodatkiem.

CI Games trzyma się mocno – rok 2017 na plusie
CI Games trzyma się mocno – rok 2017 na plusie

wiadomość28 marca 2018

Polska firma CI Games opublikowała pełny raport finansowy ze swojej działalności w 2017 roku. Wbrew wszelkim przeciwnościom spółka zarobiła niemałe pieniądze, za co dziękować może strzelance Sniper: Ghost Warrior 3. Sama gra nie spełniła jednak oczekiwań twórców. Przy okazji poinformowano również, że wybrano już studio do współtworzenia Lords of the Fallen 2.

CI Games - dobra sprzedaż gry Sniper Ghost Warrior 3 i redukcja studia
CI Games - dobra sprzedaż gry Sniper Ghost Warrior 3 i redukcja studia

wiadomość16 lutego 2018

Firma CI Games pochwaliła się najnowszymi wynikami sprzedaży gry Sniper: Ghost Warrior 3. Ponadto poznaliśmy plany na przyszłość oraz dowiedzieliśmy się o znaczącej redukcji zatrudnienia w wewnętrznym studiu deweloperskim przedsiębiorstwa.

Sniper Ghost Warrior 3 bez Denuvo
Sniper Ghost Warrior 3 bez Denuvo

wiadomość28 stycznia 2018

CI Games usunęło zabezpieczenie Denuvo ze strzelanki Sniper: Ghost Warrior 3. Z przeprowadzonych przez serwis DSOGaming testów wynika jednak, że ruch ten nie poprawił wydajności gry.

Sniper Ghost Warrior 3 - znamy termin premiery multiplayera
Sniper Ghost Warrior 3 - znamy termin premiery multiplayera

wiadomość22 grudnia 2017

Firma CI Games ujawniła termin premiery trybu multiplayer do gry Sniper: Ghost Warrior 3. Nowa forma zabawy pojawi się w przyszłym miesiącu.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.05.2017 22:05
👍
1
zielak1978
1
Junior

Gra zaje.....sta kupujcie

17.08.2017 12:50
odpowiedz
CeglastyWojak87
3
Legionista

Wielki potencjał, dużo nadziei i obiecywanek a wyszłedł zakalec. Szczerze to Ghost Warrior 2 jest dużo lepszy, choć liniowy.

Fabuła z rzyci wyssana, postacie przekozaczone i nadmiernie wulgarne, ich animacje drętwe jak kloc drewna, graficznie słabo jak na taki budżet, czas i możliwości. Niby sandbox a jednak cały świat w grze jest pusty i nijaki.

Jeśli chodzi o optymalizację na XBOX One to powiem jedno - TRAGEDIA !!! W miejscach pozamiejskich ok. 30fps (norma), ale podczas jazdy pojazdem przycinki, które powodują zatrzymanie się gracza na przydrożnym drzewie. W miejscach zaludnionych i miejskich spadek do 25fps a podczas walki, we wrogich obozach itp. miejscach obraz spada do nawet i 20 fps co odbiera jakiekolwiek resztki przyjemności z zabawy. Bo jak tu trafić wroga w ruchu z karabinu wyborowego przy przycinkach i braku płynności.

Jeśli ktoś bardzo chce zagrać to lepiej na PC, o ile posiada takiego z najnowszymi 'bebechami' za grube tysiące (dla 60fps) ale jednego się nie przeskoczy (niezależnie od platformy) - całej reszty gry.

18.08.2017 17:08
👎
odpowiedz
Kocur007
1
Junior

Bardzo słaba gra, misje przewidywalne i ciągle w tych samych miejscach , wieje straszną nudą , gra nie warta tej kasy , wiec z nudów można pograć lecz fabuła i cała reszta na kiepskim poziomie jak na te czasy.