Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tower Dwellers Android

Tower Dwellers Gold

Polska gra z gatunku tower defense wzorowana na serii Kingdom Rush. Gracz wciela się w przywódcę mieszkańców wioski, którzy zamierzają przeciwstawić się inwazji ponurej Hordy. Tytuł powstał w polskim studiu Eccentricity Games.

Strategiczne, fantasy, tower defense, indie.

Tower Dwellers - screen - 2016-09-13 - 330936Tower Dwellers - screen - 2016-09-13 - 330935Tower Dwellers - screen - 2016-09-13 - 330934Tower Dwellers - screen - 2016-09-13 - 330933Tower Dwellers - screen - 2016-09-13 - 330932Tower Dwellers - screen - 2016-09-13 - 330931Tower Dwellers - screen - 2015-02-24 - 295593Tower Dwellers - screen - 2015-02-24 - 295592Tower Dwellers - screen - 2015-02-24 - 295591

Eccentricity Games | producent

Noodlecake Studios | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Tower Dwellers | AND

5października2014

5października2014

Google Play

Android
Okładka Tower Dwellers (AND)
Tower Dwellers

Tower Dwellers to strategiczna gra typu tower defense, stworzona przez polskie studio Eccentricity Games. Deweloperzy ci zapisali się w świadomości użytkowników urządzeń mobilnych takimi produkcjami, jak Roll in the Hole, Zombies Ate My Baby czy też Dive for Treasures.

Akcja produkcji rozgrywa się w świecie fantasy, w którym uciemiężeni wieśniacy starają się odeprzeć inwazję Hordy. Walki odbywają się na niewielkich mapach (ponad 20) pokrytych mniej lub bardziej skomplikowaną siecią ścieżek, po których poruszają się przeciwnicy. Zadanie gracza polega na właściwym rozlokowaniu wież i odpieraniu ataków wrogich sił. W odróżnieniu od innych tego typu gier, stawiane budowle nie mają żadnych funkcji ofensywnych, ale pozwalają na szkolenie naszych wieśniaków na żołnierzy. Dodatkowo współistnieją one z budynkami pomocniczymi, które służą do nadawania profesji naszym wojownikom. Dzięki temu w czasie starcia możemy wykorzystywać m.in. rycerzy, magów, łuczników, a nawet hybrydy łączące cechy poszczególnych klas. Dodatkowo rozgrywka urozmaicana jest przez rozmaite zaklęcia, np. odnawiające zdrowie jednostek.

Oprawa graficzna gry Tower Dwellers została przygotowana z dużą dbałością o szczegóły, co przełożyło się na jej pozytywny odbiór.

Minirecenzja Tower Dwellers – polski tower defence

PLUSY:
  1. Sprawdzone, solidne mechanizmy rozgrywki;
  2. Długa kampania;
  3. Dobrze wyważony wzrost poziomu trudności;
  4. Atrakcyjna grafika.
MINUSY:
  1. Wszystko co dobre w tej grze było już w Kingdom Rush i tam było zrobione lepiej.

Rynek mobilny roi się od klonów i praktycznie każdy sukces jest błyskawicznie podrabiany. Jest to tak powszechne, że już praktycznie nikomu to nie przeszkadza. Zamiast tego graczy obchodzi jedynie, czy efekt końcowy jest dobry. W przypadku Tower Dwellers mamy do czynienia z praktycznie kompletną kopią serii Kingdom Rush, ale autorom udało się na tyle dobrze skopiować pierwowzór, że po kilkunastu minutach zabawy zapomina się o braku oryginalności.

Twórcy postanawiając spróbować swoich sił w gatunku tower defense dobrze zrobili wybierając na wzór cykl Kingdom Rush. Oferuje on szersze możliwości strategiczne i bardziej dynamiczną rozgrywkę niż typowi przedstawiciele tego gatunku. W rezultacie granie w Tower Dwellers to prawdziwa przyjemność. Otrzymujemy masę różnorodnych typów budynków oraz przeciwników i jednocześnie także sporą swobodę wyboru metod realizacji zadań. Nawet w późnych fragmentach kampanii nigdy nie pojawiają się momenty, w których tylko jedna konkretna konfiguracja wież i oddziałów pozwoli odnieść sukces. Ponadto dorzucenie do sprawdzonej formuły budynków pomocniczych jeszcze bardziej rozszerza wachlarz dostępnych możliwości.

Tak naprawdę, w przypadku Tower Dwellers jedynym do czego można się przyczepić jest odtwórczość. Prawie wszystko, co oferuje ta gra było już dostępne w innych produkcjach i wiele z nich zrealizowało te elementy lepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to kawał dobrej strategii, która przypadnie do gustu fanom tower defense.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Tower Dwellers

odpowiednia dla każdego wieku

Tower Dwellers Gold - polska płatna perełka od teraz z darmową wersją
Tower Dwellers Gold - polska płatna perełka od teraz z darmową wersją

wiadomość14 września 2015

W dzisiejszej mobilnej perełce przedstawiamy Tower Dwellers Gold, czyli nową, darmową wersję bardzo dobrej gry tower defense, która oryginalnie ukazała się w 2013 roku jako płatna aplikacja.

Powabna blondyna, rogalik i wieże - mobilne premiery tygodnia (m.in. Deponia, MicRogue i Tower Dwellers Gold)
Powabna blondyna, rogalik i wieże - mobilne premiery tygodnia (m.in. Deponia, MicRogue i Tower Dwellers Gold)

wiadomość11 września 2015

Sklepy App Store i Google Play wzbogaciły się w tym tygodniu o kilka ciekawych produkcji. Swoje mobilne premiery zaliczyły gry takie jak Deponia, Tower Dwellers Gold, Pixwing, MicRogue i Random Fighters.

Tower Dwellers – polska strategia tower defense debiutuje na Androidzie
Tower Dwellers – polska strategia tower defense debiutuje na Androidzie

wiadomość7 października 2014

W ofercie Google Play pojawiła się gra Tower Dwellers – strategia tower defense autorstwa polskiego studia Eccentricity Games, znanego szerzej z wyprodukowania znakomitego Puzzle Craft. Tytuł, dostępny od grudnia 2013 roku na platformie iOS, można nabyć za około 12 złotych.

Tower Dwellers - recenzujemy udanego klona Kingdom Rush
Tower Dwellers - recenzujemy udanego klona Kingdom Rush

wiadomość22 kwietnia 2014

Recenzujemy wyprodukowaną przez polski zespół Eccentricity grę Tower Dwellers, czyli strategię defensywną wzorowaną na kultowej serii Kingdom Rush.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz