
Data wydania: 25 czerwca 1997
Nightmare Creatures jest rozbudowaną grą akcji z elementami przygody, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP). Całość klimatem przypomina m.in. takie serie jak Resident Evil czy Castlevania.
Gracze
Nightmare Creatures na PC i PS1 jest rozbudowaną grą akcji z elementami przygodowymi, w której wszelkie działania obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Całość klimatem przypomina m.in. takie serie jak Resident Evil czy Castlevania. Rozgrywka rozpoczyna się w 1834 roku w Londynie, gdzie ludzie zaczynają zamieniać się w potwory. Okazuje się, że jest to pokłosie eksperymentów grupy Brotherhood of Hecate, której członkowie marzyli o zdobyciu supermocy, jednak ich starania zakończyły się niepowodzeniem. Teraz owe monstra terroryzują miasto, a naszym zadaniem jest udzielenie pomocy jego mieszkańcom.
Do wyboru otrzymujemy dwie grywalne postacie: Ignatiusa oraz Nadię, różniących się stylem rozgrywki (Ignatius jest większy i silniejszy, a Nadia szybsza oraz zręczniejsza). Jako że podczas przygody musimy zmierzyć się z zastępami potworów, autorzy ze studia Kalisto Entertainment oddali do naszej dyspozycji szereg rozmaitych kombosów oraz broni (pistolety, multi-gun strzelający we wszystkich kierunkach jednocześnie, ogniste bomby itp.). W sumie toczymy starcia z trzynastoma rodzajami bestii (wilkołaki, zombie, gigantyczne pająki etc.), zaś każdy poziom kończy walka z potężnym bossem. Klimatycznego obrazu dopełniają dopracowana grafika (środowisko wymodelowano w pełnym trójwymiarze) oraz ścieżka dźwiękowa.
Autor opisu gry: Przemysław Zamęcki
Platformy:
PlayStation 1 30 września 1997Angielskie napisy i dialogi
PC Windows 25 czerwca 1997Angielskie napisy i dialogi
Producent: Kalisto Entertainment
Wydawca: Activision Blizzard
Ograniczenia wiekowe: 16+
Wymagania sprzętowe gry Nightmare Creatures:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium 133MHz, 16MB RAM, CD-ROMx2, akcelerator.
Średnie Oceny:
Średnia z 167 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
ereboss
Ekspert
2020.02.17