Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Lets Fish! Hooked On PS Vita

Gra sportowa pozwalająca na zabawę w wędkowanie. W ponad dziesięciu trójwymiarowych lokacjach możemy złapać wiele gatunków ryb słodko i słonowodnych, a także wziąć udział w zawodach i przetestować nasze wędkarskie umiejętności. Tytuł wykorzystuje ekrany dotykowe PS Vity.

Sportowe, wędkarstwo.

Lets Fish! Hooked On - screen - 2012-03-27 - 234574Lets Fish! Hooked On - screen - 2012-03-27 - 234573Lets Fish! Hooked On - screen - 2012-03-27 - 234572Lets Fish! Hooked On - screen - 2012-03-27 - 234571Lets Fish! Hooked On - screen - 2012-03-27 - 234570Lets Fish! Hooked On - screen - 2012-03-27 - 234569Lets Fish! Hooked On - screen - 2012-03-27 - 234568Lets Fish! Hooked On - screen - 2012-03-27 - 234567Lets Fish! Hooked On - screen - 2012-03-27 - 234566

Sims | producent

Wired Productions | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Lets Fish! Hooked On | PSV

29marca2012

PlayStation Vita
Okładka Lets Fish! Hooked On (PSV)
Lets Fish! Hooked On

Lets Fish! Hooked On jest pierwszą grą wędkarską, która trafiła na konsolę PS Vita. Za jej produkcję odpowiada japońskie studio Sims. Wydawcą na zachodzie jest natomiast firma Wired Productions. Gra jest typowym sportowym symulatorem stawiającym na realizm, udostępniając graczom wiele opcji i trybów rozgrywki.

Rozpoczynając zabawę wybieramy w jaką z czterech dostępnych młodych postaci wcielimy się w jej trakcie. Każdy bohater posiada zasób specyficznych umiejętności, mających wpływ na jego styl wędkowania.

Lets Fish! posiada kilka trybów rozgrywki. Pierwszym jest „Challenge”, w którym musimy wykonać w ograniczonym czasie szereg zadań, takich jak złapanie konkretnej konkretnego gatunku ryby. W odpowiadającemu kampanii trybowi „World Tour”, konkurujemy z trzema pozostałymi graczami sterowanym przez komputerową SI, próbując zdobyć tytuł najlepszego wędkarza w kilku wybranych lokacjach. W „Trainig” i „Lecture” uczymy się podstaw zarzucania przynęty, łapania ryb i wyboru odpowiedniego miejsca do połowu. „Water viewing mode” pozawala nam natomiast na swobodne obserwowanie zachowania ryb pod wodą.

Na początku rozgrywki gracze wypływają na akwen wodny w łódce. Dzięki temu mogą oni wybrać miejsce, w którym rozpoczną wędkowanie. Tytuł współpracuje z ekranami dotykowymi PS Vity. Dzięki przedniemu panelowi możemy wybrać miejsce do zarzucenia przynęty, z kolei tylny obsługuje kamerę pozwalającą umieścić ją pod taflę wody, by przyjrzeć się podpływającym rybom. Przynętę dobieramy w zależności od gatunku ryby i otoczenia w jakim żyje. Kiedy ryba chwyci przynętę, aby wyciągnąć ją na powierzchnię musimy zwyciężyć w zręcznościowej mini-grze. Tytuł współpracuje z ekranami dotykowymi PS Vity. Dzięki przedniemu panelowi możemy wybrać miejsce do zarzucenia przynęty, z kolei tylny obsługuje kamerę, pozwalającą zaglądnąć nam pod taflę wody i przyjrzeć się rybom zbliżającym do haczyka.

Twórcy oddali do dyspozycji graczy ponad 10 dużych trójwymiarowych lokacji. Wśród odwiedzanych miejsc znajdziemy między innymi ciche jezioro z domem wypoczynkowym, miejskie nabrzeże, plażę czy antyczną świątynię. Każdą z lokacji możemy odwiedzić w odmiennych warunkach atmosferycznych i różnych porach dnia, co ma wpływ na gatunek i ilość złapanych ryby.

Lets Fish! Hooked On nie pozwala na zabawę w trybie multiplayer, ale możemy porównać swoje osiągnięcia z innymi wirtualnymi wędkarzami dzięki sieciowym tablicom wyników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lets Fish! Hooked On

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz