Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Itch! PC

Gra logiczna nawiązująca do klasycznego Tetrisa. Zamiast klocków układamy tu jednak różnokolorowe pchły. Zabawa polega na ustawianiu w rzędzie lub ułożeniu w kwadrat czterech pasożytów o tym samym ubarwieniu. Twórcy tej pozycji przygotowali trzy różne tryby rozgrywki: grę na czas, turową oraz łamigłówki.

Logiczne.

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Itch! | PC

1grudnia2003

26lutego2009

premiera PL

PC Windows
Okładka Itch! (PC)
Itch!

Itch! to gra logiczna będąca wariacją na temat popularnego Tetrisa. Zamiast układania klocków musimy jednak dopasowywać do siebie różnokolorowe pchły. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma JoWood Vienna.

Gra polega na ustawianiu w rzędzie lub ułożeniu w kwadrat czterech pcheł o tym samym kolorze. Oczywiście nowe owady wskakują co chwilę na planszę. Naszym zadaniem jest więc uporządkowanie całego bałaganu i niedopuszczenie do pojawienia się wstrętnych insektów w nadmiarze. Każdy kolejny poziom jest odrobinę trudniejszy od poprzedniego.

Twórcy tej pozycji przygotowali trzy różne tryby rozgrywki: grę na czas, turową oraz łamigłówki. Pierwszy z nich spodoba się zapewne osobom, które lubią wyzwania. Turowa wersja oferuje znacznie więcej czasu na zastanowienie się, a łamigłówki stawiają przede wszystkim na wykorzystanie zdolności logicznego myślenia. W sumie otrzymujemy kilkadziesiąt różnych układów i wyzwań, gwarantujących wiele godzin dobrej zabawy.

Całość została opracowana w prostej, kreskówkowej oprawie wizualnej, która na pewno pozwala się zrelaksować. Poziomy zostały ukazane w rzucie izometrycznym. Warto wyróżnić również proste zasady oraz intuicyjne sterowanie, dzięki czemu produkt spodoba się także mniej doświadczonym w grach osobom. Ważnym aspektem programu są też bardzo niskie wymagania sprzętowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe Itch!

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Itch!

Rekomendowane: Pentium II 200 MHz, 32 MB RAM, karta grafiki zgodna z DirectX 8, 100 MB HDD, Windows 98/Me/2000/XP

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.09.2009 14:42
Cziczaki
119
Renifer

01 grudnia 2003 ( światowa data premiery )
26 lutego 2009 ( data wydania w Polsce )

O.o

U