Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry logiczne wydane w 2004 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Sąsiedzi z Piekła Rodem 2
Sąsiedzi z Piekła Rodem 2

Logiczne 4 marca 2004

Druga odsłona ciepło przyjętego cyklu gier strategicznych wzbogaconych o elementy przygodówek, w których gracze biorą udział w humorystycznym reality show. Po perypetiach w bloku mieszkalnym, akcja gry Sąsiedzi z Piekła Rodem 2 przenosi się do kurortu wypoczynkowego. Zadaniem graczy po raz kolejny jest uprzykrzanie życia sąsiadom, starając się zepsuć im wymarzony urlop na wszelkie możliwe sposoby. Główny bohater — Woody — ponownie otrzymuje do dyspozycji całą gamę przedmiotów, dzięki którym może konstruować pułapki, a także psuć używane przez sąsiada artykuły gospodarstwa domowego. W trakcie piętnastu etapów przyjdzie nam jednak przeszkadzać nie tylko jemu, lecz również całej jego rodzinie, a do wachlarza możliwości dodano między innymi zatrudnienie pijanej obsługi hotelowej. Twórcy Neighbours From Hell 2 pokusili się o wprowadzenie kilku usprawnień w interfejsie, poprawę błędów oraz podwyższenie jakości oprawy graficznej. Wakacyjny kurort prezentuje się naprawdę dobrze, a towarzysząca naszym poczynaniom muzyka niezmiennie wpada w ucho.

PC

Strip Poker Exclusive
Strip Poker Exclusive

Logiczne 26 lutego 2004

Emotion Video Poker to tzw. „rozbierany poker”, za którego przygotowanie odpowiada firma Emotion Design. Jak wskazuje sam tytuł, jest to gra z gatunku erotycznych, przeznaczona wyłącznie dla pełnoletnich posiadaczy komputera - śmiało można ją przyrównać do wydanego we wrześniu 2002 roku Video Strip Pokera.

PC

Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Joey the Passion
Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Joey the Passion

Logiczne 30 czerwca 2004

Trzecia komputerowa odsłona serii Yu-Gi-Oh! Power of Chaos firmy Konami, stanowiącej wirtualną adaptację popularnej gry karcianej oraz serialu anime o tym samym tytule. Produkcja o podtytule Joey the Passion rozbudowuje dotychczasowe zasady rozgrywki, dzięki wprowadzeniu ok. 800 całkiem nowych kart o różnych właściwościach, symbolizujących kreatury, obszary walki, zdarzenia itp. Całość nie odcina się jednak od swych poprzedniczek, tak więc podczas rozgrywki możemy z powodzeniem wykorzystywać także talie stworzone we wcześniejszych częściach cyklu: Yugi the Destiny oraz Kaiba the Revenge i dzięki temu stosować podczas pojedynków całkowicie unikalne strategie walki. W porównaniu z poprzednimi odsłonami, gra oferuje mocno przebudowany i odświeżony interfejs użytkownika, usprawnione algorytmy sztucznej inteligencji, a także zupełnie nowy tryb wieloosobowy, pozwalający na pojedynki jeden na jednego w sieci lokalnej.

PC

Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Kaiba the Revenge
Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Kaiba the Revenge

Logiczne 6 kwietnia 2004

Kolejna część komputerowej adaptacji słynnej gry karcianej Yu-Gi-Oh, która może być traktowana jako rozszerzenie poprzedniczki z roku 2003, bądź jako pełnoprawna, samodzielna produkcja. W grze wcielamy się ponownie w postać Yugiego, który tym razem musi stawić czoła potężnemu przeciwnikowi Kaibie, tocząc kolejne pojedynki w znanych z telewizyjnej serii lokacjach, należących do złowrogiej organizacji Kaiba Corporation. Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Kaiba the Revenge oferuje graczom ponad 300 zupełnie nowych kart, za pomocą których możemy tworzyć jeszcze potężniejsze talie, a podczas walki stosować rozmaite kombinacje i taktyki – od atakowania potworami, do zastawiania pułapek oraz rzucania czarów, pozbawiających rywali inicjatywy. Całość zrealizowana została ponownie w stylu nawiązującym do animowanego pierwowzoru i odznacza się ulepszoną inteligencją komputerowego przeciwnika, intuicyjnym interfejsem oraz rozbudowanym samouczkiem dla początkujących graczy.

PC

Hugo: Tropikalna Wyspa 4
Hugo: Tropikalna Wyspa 4

Logiczne 16 października 2004

Czwarty tytuł z serii „Tropikalna Wyspa” firmy ITE Media ponownie przenosi dzieci w realia malowniczej dżungli. Tym razem muszą pomóc trollowi Hugo w organizacji tropikalnego przyjęcia.

PC

Chessmaster 10000
Chessmaster 10000

Logiczne 9 sierpnia 2004

Dziesiąta, jubileuszowa edycja najpopularniejszej komputerowej odmiany gry w szachy. W założeniach ma ona w równym stopniu zadowolić zarówno te osoby, które dopiero zaczynają interesować się szachami, jak i wytrawnych mistrzów, którzy bezproblemowo pokonywali sztuczną inteligencję w poprzednich odsłonach programu

PC

Barbie Fashion Show
Barbie Fashion Show

Logiczne 18 sierpnia 2004

„Barbie Fashion Show” jest grą komputerową, przeznaczoną dla najmłodszych graczy, a zwłaszcza do żeńskiej części naszego społeczeństwa.

PC

Królik Bystrzak dla Drugoklasisty: Misja na Ser-io
Królik Bystrzak dla Drugoklasisty: Misja na Ser-io

Logiczne 4 maja 2004

Kolejna odsłona z serii gier z „Królikiem Bystrzakiem” w roli głównej, dedykowana graczom podejmującym naukę w drugiej klasie szkoły podstawowej (dzieci od 8 lat).

PC

Pasjanse
Pasjanse

Logiczne 20 listopada 2004

Pasjanse to typowa gra dla miłośników karcianych rozgrywek dla jednego gracza. Różni się jednak od standardowego windowsowego pasjansa znacznie bardziej rozbudowanym interfejsem, różnymi rodzajami gry i wieloma opcjami.

PC

Aura: Fate of the Ages
Aura: Fate of the Ages

Logiczne 25 czerwca 2004

Aura: Fate of the Ages to gra przygodowo-logiczna, przenosząca nas do fantastycznej krainy, gdzie główny bohater, czyli Ty, staje przed trudnym zadaniem odnalezienia czterech magicznych pierścieni.

PC

Matmoludki: Logiczna Podróż
Matmoludki: Logiczna Podróż

Logiczne 2 września 2004

Zoombinis 1: Logical Journey to gra edukacyjna przygotowana przez specjalistów z firmy Riverdeep z myślą o dzieciach w wieku szkolnym (9 lat i starsze). Zadaniem programu jest nauczenie najmłodszych użytkowników komputerów logicznego rozumowania oraz rozwiązywania wybranych problemów z zakresu matematyki.

PC

Crazy Machines: Warsztat Wynalazcy
Crazy Machines: Warsztat Wynalazcy

Logiczne 20 lutego 2004

Kreatywna gra logiczna, inspirowana popularną w latach 90-tych serią The Incredible Machine. W grze wcielamy się w postać wynalazcy, który z predefiniowanych części musi skonstruować wymyślną maszynę, zdolną wykonać określone zadanie.

PC

Duel Masters: Sempai Legends
Duel Masters: Sempai Legends

Logiczne 1 czerwca 2004

„Duel Masters: Sempai Legends” jest pozycją należącą do nietypowego gatunku gier karcianych. Twórcą świata Duel Masters jest firma odpowiedzialna za „Magic: The Gathering”, a wydawcą gier spod tego szyldu – Atari.

GBA

Incadia
Incadia

Logiczne 20 października 2004

Incadia to gra logiczna wyprodukowana przez niemieckie studio Snowstep Development. Gracze mają okazję wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia, szukając świątyni prastarej cywilizacji Incadii. Rozgrywka stanowi twórcze rozwinięcie pomysłów zaczerpniętych z klasycznego Tetrisa oraz gier typu „połącz trzy elementy” (match-3).

PC

Kubusiowe Przedszkole Starszaki
Kubusiowe Przedszkole Starszaki

Logiczne 19 kwietnia 2004

„Kubusiowe przedszkole Starszaki” to trzecia gra z nowej serii gier Dinsney Interactive, przeprowadzającej dziecko przez kolejne etapy rozwoju.

PC

Kubusiowe Przedszkole Średniaki
Kubusiowe Przedszkole Średniaki

Logiczne 19 maja 2004

Druga gra edukacyjna z serii „Kubusiowe przedszkole”, przeznaczona jak sam tytuł wskazuje do „średniaków”, czyli dzieci od 5 lat.

PC

Alik: Gry i zabawy
Alik: Gry i zabawy

Logiczne 12 maja 2004

Czwarta część serii gier tworzonej z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. W poprzednich odsłonach tytułowy bohater uczył dzieci między innymi alfabetu czy podstaw matematyki. „Alik: Gry i zabawy” ma w zamierzeniu rozwijać kreatywność, zdolność szybkiego myślenia, zapamiętywania czy rozwiązywania potencjalnych problemów.

PC

Jewel Quest
Jewel Quest

Logiczne 29 października 2004

Jewel Quest to kolejna gra z serii logicznych układanek, stylem rozgrywki najbardziej zbliżona do znanego tytułu Bejeweled. Wcielamy się w postać archeologa, badającego dżungle Ameryki Południowej, w poszukiwaniu pozostałości po cywilizacji Majów. Naszym zadaniem jest odnalezienie jak największej ilości ukrytych skarbów, przedmiotów obłożonych klątwą i potężnych artefaktów.

PCX360

Atomówki: Atak klonów straszliwego Mojo Jojo
Atomówki: Atak klonów straszliwego Mojo Jojo

Logiczne 16 stycznia 2004

Gra edukacyjna zrealizowana przez specjalistów z firmy Riverdeep z myślą o dzieciach w wieku szkolnym (uczniowie szkół podstawowych). Jak wskazuje sam tytuł, bohaterkami są Atomówki, trzy małe dziewczynki o niewyobrażalnej mocy, które stawiają czoła różnym czarnym charakterom - tym zarazem jest to Mojo Jojo.

PC

Szachy
Szachy

Logiczne 20 czerwca 2004

Komputerowa adaptacja gry w szachy. „Easy Chess 2.0” został stworzony z myślą o pojedynczych graczach, którzy mogą staczać pojedynki z zawodnikami sterowanymi przez komputer.

PC

Atomówki: Wielka potyczka z Księżniczką Chytruską
Atomówki: Wielka potyczka z Księżniczką Chytruską

Logiczne 10 listopada 2004

Druga gra edukacyjna, którą stworzono z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów (dzieci w wieku od 6 do 10 lat). Głównymi bohaterami opisywanego programu są oczywiście trzy Atomówki: Bójka, Bajka i Brawurka - małe dziewczynki, posiadające niewyobrażalne moce i walczą z niebezpieczeństwami zagrażającymi miastu Townsvill.

PC

Crazy Machines: Nowe Wyzwania
Crazy Machines: Nowe Wyzwania

Logiczne 5 listopada 2004

Samodzielne rozszerzenie do gry Crazy Machines: Warsztat Wynalazcy. Tytuł oferuje identyczną oprawę i mechanikę jak pierwowzór, a autorzy skoncentrowali się na przygotowaniu ponad 100 nowych zagadek, sprawdzających kreatywność graczy w nowych sceneriach (m.in. na księżycu i w przestrzeni kosmicznej).

PC

Mouse Trophy
Mouse Trophy

Logiczne 3 grudnia 2004

Mouse Trophy to wyprodukowana przez studio Neko Entertainment gra logiczna z elementami zręcznościowymi. Gracze uczestniczą w zawodach myszy, a ich zadaniem jest przeprowadzić gryzonie bezpiecznie i w jak najkrótszym czasie przez pełne pułapek oraz zaskakujących mechanizmów labirynty.

PCPS2

ATC Simulator 2
ATC Simulator 2

Logiczne 6 lutego 2004

Rozbudowana gra logiczna, w której wcielamy się w postać kontrolera ruchu lotniczego. Pierwsza część „ATC Simulator” ukazała się w 2001 roku. Sequel rozwija pomysły zaprezentowane w jedynce pokładając szczególny nacisk na i tak wysoki już poziom realizmu zabawy.

PC

Puyo Pop Fever
Puyo Pop Fever

Logiczne 27 lutego 2004

Łamigłówkowa seria o wybuchowych bąbelkach jest pozycją kultową w Kraju Kwitnącej Wiśni, ukazującą się od 1992 roku. Omawiana odsłona gry to stary pomysł w nowej, rozbudowanej formie, ale nadal gra polega na banalnym usuwaniu puyosów z planszy.

PS2NDSXBOXGCN

Matematyka na Dzikim Zachodzie
Matematyka na Dzikim Zachodzie

Logiczne 23 grudnia 2004

Matematyka na Dzikim Zachodzie jest programem, kończącym największy koszmar sporej grupy uczniów szkoły podstawowej, jakim jest brak zrozumienia zasad rządzących światem matematyki. Gra przenosi użytkownika w sam środek ostrego konfliktu na linii kowboje i Indianie.

PC

Disney's Aladdin Chess Adventures
Disney's Aladdin Chess Adventures

Logiczne 5 października 2004

Disney's Aladdin Chess Adventures jest komputerową grą szachową, powstałą na kanwie popularnych filmów animowanych z arabskim awanturnikiem w roli głównej, przygotowanych przez wytwórnię Walta Disney'a. Na ekranie oglądamy więc wiele znajomych osób – oprócz Aladyna m.in. Dżin, Księżniczka Jasmine oraz Wezyr Jafar i małpka Abu.

PC

Mr. Driller: Drill Spirits
Mr. Driller: Drill Spirits

Logiczne 30 listopada 2004

Mr. Driller: Drill Spirits to kolejna część arcyciekawej serii gier logicznych. Odpowiedzialność za tę pozycję przejęła na siebie firma Namco, twórca serii Tekken, Ridge Racer oraz Pac-Man.

NDS

Hoyle Cards Games
Hoyle Cards Games

Logiczne 13 lutego 2004

Oryginalny pakiet gier karcianych firmy Sierra. Programiści przygotowali cały szereg gier – łącznie dostępnych jest ich aż osiemnaście (począwszy na najprostszym z możliwych pasjansie, idąc poprzez ulubioną zabawę hazardzistów, poker, a skończywszy na takich grach jak kierki i wojna).

PC

Ultimate Card Games
Ultimate Card Games

Logiczne 15 czerwca 2004

Zestaw kilkudziesięciu różnych gier w karty, między innymi pokera, brydża, czy pasjansa. Do każdej pozycji dołączony został obszerny samouczek, pozwalający na zapoznanie się z ogólnymi zasadami rozgrywki.

NDSGBA

Robaki 3D
Robaki 3D

Logiczne 1 czerwca 2004

Robaki 3D to gra logiczna wyprodukowana przez czeskie studio deweloperskie Cinemax. Gracz kieruje poczynaniami robaków, które próbują wydostać się na wolność. Twórcy przygotowali 160 plansz, na których należy wykazać się orientacją przestrzenną i zmysłem logicznego myślenia.

PC

Texas Hold 'Em Poker
Texas Hold 'Em Poker

Logiczne 1 listopada 2004

Kolejna gra o tematyce hazardowej. Tym razem przystępujemy do tytułowej odmiany pokera. Do wyboru są różne wersje tej gry, m.in. No Limit, w którym można obstawiać bez żadnych ograniczeń.

NDSGBA

Bugs Escape 3D
Bugs Escape 3D

Logiczne 3 czerwca 2004

Bugs Escape 3D to gra logiczna, która jest skierowana do najmłodszych odbiorców. Tytuł oferuje 160 łamigłówek oraz 10 różnorodnych środowisk.

PC

Ultra Bust-A-Move
Ultra Bust-A-Move

Logiczne 4 listopada 2004

Ultra Bust-A-Move to kolejna część znakomitej logiczne serii, zapoczątkowanej w 1994 roku. Celem rozgrywki jest wystrzeliwanie, za pomocą działka nowych kulek tak, aby te uderzały w już widoczne na planszy obiekty tego samego koloru i ułożyły się w kombinację minimum 3 w rzędzie, tworząc tym samym reakcję wybuchową i oczyszczając planszę.

XBOX

High Rollers Casino
High Rollers Casino

Logiczne 7 listopada 2004

W trakcie zabawy odwiedzamy wirtualne kasyno, przystępując do wielu różnych rodzajów gier. Są to między innymi - blackjack, poker, ruletka, czy automaty do gier. Tytuł ten posiada ponadto wbudowany samouczek.

PS2XBOX

World Championship Poker
World Championship Poker

Logiczne 3 listopada 2004

Symulacja gry w różne odmiany tytułowego pokera, m.in. Texas Hold'em, czy Five Card Draw. Na uwagę zasługuje obecność lekcji treningowych, dzięki którym można zapoznać się z zasadami każdej z dostępnych gier.

PS2NDSXBOXGBAGCN