Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze symulacje wydane w 1995 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Frontier: First Encounter
Frontier: First Encounter

Symulacje 15 marca 1995

Trzecia część słynnego symulatora kosmicznego Elite, w którym według własnego uznania przemierzamy Galaktykę. Gręrę zaczynamy jako kosmiczny pirat marzący o fortunie. Droga do bogactwa prowadzi przez szereg niebezpiecznych misji bojowych, podczas których przyjdzie nam zmierzyć się z najemnikami, policją oraz łowcami nagród. Zajmujemy się też handlem i przemytem.

PC

Apache Longbow
Apache Longbow

Symulacje 26 kwietnia 1995

Realistyczny symulator lotu śmigłowcem bojowym Apache, w którym czeka nas odbycie wielu trudnych misji bojowych. Mimo upływu czasu oraz nieco przestarzałej grafiki nadal należy do grupy najlepiej oddających rzeczywistość symulatorów.

PC

EF2000
EF2000

Symulacje 29 listopada 1995

Kolejny symulator myśliwca stworzony przez programistów z brytyjskiego studia Digital Image Design. W grze bierzemy udział w fikcyjnym konflikcie zbrojnym nad Skandynawią, zasiadając za sterami samolotu EuroFighter 2000.

PC

Daryl F. Gates' Police Quest: SWAT
Daryl F. Gates' Police Quest: SWAT

Symulacje 30 września 1995

Taktyczny symulator pozwalający na wcielenie się w oficera oddziału antyterrorystycznego S.W.A.T. Bierzemy udział w codziennych szkoleniach, odprawach i innych obowiązkach na terenie jednostki. W momencie otrzymania wezwania udajemy się na miejsce akcji i próbujemy zażegnać kryzys.

PC

Command: Aces of the Deep
Command: Aces of the Deep

Symulacje 16 kwietnia 1995

Symulator niemieckiego okrętu podwodnego z czasów drugiej wojny światowej, pozwalający nam wcielić się w postać dowódcy U-boota, biorącego udział w zmaganiach wojennych na Atlantyku w latach 1939-1945.

PC

Flight Unlimited
Flight Unlimited

Symulacje 7 czerwca 1995

Zaawansowany symulator lotu od firmy Looking Glass, w którym możemy pilotować 5 szczegółowo odwzorowanych samolotów cywilnych. Gra zaskakuje niesamowitym realizmem oraz oprawą graficzną, która wyprzedza możliwości komputerów z połowy lat 90-tych.

PC

Star Rangers
Star Rangers

Symulacje 12 marca 1995

Star Rangers to połączenie symulatora kosmicznego myśliwca oraz strategii, które swym pomysłem i wykonaniem ściśle nawiązuje do słynnej w latach osiemdziesiątych gry o tytule Star Raiders. Wcielamy się tu w gwiezdnego strażnika dzielnie stawiającego czoła groźnym najeźdźcom.

PC

Su-27 Flanker
Su-27 Flanker

Symulacje 10 listopada 1995

Symulator słynnego radzieckiego myśliwca Su-27, w którym nacisk położono na realizm i aspekt czysto symulacyjny. Gra nie przenosi nas bowiem w realia żadnego konfliktu powietrznego, pozwalając na swobodny trening i lot nad terytorium Półwyspu Krymskiego.

PC

Absolute Zero
Absolute Zero

Symulacje 12 marca 1995

W Absolute Zero, strzelaninie wyprodukowanej przez firmę Domark Software, gracz stanie do walki w obronie górniczej placówki, zasiadając za sterami siedmiu różnych pojazdów: powietrznych, naziemnych i podziemnych.

PC