Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry akcji wydane w 1983 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Battlezone (1983)
Battlezone (1983)

Akcji 10 kwietnia 1983

Osadzona w realiach science fiction strzelanina z widokiem z pierwszej osoby, uważana za jeden z pierwszych FPS-ów w historii elektronicznej rozgrywki. W grze Battlezone zasiadamy w kokpicie futurystycznego czołgu, a naszym zadaniem jest eliminacja pojawiających się na horyzoncie jednostek przeciwnika, zanim zdążą one zrobić to samo z nami. Gracz posiada możliwość poruszania się do przodu i do tyłu oraz obracania wieżyczki w lewo i w prawa, a o położeniu wrogich czołgów informuje go umieszczony w górnej części ekranu radar. Komputerowa wersja gry jest konwersją przeboju z salonowych automatów i odznacza się praktycznie niezmienioną, wektorową oprawą graficzną. W porównaniu do pierwowzoru, oferuje ona jednak możliwość zabawy w dwie osoby (na zmianę) oraz kilka poziomów trudności rozgrywki.

PC