Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry w Polsce 17 października 2014, 15:30

autor: thejehmes

Finał MŚ w League of Legends w Multikinach i na kanale Polsatu

Ostatni dzień Mistrzostw Świata w League of Legends już w najbliższą niedzielę. W wielkim finale zmierzą się ze sobą drużyny Samsung White oraz Star Horn Royal Club. Transmisję z tego wydarzenia zapowiedziała sieć kin Multikino oraz telewizja Polsat!

Finał League of Legends w Multikinach i na kanale Polsatu - ilustracja #1

Już w najbliższą niedzielę, 19 października, odbędzie się Finał Mistrzostw Świata w League of Legends. Zainteresowanie tym wydarzeniem bez wątpienia będzie ogromne, w związku z czym telewizja Polsat i sieć Multikino wyszły naprzeciw oczekiwaniom graczy i zapowiedziały transmisję z niedzielnego wydarzenia.

Półfinały Mistrzostw Świata w League of Legends zostały rozegrane w ostatni weekend. Do pojedynków stanęły dwie drużyny z Chin i dwie z Korei Południowej. W półfinale koreańskim drużyna Samsung White, zgodnie z typowaniami ekspertów, dosłownie zdemolowała Samsung Blue wynikiem 3:0. W półfinale chińskim natomiast, drużyna OMG musiała uznać wyższość Star Horn Royal Club, po bardzo wyrównanym starciu. SHR ostatecznie zwyciężyło stosunkiem 3:2. W finale zobaczymy więc pojedynek Chiny vs Korea Południowa: Samsung White vs Star Horn Royal Club.

Transmisja finału w Multikinie

Transmisja finału Mistrzostw Świat w League of Legends w Multikinie odbędzie się w siedmiu miastach:

  • Gdańsk
  • Katowice
  • Kraków
  • Poznań (51)
  • Szczecin
  • Warszawa (Ursynów)
  • Wrocław (Arkady Wrocławskie)

Osoby, które pojawią się w niedzielę w Multikinie we Wrocławiu i Warszawie mogą być szczególnie zadowolone. We Wrocławiu widzowie będą mieli okazję spotkać się ze znanym Youtuberem Rockiem, natomiast w Warszawie z SKKF-em. Ten drugi swoją osobowością i umiejętnościami przyciągnął na swój kanał ponad 950 tysięcy subskrybentów. Rock może pochwalić się liczbą 770 tysięcy subskrypcji, którą zebrał w trakcie trzech lat od rozpoczęcia nagrywania programów dotyczących gier wideo.

Bilety na transmisję finałów mistrzostw świata można kupić w cenie 34 złotych w kasach lub poprzez stronę internetową. W kinie nie usłyszymy jednak polskich komentatorów i będziemy musieli zadowolić się oryginalnym, angielskim komentarzem. Wynagradza to jednak fakt spotkania miłośników League of Legends oraz, w niektórych miastach, znanych i lubianych Youtuberów.

Transmisja rozpocznie się w niedzielę, 19 października, o godzinie 8:00. W zależności od wyników, rozgrywki mogą potrwać do godziny 17:00.

Transmisja finału na kanale Polsat Viasat Explore

Wielki Finał Mistrzostw Świata w League of Legends będzie można zobaczyć również dzięki telewizji Polsat, która zagwarantuje transmisję na żywo z tego wydarzenia poprzez swój kanał Viasat Explore oraz na stronie viagame.com. Rozpocznie się ona o 8:30 w niedzielę. Tutaj usłyszymy jednak polski komentarz. W trakcie wydarzenia w loży komentatorskiej zasiądą:

  • Bartłomiej „Tybek” Tybor – zafascynowany sceną e-sportową, od dwóch lat aktywnie uczestniczy w jej tworzeniu w Polsce, organizując turnieje, komentując mecze i recenzując gry.
  • Łukasz „LeoFromKorea” Mirek – były profesjonalny zawodnik najlepszych drużyn League of Legends. Aktualnie komentator wydarzeń e-sportowych i wielki pasjonat gier komputerowych.
  • Oskar „Vander” Bogdan – profesjonalny gracz polskiego zespołu ROCCAT.

Finał League of Legends w Multikinach i na kanale Polsatu - ilustracja #2Jedno z największych e-sportowych wydarzeń roku odbędzie się już w najbliższą niedzielę. W Finale Mistrzostw Świata w League of Legends wezmą udział drużyny Samsung White oraz Star Horn Royal Club. Pula nagród w tym roku wynosi ponad dwa miliony dolarów, z czego zwycięski zespół podzieli się połową tej kwoty. Zeszłoroczne finały zebrały łącznie ponad 30 milionów widzów.