Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 16 września 2011, 10:05

autor: Sarge

Pierwszy Portal za darmo na Steamie

Użytkownicy serwisu dystrybucji cyfrowej Steam mogą za darmo pobrać pierwszą część gry Portal. Promocja firmy Valve potrwa do 20 września.

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam trwa bardzo atrakcyjna promocja. Przez najbliższych kilka dni za pośrednictwem usługi można zupełnie za darmo pobrać pierwszą część gry Portal.

Chcąc skorzystać z oferty, wystarczy wejść na steamową kartę produkcji, zalogować się i kliknąć w przycisk „Zainstaluj” widoczny obok napisu „Zagraj w Portal”. Tytuł automatycznie zostanie przypisany do Waszego konta i będziecie mogli grać w jego pełną wersję bez żadnych ograniczeń. Jeśli nie jesteście jeszcze użytkownikami Steama, musicie się wcześniej zarejestrować i zainstalować steamową aplikację.

Pierwszy Portal za darmo na Steamie - ilustracja #1

Akcja potrwa do 20 września, więc powinniście jak najszybciej skorzystać z okazji, bo później dzieło firmy Valve będzie znowu dostępne za pełną kwotę. Kilka miesięcy temu informowano, że pierwszy Portal sprzedał się w liczbie 4 milionów egzemplarzy. Do tej grupy z pewnością dołączy teraz spore grono graczy.

Portal to nietypowa gra logiczna, w pudełkowej wersji wchodząca także w skład pakietu The Orange Box. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby i rozwiązujemy zagadki, których kluczowym elementem jest wykorzystywanie tytułowych portali, przenoszących gracza w wybrane przez niego miejsca. Duża pomysłowość i oryginalność były jednymi z czynników decydujących o sukcesie tej produkcji.