Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 7 lipca 2007, 10:10

autor: Major Doktor Upiorna

Posiadacze konsol od Nintendo dostaną grę de Blob

Jednym z laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Gier Niezależnych (Independent Games Festival) został zespół złożony z dziewięciu studentów z Utrecht School of Arts. Przedstawiciele THQ oświadczyli, że prowadzone są prace nad wersjami przygotowanej przez nich produkcji, dedykowanymi konsolom ze stajni Nintendo.

Jednym z laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Gier Niezależnych (Independent Games Festival) został zespół złożony z dziewięciu studentów z Utrecht School of Arts w Holandii. Przygotowany przez nich tytuł de Blob, silnie inspirowany serią Katamari, w oryginalnej wersji dla PC jest dostępny na niniejszej stronie internetowej. Przedstawiciele THQ oświadczyli, że prowadzone są prace nad przeniesieniem owej produkcji na konsole ze stajni Nintendo.

Posiadacze konsol od Nintendo dostaną grę de Blob - ilustracja #1

Za stworzenie de Blob w wersji dla Wii odpowie firma Blue Tongue, natomiast developingiem edycji przeznaczonej dla posiadaczy Nintendo DS zajmie się ekipa z Helixe. Komercyjny debiut owej produkcji planuje się na początek przyszłego roku. Pracownicy THQ zapowiedzieli, że przygotowywana gra zostanie zaprezentowana w trakcie zbliżających się targów E3.

Posiadacze konsol od Nintendo dostaną grę de Blob - ilustracja #2

Wcielając się w wielką kulę użytkownik będzie przemierzał wirtualne środowisko, stylizowane na miasto, rozlewając przy tym ogromne ilości farby. Główne zadanie ma polegać na nadaniu szarym lokacjom jasnych i miłych dla oka kolorów. Punkty będzie zdobywało się za pomalowanie maksymalnie dużej ilość elementów poprzez przetaczanie tytułowego Bloba po napotkanych obiektach. Kierowanie poczynaniami protagonisty zostanie dostosowane do unikalnego systemu sterowania każdej z platform docelowych.

Posiadacze konsol od Nintendo dostaną grę de Blob - ilustracja #3
de Blob

de Blob