Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 czerwca 2007, 15:33

autor: Artur Falkowski

Activision: zeszłoroczne wyniki finansowe i plany na przyszłość

Firma Activision ma powody do świętowania. Ostatni rok fiskalny okazał się bowiem dla niej niezwykle korzystny. W okresie pomiędzy marcem 2006 a marcem 2007 roku przychód tego wydawcy wyniósł 1,51 miliarda dolarów. Przyznać trzeba, że to imponująca liczba. Jak jednak informują przedstawiciele firmy, kolejny rok będzie jeszcze bardziej owocny.

Firma Activision ma powody do świętowania. Ostatni rok fiskalny okazał się bowiem dla niej niezwykle korzystny. W okresie pomiędzy marcem 2006 a marcem 2007 roku przychód wydawcy wyniósł 1,51 miliarda dolarów. Przyznać trzeba, że to imponująca liczba. Jak jednak informują przedstawiciele firmy, kolejny rok będzie jeszcze bardziej owocny.

Podczas zorganizowanej dla inwestorów konferencji Activision z dumą podzieliło się raportem podsumowującym miniony rok fiskalny. Zapowiedziało również, że przychody firmy planowane na kolejny okres rozliczeniowy mają być jeszcze wyższe i wynieść 1,8 miliarda dolarów.

Tyle w kwestii podsumowania. Czas zająć się tematami o wiele bardziej interesującymi dla graczy. Zazwyczaj bowiem podczas tego typu konferencji firmy dzielą się z inwestorami swoimi planami na przyszłość i ujawniają nowe projekty. Nie inaczej stało się w przypadku Activision.

Firma ogłosiła, że aktualnie pracuje nad grą osadzoną w uniwersum Marvela. Czyżby chodziło o kontynuację Marvel: Ultimate Alliance? Na tym jednak nie koniec, ponieważ szykuje się sporo nowych dodatków i ulepszeń do gier z serii Guitar Hero. Zapowiedziano również, że zwiększyły się możliwości produkcyjne akcesoriów do wspomnianych gier. Nie powinniśmy już zatem obawiać się, że po premierze zabraknie egzemplarzy Guitar Hero III, jak to miało miejsce w przypadku wydania drugiej części na konsolę Xbox 360.

Na koniec warto rzucić okiem na to, jak spece z Activision wyobrażają sobie zmiany na rynku w przeciągu tego roku. Przewidują, że najwięcej egzemplarzy konsol sprzeda Nintendo oraz Microsoft (po 5 milionów), zaraz za nimi będzie Sony, które sprzeda po niecałe cztery miliony PS3 oraz PS2. Na to, by dowiedzieć się, na ile wspomniane przewidywania okażą się prawdziwe, przyjdzie nam jeszcze poczekać.