Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 11 czerwca 2018, 05:55

autor: Vergil

Fallout 76 – data premiery, beta-testy, edycja kolekcjonerska i cena

Na konferencji Bethesdy nie mogło zabraknąć Fallouta 76, o którym dowiedzieliśmy się całkiem sporo. Produkcja, która jeszcze w tym roku trafi na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste, pozwoli na zabawę nie tylko w pojedynkę, ale i w towarzystwie innych graczy.

Podczas wczorajszej konferencji Microsoftu poprzedzającej tegoroczne targi E3 mogliśmy zobaczyć nowy zwiastun Fallouta 76, czyli prequela tej bestsellerowej serii postapokaliptycznych RPG-ów. Show zorganizowane przez firmę Bethesda Softworks pozwoliło natomiast przyjrzeć się z bliska opisywanej produkcji, która na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste trafi 14 listopada bieżącego roku, a także zobaczyć w akcji atrakcje przygotowywane przez Todda Howarda i spółkę.

Podczas konferencji Bethesdy Todd Howard przekonywał, że Fallout 76 zachwyci nas grafiką. - Fallout 76 – data premiery, beta-testy, edycja kolekcjonerska i cena - wiadomość - 2018-06-11
Podczas konferencji Bethesdy Todd Howard przekonywał, że Fallout 76 zachwyci nas grafiką.

Postapokaliptyczny survival

W trakcie zabawy w Fallout 76 wcielimy się w mieszkańca krypty o tytułowym numerze 76, który opuści bezpieczny schron, by po dwudziestu pięciu latach od upadku ostatnich bomb rozpocząć budowę nowego świata. Jak się okazuje, nie on jeden, gdyż wraz z nim pancerne wrota przekroczą również inni śmiałkowie kontrolowani przez graczy. Omawiany tytuł powstaje z myślą o multiplayerowej rozgrywce i choć Howard przekonuje, że zabawa w pojedynkę jak najbardziej będzie możliwa, przetrwanie na pustkowiach będzie znacznie łatwiejszym zadaniem, jeśli uda nam się nawiązać współpracę z innymi bohaterami.

Jeśli przypadły Wam do gustu tryby survivalowe z gier Fallout: New Vegas i Fallout 4, to w Fallout 76 powinniście poczuć się niczym ryba w wodzie. Autorzy nie ukrywają bowiem, że ich dzieło położy znacznie większy nacisk na sztukę przetrwania, niż miało to miejsce do tej pory. Choć daleko mu będzie do produkcji typowo survivalowych, musimy liczyć się chociażby z koniecznością budowy bazy (C.A.M.P.), z której będziemy udawać się na kolejne eskapady. Na szczęście nie zabraknie tu doskonale znanego tworzenia i rozwoju postaci, opartego o system S.P.E.C.I.A.L.

A tak będą się prezentować opłakane skutki wykorzystania „dobrodziejstw” bomby atomowej niedługo po jej detonacji. - Fallout 76 – data premiery, beta-testy, edycja kolekcjonerska i cena - wiadomość - 2018-06-11
A tak będą się prezentować opłakane skutki wykorzystania „dobrodziejstw” bomby atomowej niedługo po jej detonacji.

Czas rzucić okiem na „piaskownicę”, która zostanie oddana do naszej dyspozycji. Fallout 76 zabierze nas w podróż do zachodniej Virginii, a otwarty świat ma być czterokrotnie większy niż mapa z Fallouta 4. Znajdziemy tam nie tylko zniszczone miasta i osady, tereny pustynne oraz tereny leśne, lecz także działające silosy z rakietami uzbrojonymi w ładunki nuklearne; po skompletowaniu kodów bezpieczeństwa będziemy mogli je wykorzystać w celu zniszczenia wybranego terytorium. Po co? Ano na przykład po to, by znaleźć surowce, których próżno tam szukać w innych, bardziej przyjaznych dla życia okolicznościach.

Fallout 76 Power Armor Edition

Nim Fallout 76 trafi do sprzedaży, gracze, którzy złożą zamówienie przedpremierowe, będą mogli sprawdzić jego wersję beta. Poza tym oprócz standardowej edycji, na sklepowych półkach pojawi się wersja kolekcjonerska, ochrzczona mianem Power Armor Edition. Zestaw wyceniony na 199 dolarów (w przeliczeniu około 720 złotych) będzie zawierał:

  1. Dostęp do beta-testów Fallouta 76;
  2. Replikę hełmu T-51, z głośnikiem modulującym głos i funkcjonalną czołówką;
  3. Brezentową torbę;
  4. Dwadzieścia cztery figurki postaci i przeciwników z gry;
  5. Stalowe pudełko;
  6. Świecącą w ciemnościach mapę świata gry;
  7. Zestaw cyfrowych dodatków.
Fallout 76 – data premiery, beta-testy, edycja kolekcjonerska i cena - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 76

Fallout 76