Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 26 maja 2018, 12:27

autor: ElMundo

Zapowiedź zmian w Fortnite 4.3 i dalej – wydajność, tryby gry, powtórki

Deweloperzy z Epic Games stojący za rozwojem Fortnite i Fortnite: Battle Royale poinformowali społeczność gry o zmianach, które pojawią się wraz z aktualizacją 4.3 i w dalszej przyszłości. Prace obejmują m.in. usprawnienia w działaniu kontrolerów i wydajności gry oraz nowinki mające zwiększyć komfort zabawy

Zapowiedź zmian w Fortnite 4.3 i dalej – wydajność, tryby gry, powtórki - ilustracja #1

Na stronie internetowej poświęconej grze Fortnite pojawiła się piąta odsłona tzw. dzienników deweloperskich, w których twórcy gier przedstawiają postęp prac nad jednym z najgłośniejszych tytułów ostatnich miesięcy. Sprawdźmy zatem, jakie zmiany czekają miłośników tej produkcji w nadchodzących miesiącach.

Usprawnienia pracy kontrolera

Deweloperzy cały czas pracują nad tym, by rozgrywka z wykorzystaniem kontrolera stała się bardziej przystępna i wygodna. Zmiany będą dotyczyć przede wszystkim poprawy mechanizmów w trybie „Budowniczy Pro” – gracze narzekali na błędne działanie sterowania przy stawianiu elementów budowli, co zostanie naprawione. Poprawka o numerze 4.3 usunie także problemy związane z funkcją turbo-budowania, a proces ten został również dodatkowo przyspieszony. Deweloperzy pracują ponadto nad wspomaganiem celowania w trybie edycji, a jeśli nie lubicie korzystać z tego rozwiązania, to będziecie mogli w każdej chwili je wyłączyć. W fazie testów znajduje się także możliwość przypisania poszczególnych funkcji do dowolnego przycisku na kontrolerze oraz zmiany przypisania osi drążków.

Zmiany w trybach i przedmioty okresowe

Sporym zainteresowaniem cieszą się ustawki w formacie 50 vs 50 graczy – widząc to, deweloperzy sprawdzają możliwość zaoferowania tego trybu gry dla większej ilości uczestników potyczki.

Plecak odrzutowy to nowy przedmiot okresowy w Fortnite. - Zapowiedź zmian w Fortnite 4.3 i dalej – wydajność, tryby gry, powtórki - wiadomość - 2018-05-26
Plecak odrzutowy to nowy przedmiot okresowy w Fortnite.

W tym tygodniu w grze pojawił się nowy przedmiot okresowy – to plecak odrzutowy, który pojawi się także w nowym trybie okresowym o nazwie Bliskie Starcia. Już niebawem do gry trafi także nowy moduł okresowy – Plac Zabaw 1.0. Przeniesie on graczy na mapę Battle Royale o nieco zmienionych ustawieniach – otrzymają oni więcej czasu na podróże po planszy, a przyrost zasobów będzie przyspieszony. Włączona zostanie także możliwość ostrzału sojuszników, ale zaraz po śmierci nasza postać zostanie odrodzona. Ważną kwestią jest fakt, że wyniki nie będą wliczane do rankingów.

Poprawki w wydajności

Twórcy starają się wyeliminować momenty zacinania się gry – sporo zmian zostało dokonanych wraz z wprowadzeniem wersji 4.1, ale nadal pojawia się zauważalna liczba raportów ze strony graczy mówiących o niestabilności działania Fortnite. Deweloperzy pracują również nad optymalizacją czasu wczytywania gry poprzez odpowiednie kolejkowanie zasobów; zwiększona została ponadto częstotliwość otrzymywania aktualizacji serwera, co zwiększa szybkość reakcji gry. Dokonano także zmian w szybkości aktualizacji pozycji gracza na mapie oraz funkcji sieciowych klienta Fortnite.

Komfort gry i powtórki

W najbliższych tygodniach w grze znajdziemy kilka istotnych poprawek wpływających na komfort zabawy. Twórcy wraz z wersją 4.3 zaimplementują powiadomienia o postępach w rozgrywanym wyzwaniu, a już wkrótce powinien pojawić się również znacznik celu widoczny w świecie gry, co rozszerzy możliwości znacznika umieszczanego w kompasie. Odświeżony zostanie także Ekran Królewskiego Zwycięstwa, a rozdzielczość minimapy zostanie zwiększona, co wpłynie pozytywnie na jej czytelność. Deweloperzy szykują ponadto usprawnienia w interfejsie obserwatorów, a w dłuższej perspektywie w grze pojawi się możliwość kolekcjonowania przedmiotów kosmetycznych. Dalsze poprawki pojawią się w kwestii odwzorowania odgłosów kroków innych graczy, co będzie stanowić kontynuację zmian zastosowanych w wersji 4.2.

Usprawnienia dotkną także system powtórek, który ma pozwolić na bardziej efektowne i realistyczne zaprezentowanie pojedynków, z naciskiem na poprawki w widoku mapy oraz wprowadzenie nowych widoków kamery.

Część z tych funkcji ma pojawić się już w wersji 4.3, która trafi do graczy w ciągu kilku tygodni. Pozostałe znajdują się dopiero w fazie projektowania lub wczesnych testów i na ich zaimplementowanie będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Zapowiedź zmian w Fortnite 4.3 i dalej – wydajność, tryby gry, powtórki - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.