Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2013, 12:33

autor: Marcin Pietruszewski

Dziś polska premiera Ni No Kuni: Wrath of the White Witch

1 lutego 2013 to ważna data w kalendarzu każdego fana japońskich gier RPG. Dziś do kraju nad Wisłą, równocześnie z resztą Europy, trafił najnowszy hit od studia Level 5.

Logo Ni No Kuni: Wrath of the White Witch.

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch oficjalnie debiutuje dziś w Polsce. Jest to japońska gra RPG autorstwa studia Level 5, znanego przede wszystkim z gier na przenośne konsole Nintendo i Sony (takich jak Professor Layton vs. Ace Attorney, Time Travelers czy Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies) oraz na konsole stacjonarne, takich jak Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King na PlayStation 2 lub White Knight Chronicles na PlayStation 3. Ni No Kuni: Wrath of the White Witch jest rozszerzoną wersją tego samego tytułu, który pojawił się po raz pierwszy na Nintendo DS w 2010 roku.

Dystrybutorem wydanego dziś w Polsce Ni No Kuni: Wrath of the White Witch jest firma Cenega Poland. Gra przeznaczona jest na PlayStation 3 i ukazała się w angielskiej wersji językowej. Cena została ustalona na 219,90 złotych (sprawdź, gdzie można kupić wersję pudełkową). Japońska premiera gry miała miejsce 17 listopada 2011.

Olivier, główny bohater gry.

Dziś polska premiera Ni No Kuni: Wrath of the White Witch - ilustracja #3Ni No Kuni: Wrath of the White Witch opowiada historię 13-letniego chłopca o imieniu Olivier. Matka głównego bohatera umiera w wyniku dziwnej choroby, a pogrążony w rozpaczy młodzieniec przenosi się z pomocą swej pluszowej zabawki do magicznego świata. Tam dowiaduje się, że jego rodzicielka żyje. Co więcej – jest czarodziejką, walczącą ze złym magiem. Olivier postanawia odnaleźć matkę i pomóc jej w walce ze złem. Rozgrywka, jak w każdej typowej grze jRPG, podzielona jest na walkę i eksplorację świata. Oprawa graficzna utrzymana jest w kimacie anime, powstała przy współpracy ze studiem Ghibli, japońską wytwórnią filmową znaną choćby z takich produkcji, jak Mój sąsiad Totoro czy nagrodzony Oskarem Spirited Away.