Total War: Warhammer
Total War: Warhammer
Total War: Warhammer Game Box

Total War: Warhammer

Gra Strategiczna SEGA

Data premiery gry: 24 maja 2016

Kolejna odsłona cyklu epickich gier strategicznych, zapoczątkowanego przez studio Creative Assembly w 2000 roku. Po serii tytułów osadzonych w różnych okresach historycznych, twórcy zabierają nas do jednego z najpopularniejszych światów fantasy, wykreowanego przez firmę Games Workshop. W znanym uniwersum Warhammera różne rasy toczą ze sobą ustawiczną walkę o władzę i panowanie nad światem, jednocześnie są one nieświadome faktu, że prawdziwe zagrożenie stanowi nadciągająca z północy potężna siła. W Total War: Warhammer możemy stanąć po stronie jednej z ras, takich jak ludzie, orki, gobliny, krasnoludy czy wampiry. Poza wprowadzeniem do zabawy elementów fantastycznych, rozgrywka nie odbiega w znaczącym stopniu od rozwiązań znanych z poprzednich części serii, a jej sednem są w dalszym ciągu epickie potyczki, rozgrywane w czasie rzeczywistym. W przerwie pomiędzy bitwami zajmujemy się prowadzoną w trybie turowym rozbudową państwa, rozwijaniem ekonomii i nawiązywaniem stosunków dyplomatycznych.

Więcej informacji o: Total War: WarhammerstrategicznefantasymultiplayerRTSstrategiczne wojenneturoweWarhammer .

Total War: Warhammer - poradnik do gry
Total War: Warhammer - poradnik do gry

poradnik do gry9 czerwca 2016

Poradnik do gry Total War: Warhammer zawiera przede wszystkim praktyczne porady dotyczące zarządzania królestwem i prowadzenia bitew. Znajdziesz w nim również szczegółowe opisy wszystkich frakcji i wchodzących w ich skład jednostek.

Total War: Warhammer - kompendium wiedzy / FAQ
Total War: Warhammer - kompendium wiedzy / FAQ

kompendium14 grudnia 2016

Przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy o grze Total War: Warhammer, na bieżąco uzupełniane o kolejne doniesienia nt. owej strategii od studia Creative Assembly. W dziesiątej aktualizacji piszemy m.in. o dodatkach The King and the Wizard i Realm of the Wood Elves, wraz z towarzyszącymi im pakietami darmowej zawartości (w tym trzech Free-LC).

Recenzja gry Total War: Warhammer – Stary Świat w nowych szatach
Recenzja gry Total War: Warhammer – Stary Świat w nowych szatach

recenzja gry22 maja 2016

Światowa premiera 24 maja 2016. Warhammer plus Total War to połączenie tak naturalne – aż dziw bierze, że dopiero teraz Creative Assembly przygotowało tę odsłonę. Dziś już wiemy, że warto było czekać.

Nie będzie więcej dodatków do Total War: Warhammer
Nie będzie więcej dodatków do Total War: Warhammer

wiadomość1 marca 2017

Studio Creative Assembly poinformowało, że po wczorajszej premierze dodatku Bretonnia do Total War: Warhammer nie ma już planów dalszego rozwijania gry. Teraz twórcy koncentrują się na kontynuacjach. Warto pamiętać, że zaplanowana trylogia produkcji ma ze sobą współpracować, łącznie tworząc jedną gigantyczną strategię.

Total War: Warhammer - mnóstwo nowych informacji dotyczących królestwa Bretonnii
Total War: Warhammer - mnóstwo nowych informacji dotyczących królestwa Bretonnii

wiadomość22 lutego 2017

Studio Creative Assembly podało kilka szczegółów dotyczących Bretonnii, czyli nowej grywalnej frakcji w Total War: Warhammer. Pojawi się ona w grze 28 lutego bieżącego roku.

Wieści ze świata (Total War: Warhammer / Humble Monthly, Battlefield 1, Fallout Shelter) 8/2/2017
Wieści ze świata (Total War: Warhammer / Humble Monthly, Battlefield 1, Fallout Shelter) 8/2/2017

wiadomość8 lutego 2017

Dziś piszemy o paczce Humble Monthly, w ramach której można kupić Total War: Warhammer i inne gry za ok. 50 zł, czasowej promocji na Przepustkę Premium do Battlefield 1 oraz o premierze Fallout Shelter na Windows 10 i Xboksie One. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Husaria: Total War? Total War: Orient? W jakiej epoce zostanie osadzona nowa odsłona serii?
Husaria: Total War? Total War: Orient? W jakiej epoce zostanie osadzona nowa odsłona serii?

artykuł23 listopada 2016

Premiera kolejnej odsłony serii Total War przed nami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zastanowić się, w jakie realia studio Creative Assembly zabierze nas tym razem. Możliwych opcji nie jest wcale aż tak wiele.

Komentarze Czytelników (364)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
07.08.2016 12:47
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98
Alekde

Wolfman_PL - bez przesady, podstawka starczy na setki, godzin jak ktoś chce więcej to kupuje dodatki, które są porządne i poza frakcjami wnoszą nowe kampanie. Nie rozumiem, czemu CA miałaby pracować nad nimi za darmo kiedy grę wydała kompletną ? Druga sprawa to free DLC które dochodzą z każdym patche. Jak widzisz sprzedaż dodatków oznaczone jako BS, czy czytasz forum CA to wiesz że ludzie wręcz domagają się od nich intensywniejszej pracy i wprowadzania DLC, każde sprzedaje się doskonale.

Dla mnie na tę chwilę najlepsza gra w świecie Warhammera, przywoływanie Dark Omena który na tę chwilę jest archaiczny do tego ma zawartość w stosunku do TW:Warhammer ułamkową jest po prostu dziwne.

07.08.2016 13:18
odpowiedz
DarkStar
140
magister inzynier

Proszę bardzo, kampania orkami, 33 tura, poziom trudny, pierwszy chaos ---->

Opłaca się kupować zwierzoludzi? Nowa kampania daje radę?

07.08.2016 15:41
odpowiedz
Rumcykcyk
31
Pan Kopiuj Wklej

Właśnie Voksi z bułgarskiej grupy złamali wszystkie gry i wydali działające cracki + all DLC. Najlepiej to świadczy dla Warhammera bo @Wolfman_PL ma rację że cena gry jest bardzo wysoka a kolejne DLC to koszt wyniesie ponad 500 zł za wyciętą zawartość.

07.08.2016 18:43
odpowiedz
1 odpowiedź
Nerka
74
Generał

No kufa wszedł teraz jakiś patch a buga z jebanym Chaosem dalej nie poprawili...

10.08.2016 10:34
odpowiedz
Nerka
74
Generał

To muszę zacząć 3 raz :( A tak mi dobrze szło Wampirami :(

13.08.2016 21:05
odpowiedz
1 odpowiedź
Wolfman_PL
49
Pretorianin

@Rumcykcyk

Tak i nie ma w tej grze praktycznie żadnej wciągającej fabuły która by mnie napędzała. Schematyczna i powtarzalna rozgrywka. Typowa gra do multi. Ja odpuszczam, więcej dlc też nie zakupię.

03.09.2016 22:52
odpowiedz
1 odpowiedź
Wolfman_PL
49
Pretorianin

ludzie oceniają Uncharted przechodząc grę dla samej fabuły na easy jako arcydzieło. W grze musi być motor napędowy bym chciał wiedzieć co jest dalej. Tutaj nie ma nic. Bezpłciowa fabuła w total war to plaga

11.09.2016 20:39
odpowiedz
Galukofit
3
Junior

Część, mam takie pytanie, czy poziom trudności skaluje w jakiś sposób statystyki jednostek?

Na poziomie łatwym zwykły oddział wojowników krasnoludzkich robi jak chce szermierzy imperium, a już na b. trudnym szermierze wykańczają moich krasnali. Taka sama sytuacja!?

18.09.2016 13:43
-1
odpowiedz
feks3883
3
Chorąży
10

Na takiego Total Wara czekałem.
10/10

11.10.2016 15:16
-1
odpowiedz
lisek33
2
Junior
9.0

Chyba nowe dlc się szykuje (możliwe, aczkolwiek niekoniecznie)
(zdjęcie z twittera total war)
Moja ocena gry to... jest podana obok :d

post wyedytowany przez lisek33 2016-10-11 15:17:22
20.10.2016 19:24
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98
Alekde

Teraz Total War Warhammer jest już zupełnie inną grą jeśli chodzi o zawartość. To co dodają z każdym DLC rozbudowało ją już bardzo mocno.
Strony konfliktu :
Imperium
- Imperator Karl Franz
- Balthasar Gelt
- Volkmar Ponury
(do tego dodane jednostki znanych regimentów i najemników)

Krasnoludy
- Thorgrim Strażnik Uraz
- Ungrim Żelazna Pięść
- Grombrindal – Biały Krasnolud
(do tego dodane jednostki znanych regimentów i najemników)

Klan Angrund – Klan Krasnoludów
- Belegar Żelazny Młot
(do tego dodane jednostki znanych regimentów i strażników)

Zielonoskórzy
- Grimgor Żelazoskóry
- Azhag Rzeźnik

Krzywy Księżyc – Klan Goblinów
- Skarsnik
(dodatkowo jednostki znanych najemników oraz hobgolbiny)

Krwawe Ręce
- Wurrzag Wielgi zielony prorok
(jednostki dzikich orków)

Wampiry
- Mannfred von Carstein
- Heinrich Kemmler
- Vlad von Carstein
- Helman Ghorst
(dodatkowo jednostki znanych regimentów)

Wojownicy Chaosu
- Archon Wszechwybraniec
- Kholek Pożeracz Słońc
- Książe Sigvald Wspaniały

Zwierzoludzie
- Khazrak Jednooki
- Malagor Mroczny Omen

W następny miesiącu Leśne Elfy i ich oddziały :)

22.10.2016 16:49
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98
Alekde

Rumcykcyk - jeszcze dużo dodadzą mają być dwa duże dodatki oraz jeszcze co najmniej kilka DLC najbliższe będzie zapewne drogie bo będzie takie jak Zwierzoludzie, z oddzielną kampanią na oddzielnej mapie (Leśne elfy). Gra jest wybitna na ten moment na pewno najlepsza gra ze świata warhammer + najlepszy total war.

15.11.2016 13:56
1
odpowiedz
RinzlerPL
15
Legionista

Uwielbiam gry z serii Total war a jeszcze bardziej że świata warhammer fantasy oraz 40k także połączenie tych gier jest dla mnie perfekcyjną grą strategiczną odemnie 10/10 gra ALE patrząc na te "ukochane" dlc i cała resztę tego typu nawet nie komentuje tego zdzierstwa, nie jesteśmy Niemcami z 3000 € na miesiąc i z wydatkiem 15 € tylko Polakami z 1500 zł i wydatkiem ok 70 zł za jedną frakcje w grze..... (oczywiście to jest tylko przykład ale oddający realia miej wiecej podejścia sprzedawcy do klienta wiadomo każdy zarabia inaczej chodzi mi tu o traktowanie nas w tak piękny sposób) ale mimo to liczę na to co obiecano czyli coś w rodzaju 3 map na jednej jak w empire Total war, większej swobody i multum ras, ale jak Ja osobiście będę coś kupował z dlc to tylko na sporych promocjach na steam albo na normalnych cenach w Polskim sklepie. Gra grą pozostanie to jest tylko rozrywka nie ważne ile każdy może pozwolić sobie wydać kasy ale dać za gre na tę porę 500 zł to jest gruba przesada a co będzie pod koniec 2000 zł??

08.12.2016 18:19
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98
Alekde

Doszła nowa kampania dla elfów, dwie frakcje elfów na głównej mapie, a z darmowych grey wizard i jade wizard, obecnie jest już 10 DLC w tym 4 darmowe. Oczywiście FCL w samej grze z jednostkami. Dla frakcji zwierzoludzie doszły harpie. Obecnie ta gra powiększyła się o kolejną dużą zawartość (gigantyczna). Takie DLC to ja rozumiem do każdej gry, minęło pół roku, a gra urosła trzykrotnie, przy czym w tym konkretnym przypadku każdy wie za co płaci i czeka na więcej. W lutym darmowa Bretonia :) a potem Skaveni itc.

10.12.2016 23:50
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98
Alekde

I po kampanii elfami :) w sumie mają najmocniejsze jednostki więc szybko raczej je znerfią

10.12.2016 23:51
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
98
Alekde

taka mała ciekawostka, bonus po skończeniu -> Mousillon

10.12.2016 23:54
odpowiedz
Zawodowiec_M
71
Pretorianin

Cena 1/3 podstawki za jedną frakcje i mini kampanię to jakieś przegięcie. Drożej niż w przypadku Rome 2 i Attyli. Fajna gra, ale żal d*** ściska co z nią robią. Śmieszy mnie obrona tej polityki. Najlepsze było, jak trzeba było kupić jakąś gazetke, żeby dostać kod na dlc. Robienie z ludzie idiotów. Tyle w temacie. Chcą wypuszczać dodatki niech zrobią passa za 60 euro. Żeby jeszcze w Beastmenach były wszystkie jednostki... ale też nie, sporo wycieli, znowu dopiero moderzy załatwią fajnych żołnierzy. Tragedia. Skończyłem.

10.12.2016 23:55
-2
odpowiedz
Zawodowiec_M
71
Pretorianin

Dodam, że samej grze wystawiłem 9,5. Powyższa opinia dotyczy tych durnych, wyciętych kawałków z gry zwanych dlc...

11.12.2016 00:02
-1
odpowiedz
A.l.e.X
98
Alekde

Zawodowiec_M - harpie dodali teraz do Zwierzoludzi, poza tym nie narzekaj gra dostała bardzo dużo darmowego contentu, kilka jednostek, kilka legendarnych lordów, do tego trzech magów ze szkołami czarów. W lutym dostaniesz Bretonie, a jeśli chodzi o DLC moim zdaniem są warte swojej kwoty. Obecnie gra jest gigantyczna i na tym nie koniec, bo dodatki mają wychodzić przez najbliższe dwa lata. Jeśli chodzi o Białego Krasnoluda mogłeś dostać kod z White Dwarf - jeśli kupujesz, ja kupuje, a ci co nie kupują i tak dostaną w marcu za darmo.

11.12.2016 00:07
odpowiedz
2 odpowiedzi
Zawodowiec_M
71
Pretorianin

Z całym szacunkiem AleX ale dajesz się robić na szaro. Przez 2 lata będą wydawali co kilka miesięcy dodatki za 20 euro to wyjdzie cena 3-4 gier. Super interes.

Co z tego, że CA dodało darmowy content w postaci KILKU jednostek, jak moderzy dodali ich tysiące? Latające gryfy, jazda krasnoludów, szkielety z łukami, dzikie i wielki olbrzymy, smoki, lepiej wyglądający rycerze czy kapłani Sigmara. Mam wymieniać dalej? To mody są siłą tej gry, CA dzięki nim może co chwila wydawać dodatki.

11.12.2016 08:07
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Zawodowiec_M
71
Pretorianin

To możę warto sprawdzić co za darmo dodają piekielnie zdolni moderzy a dopiero potem wychwalać CA za kilka jednostek na krzyż?

11.12.2016 16:26
1
odpowiedz
Zawodowiec_M
71
Pretorianin

Że co? Fani dodają jednostki zgodnie z księgami, dodają nowe tekstury, jednostki elitarne itp. CA odwaliło fuszerkę dając graczom 1/3 jednostek z książek. Gracze muszą to niestety sami naprawić.

19.12.2016 12:22
-2
odpowiedz
Jango Kane
9
Pretorianin
9.0

Gra jest świetnia! Grałem wczesńiej Rome 1 i Medievala 2 i uwielbiam tą serię, w późniejsze Total Wary nie grałem, bo nie podchodziły mi realia historyczne. Natomiast lubię klimaty fantasy (czy jak to się tam zwie w Warhammerze). Gra jest idealnym połączeniem Heroes of Might & Magic (misje, rozbudowa miast i bohaterów, ekonomia), ma niezłą dyplomację na Total Wary (niezły potencjał dla moderów) i klasyczne epickie bitwy z Total Wara, które nabierają nowego wymiaru wraz z magią, lordami, bohaterami i specjalnymi jednostkami. Wreszcie microzarządzanie zostało ograniczone do minimum przy jednoczesnym zachowaniu różnorodności wyboru ścieżek rozwoju naszego imperium (jak chociażby drzewka technologiczne czy konieczność wyboru między budynkami ze względu na ograniczone miejsce). Jestem pod koniec MAŁEJ kampanii Wampirami, bawiłem się świetnie i mam zamiar skończyć ją do końca i kontynuuować jako wielką kampanię - mimo ponad 100h na liczniku jeszcze się nie znudziłem. Ras jest ponad 4 (podstawka) + extra frakcje więc to naprawdę dobrze wydane 90zł w Empiku. Płatne DLC trochę bolą, ale biorąc pod uwagę to na ile godzin wystarcza podstawka oraz jak bardzo poszczególne frakcje różnią się od siebie jak i fakt, że każda kampania zawiera jeszcze minikampanie i ciekawe misje to gra wystarcza na naprawdę potężną ilość czasu. Odjąłem pół punkta za płatne DLC i pół punkta za wciąż czasami siermiężne zachowanie jednostek podczas bitwy typowe dla TW czyli łamanie & gubienie szyku, czasami irytujące nie wykonywanie rozkazów przez jednostki i opóźniony czas reakcji na polecenia - inaczej by było 10/10! Mimo wszystko polecam, podstawka da wam wiele godzin zabawy, a zanim się nie obejrzycie to wszystkie DLC będzie można kupić w zestawie za grosze jak to zwykle bywa. Moim zdaniem, najlepszy Total War w jaki grałem! Mam nadzieję, że seria pójdzie w tym kierunku :)

post wyedytowany przez Jango Kane 2016-12-19 12:24:29
13.01.2017 15:16
-1
odpowiedz
ZlyBurek
6
Legionista

wszystkie total war jak dla mnie to zamulone gowno nie zmieniajace sie od pierwszej czesci , jesli sie myle to poprawcie

01.02.2017 23:32
odpowiedz
1 odpowiedź
mgrmetal
9
Legionista
3.5

Gra to w sumie tylko walki - zero innych motywów. Prymitywna ekonomia i polityka + gra zadżumiona jak jasny gwint. Teraz po 93 rundach nie mogę wczytać save, bo wywala do pulpitu :(

04.02.2017 16:09
odpowiedz
Chromstar
10
Legionista

Do trzeciego marca możecie kupić Total War: Warhammer i kilka innych gier na Humble Monthly Bundle za 12$, czyli około 45 złotych.
https://www.humblebundle.com/monthly

05.02.2017 20:10
1
odpowiedz
Taishan90
17
Legionista
9.0

Kupiłem tą grę pre-order za ok 160zł + dodatek Blood for the Blood God (+-10zł). Wszystko fajnie ale teraz chcący zagrać w pełną wersje musiał bym zapłacić jeszcze za: The King and the Warlord (+-30zł), The Grim & The Grave (+-30zł) i dwa duże dodatki, Realm of The Wood Elves (+-70zł), oraz Call of the Beastmen (+-70zł). Czyli dodatkowe 200 zł. Sumując wszystko jak narazie wychodzi 370 zł za grę. Nienawidzę płatnych dlc i sprzedawania gier na raty, to tak jak bym kupił demo za prawie 200 zł i musiał dać dodatkowe 200 zł żeby zrobić z niej pełną wersję. Gra jest świetna i chętnie pograł bym dalej ale nie stać mnie na zapłacenie kolejnych 200 zł.

post wyedytowany przez Taishan90 2017-02-05 20:18:11
19.03.2017 16:12
odpowiedz
Friskikx
3
Junior

Dlatego Rome 2 kupilem juz bez dlc a Total War warhammer juz wcale z tej gry zrobił sie taki wyciskacz kasy ze nie ma co sie z tym bawic

22.03.2017 09:53
odpowiedz
Miotacz_Ognia
2
Chorąży
8.5

Nie lubie tej polityki kupowania gry na raty, polityki wspierania sprzedaży wydolnego sprzetu, poza tym nigdy nie lubilem żadnego Warhammera, ale to w końcu Total War, wiec nie chodzi mi o pieniądze - tylko pierdzielenie z tym dokupywaniem. Mam nadzieje że wrócą do jakaichś realiów, np 2 wojny światowej. Nikt nie mowi że za taką kase ma być łatwo :d

post wyedytowany przez Miotacz_Ognia 2017-03-22 09:56:13
24.03.2017 15:44
odpowiedz
1 odpowiedź
Imrahil8888
65
Generał

Słaba optymalizacja i masa dlc. Szkoda, że CA ma monopol na rynku, jeśli chodzi o takie bitewniaki.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze