The Witcher 3: Wild Hunt
The Witcher 3: Wild Hunt
The Witcher 3: Wild Hunt Game Box

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Gra RPG The Witcher 3: Wild Hunt Bandai Namco Entertainment

Data premiery gry: 19 maja 2015

Gra action RPG, stanowiąca trzecią część przygód Geralta z Rivii. Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach cyklu, Wiedźmin 3: Dziki Gon bazuje na motywach twórczości literackiej Andrzeja Sapkowskiego, jednak nie jest bezpośrednią adaptacją żadnej z jego książek. Fabuła gry koncentruje się na kilku wątkach dotyczących m.in. utraconej miłości Geralta, inwazji Nilfgaardu na Królestwa Północy oraz tytułowych, mitycznych łowów. Rozgrywka utrzymana jest w sandboksowym stylu, dając graczom dużą swobodę w eksplorowaniu rozległego świata (ponad 40-krotnie większego niż w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów) i wykonywaniu setek pobocznych misji. Deweloperzy ze studia CD Projekt RED zadbali o solidną porcję nowości, w tym nowy silnik REDengine3, oferujący znakomitej jakości oprawę audiowizualną.

Więcej informacji o: Wiedźmin 3: Dziki GonrpgcraftingdetektywistycznefantasyksiążkipolskieRPG akcjisandboxTPP .

Wolicie Yennefer od Triss - wszystko o Waszych wyborach ukochanej w grze Wiedźmin 3
Wolicie Yennefer od Triss - wszystko o Waszych wyborach ukochanej w grze Wiedźmin 3

gramy dalej4 września 2016

Światowa premiera 19 maja 2015. Wybór ukochanej w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon był niezmiernie ważną kwestią nie tylko dla Geralta, ale i dla nas samych. Jak się jednak okazuje - niezbyt trudną. Większość z Was wybrała Yennefer, nawet jeśli nie miała kontaktu z książkami. Dlaczego?

Wiedźmin 3: Dziki Gon - kompendium wiedzy / FAQ
Wiedźmin 3: Dziki Gon - kompendium wiedzy / FAQ

kompendium6 marca 2017

W niniejszym artykule znajdziecie kompendium wiedzy poświęcone grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, na bieżąco uzupełniane o kolejne informacje na temat tego RPG studia CD Projekt RED. W dwudziestej ósmej aktualizacji piszemy m.in. o wsparciu dla PS4 Pro (oficjalnym i poprzez Boost Mode), nagrodach dla dodatku Krew i wino oraz kulisach produkcji Wiedźmina 3.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - poradnik do gry
Wiedźmin 3: Dziki Gon - poradnik do gry

poradnik do gry25 stycznia 2016

W poradniku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - opis przejścia i atlas - zawarto kompletną solucję gry. Ponadto na łamach poradnika opublikowano szereg szczegółowych, obszernych map, na których zaznaczono wszystkie interesujące obiekty i lokacje gry.

Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie

recenzja gry23 maja 2015

Światowa premiera 19 maja 2015. Wiedźmin 2 był grą od początku szykowaną z myślą o komputerach PC. W przypadku Wiedźmina 3 twórcy przyznają, że multiplatformowość zmusiła ich do kompromisów, nie oznacza to jednak, że Dziki Gon na PC jest portem przygotowanym na kolanie. Przeciwnie.

Wiedźmin 3 to raczej nie ostatnia duża gra z serii
Wiedźmin 3 to raczej nie ostatnia duża gra z serii

wiadomość31 marca 2017

Podczas konferencji CD Projektu zdradzono ciekawą informację. W odpowiedzi na zadane pytanie Adam Kiciński, prezes zarządu, stwierdził, że jego firma myśli racjonalnie, włożyła mnóstwo pieniędzy w budowę marki Wiedźmin i rozważy kolejną dużą odsłonę serii. Ponadto potwierdzono, że ten rok należy do Gwinta - na Cyberpunka 2077, choć jest on w zaawansowanej fazie produkcji, jeszcze poczekamy.

Sprzedaż serii Wiedźmin przekroczyła 25 mln egzemplarzy
Sprzedaż serii Wiedźmin przekroczyła 25 mln egzemplarzy

wiadomość30 marca 2017

Firma CD Projekt pochwaliła się wynikami finansowymi za ubiegły rok i są one imponujące. Ponadto poinformowano, że sprzedaż trylogii Wiedźmin przekroczyła już 25 mln sztuk.

Andrzej Sapkowski nie wierzył w sukces gry Wiedźmin
Andrzej Sapkowski nie wierzył w sukces gry Wiedźmin

wiadomość24 marca 2017

Andrzej Sapkowski w rozmowie z serwisem Eurogamer przyznał, że w momencie podpisywania umowy ze studiem CD Projekt nie wierzył w sukces elektronicznej adaptacji. Zdradził też, że w związku z tym nie angażował się w prace nad projektem. Zastrzegł przy tym, że gra stoi na bardzo wysokim poziomie, a on sam nie ma nic przeciwko graczom. Zasugerował również, że powstaną kolejne teksty osadzone w świecie wiedźmina.

PC
PS4
XONE

Komentarze Czytelników (9234)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
25.02.2017 22:09
6
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cebullanka y Grzanka
19
Legionista
10

@RzetelnaOpinia Ja też tak uważam. Gra jest cienka jak barszcz. Chyba nie ma gorszej gry. Jak dotąd z taką się nie spotkałem. "Tyle lat minęło" - fakt niecałe dwa lata - wiadomo, że to kupa czasu. Grafika po tak długim czasie wygląda jak tetris z lat 80'-tych. "Widocznie teraz bardziej się opłaca wydać pieniądze na marketing niż grę by była znośna" - masz rację, to chore, że CD Projekt Red wydał tyle kasy, żeby "kupić" ponad 800 nagród i zgarnąć 252 tytuły "Gry roku 2015", (normalnie majątek, że tak powiem filozoficznie "fiu, fiu"). Jak wiadomo, ludzie z branży absolutnie na grach się nie znają a wszystko co robią, robią dla kasy i tylko kasy. "Moim zdaniem ta "gra" to największe rozczarowanie XXI wieku" - ba dodam od siebie, że XX, XIX, a nawet skłonny jestem nawet stwierdzić XVIII w. był cienki jak przysłowiowy "barszcz" (jednocześnie uważam, że najlepsze gry wychodziły w epoce renesansu, czyli przełomie XV i XVI wieku). Celowo pominąłem wiek XVII, ponieważ w tym okresie wychodziły takie same gnioty na komputery jak w XXI w. (jedynie konsole trzymały się dobrze). "Zmarnowałem co najmniej 200 godzin" - to tak jak ja! Czym gra jest bardziej "kijowa" to gram ile wlezie. Też nie potrafię ocenić czy mi się coś podoba po 40 minutach, tak do godziny. Muszę rozegrać te 200-500 godzin, żeby stwierdzić czy to to jest fajne, czy może niekoniecznie. "jedyne co pamiętam to kilka marnych dialogów, jeden ciekawy wątek barona i słowo kurwa nawrzucane chyba tylko po to by gówniaki 12 letnie mogły się zaśmiać" - dokładnie tak! Ta gra powinna być b.o., żeby podobało się "gówniakom" W ogóle cała głębia fabuły to tak się mieści między "Bolkiem i Lolkiem" a "Misiem Uszatkiem" (jakbyś nie znał tych bajek to zawsze możesz znaleźć próbkę na "pewnym popularnym kanale internetowym"). "Na grę z duża ilością akcji i fabuły nie ma co już liczyć z strony CDP" - i znowu w punkt! Też już mnie głowa boli, że będę musiał przegrać te 300 godzin w "Cyberpunk 2077", żeby stwierdzić "jak ta gra jest ch....a. "bo się nauczyli że aby osiągnać sukces na świecie i pierwsze miejsce na GOLu wystarczy nakłamać i wydać odpowiednią sumę na marketing" - no a jak kasa, kasa, kasa, kasa - tylko to się liczy.

P.S. 1 Grał w Wiedźmina 2. Plus.
P.S. 2 Recenzja @RzetelnaOpinia jest bardzo merytoryczna i rzeczowa. Tylko kuźwa napisz dlaczego jest taka "kijowa". Ja rozumiem, że coś się komuś nie podoba tylko, jak to mówią Rosjanie "WHY?"
P.S. 3 Być może czytał "Ostatnie życzenie" - chociaż, no nie wiem. Reszta sagi była pewnie "dla gówniaków"
P.S. 4 "Wiedźmin 3" jest fajny, bo jest fajny ;)
P.S. 5 Ja pier...e.

post wyedytowany przez Cebullanka y Grzanka 2017-02-25 22:22:54
04.03.2017 23:57
odpowiedz
3 odpowiedzi
BlaskOgnia
2
Chorąży

Mam do was pytanie. Czy może mi ktoś napisać z jakiego powodu CDP postanowił tak skonstruować fabułę zarówno podstawowej części gry jak i dodatku Krew i Wino, że o najbardziej doniosłych i istotnych wydarzeniach decyduję kompletne pierdoły?

spoiler start

Pisząc za poradnikiem (odnośnie części podstawowej gry) śmierć ciri gdy 3 z 5 odpowiedzi w dialogach:

podczas zadania Krew na polu bitwy (Blood on the Battlefield), gdy Ciri będzie niepocieszona wybierz stwierdzenie, że nie musi być dobra we wszystkim,

w dalszej części zadania udaj się do cesarza i przyjmij zapłatę,

w zadaniu Ostatnie przygotowania (Final Preparations) wyrusz z Cirillą do Loży czarodziejek,

zadanie Dziecko Starszej Krwi (The Child of the Elder Blood): każ uspokoić się dziewczynie, gdy zacznie wpadać w gniew,

nie zgadzaj się na odwiedzenie grobu Skjalla, gdy zostaniesz o to poproszony, odpowiadając, że czas nagli.

--------------------------------------

Taka konstrukcja świata wydaje mi się... zwyczajnym debilizmem. Nie porzucałem się z ciri śnieżkami, wlazłem z nią do loży czarodziejek i chciałem szybko ruszać w trasę więc nie odwiedzieliśmy grobu Skajalla i to ma powodować, że Ciri ginie? Już nawet jak to piszę brzmi to po prostu śmiesznie.

Bardzo podobnie wygląda historia z dodatku Krew i Wino, gdzie mimo, iż udowodniłem, że siostra księżnej zamierzała księżną zamordować, nie ma żadnych opcji uniknięcia tragedii. Mam tu na myśli fakt, że gdybym był Wiedźminem w takiej sytuacji bardzo, ale to bardzo nalegałbym na spięcie oskarżonej kajdanami i uniemożliwienie wykonania jakichkolwiek działań względem otoczenia. Cała ta sytuacja jest tak absurdalna, że aż boli patrzeć. Kobieta oskarżona (w zasadzie winy dowiedziono) o zamordowanie całej masy ludzi, doprowadzenie do rzezi w mieście itd. chodzi sobie jakby nigdy nic. TO JEST ABSURD. To się nie trzyma kupy.

spoiler stop

Chodzi mi generalnie o to, że o tym jaki będzie finał decydują pojedyncze, często nic nie znaczące detale. Wygląda to trochę tak jakby najpierw wymyślono sobie fabułę (genialną zresztą) potem wymyślono zakończenia (również genialne), a dopiero na końcu zaczęto zastanawiać się, jakby tu wpleść w fabułę elementy wywołujące dane zakończenie.

Nie mam ŻADNEGO realnego poczucia, że na dane zakończenie sobie faktycznie zapracowałem. Wprost przeciwnie gdybym nie przeczytał poradnika do głowy by mi nie przyszło, że robiąc to czy tamto skazuję postać na śmierć. Strasznie to naciągane i psuje historię.

Ubijasz setki potworów, uczysz się ważenia mikstur, zapierdzielasz przy rozwiązywaniu intryg, łamigłówek i zagadek, a o ostatecznym zakończeniu decyduje durna bitwa na śnieżki, czy jedno pytanie Geralta, które ma niby nie dość, że wzbudzić wyrzuty sumienia w mordercy to jeszcze w 5 sekund zupełnie odmienić jego postrzeganie własnych zbrodni.

Absurd absurdem pogania. Grę oceniam na 10 bo przyjemnosć dała mi niebywałą, ale zakońćzenia o ile same w sobie są niesamowicie ciekawe, o tyle sposób doprowadzania do nich jest spartaczony po całości. Zastanawiam się tylko dlaczego...

05.03.2017 19:19
2
odpowiedz
Laterett
1
Chorąży

^^

06.03.2017 15:22
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
PeaceGuard
15
Chorąży
10

Więc może zacznę od tych nielicznych niedoskonałości.
Można się przyczepić do mało precyzyjnego stylu poruszania się i skakania gdy poza walką.
Albo do degresywnego stylu przydzielania punktów doświadczenia, co generalnie mi się nie podoba, ponieważ faworyzuje niedzielnych graczy ponad tych, którzy grze poświęcają najwięcej czasu.
Wczesne wersje gry, przed patchami miały też sporo bugów. Bardzo nieliczne uchowały się do wersji 1.31, w którą ja grałem.
Początkowo za owo poruszanie się i EXP'a chciałem odjąć po 0,5 od maksymalnej oceny, ale im bardziej zagłębiałem się w grę, tym bardziej rozumiałem, że jedyny racjonalny wybór waha się pomiędzy 9,5 w przypadku uwzględnienia wszystkich niedoskonałości, a 10 w przypadku ich zignorowania z uwagi na doskonałą całą resztę.
Trzeba mieć jakieś solidne kompleksy, by ocenić grę na 7,5 jak komentarz powyżej. Równie dobrze ktoś mógłby wystawić 7,5 Grze o Tron, Shawshank Redemption albo Pratchettowi..
W3 dołącza do moich ulubionych gier obok serii Mass Effect, serii BioShock, czy Deus Ex: Human Revolution.
Okay, chociażby z uwagi na abstrakcyjnie satysfakcjonującą długość wraz z dodatkami, te wszystkie poukrywane w świecie gry notatki na każdy możliwy filozoficzny/polityczny/społeczny/ekonomiczny temat, czy niezwykle preferencyjną cenę - 10.

post wyedytowany przez PeaceGuard 2017-03-06 15:38:48
08.03.2017 16:02
-4
odpowiedz
3 odpowiedzi
madpod
1
Junior

Gra dobra ale ocena 9.4 jest zbyt wysoka, RPG z niej słabe bo niezbyt wyraźne jest to jak postać nam się rozwija, jak by usunąć z niej element RPG praktycznie nie było by większej różnicy. Bo gdy wiedźmin rośnie w siłę to jego przeciwnicy również i jest to bezsensowne bo nie czuć przez to że coś się zmienia, i oczywiście chodzi mi o to żeby walczyć z coraz silniejszymi przeciwnikami ale mogło by to być zróżnicowane przez typy przeciwników a nie przez ich poziomy jak np to że Bezsensowne jest między innymi, że z bossami z dzikiego gonu wiedźmin nie ma większego problemu, a jakiś strażnik z miasta, po przejściu gry, rozwala Geralda na 2 hity. Gra niby nie jest prosto liniowa, bo możemy robić zadania w kolejności jakiej nam się podoba ale nie będziemy później praktycznie dostawać za nie doświadczenia. Tak samo jak bezsensowne jest to że skok z 3-4 metrów czasem potrafi być śmiertelny. A magia i mikstury są tak mało istotne ze nie opłaca się nimi interesować. Momentami grając w wiedźmina czułem się trochę jak bym grał w assassin's creed, bo wiele rzeczy jest sciągnięte żywcem z tej gry.

09.03.2017 00:50
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
80
Pretorianin

takie pytanko mam do osób, które kupiły pudełkową wersję W3 GOTY. Czy instalacja z płyt jest konieczna ? Chciałbym mieć pudełkową wersję, lecz mam spartolony napęd w kompie i nie chce mi się nowego kupować. Ostatnio jak kupowałem Diablo 3, okazało się, że na szczęście można całą grę pobrać i instalacja z płyt nie była konieczna. Jak jest tutaj ?

11.03.2017 15:22
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
rafq4
80
Pretorianin

No dobra, W3 GOTY zakupione, czas zacząć kolejną wielogodzinną zabawę :) zapewne konkretnie wielogodzinną. I na moje szczęście - pierwszą :3 Let's do it.

12.03.2017 23:00
odpowiedz
1 odpowiedź
Ko-o-ast-y
37
Pretorianin

Gierka prezentuje się kozacko, szkoda tylko że chyba jako jedena osoba a tym forum sobie nie pogram. Mój komputer posysa pałe pod tym względem

15.03.2017 13:11
2
odpowiedz
gibol1412
6
Legionista

Łezka mi się w oku zakręciła na końcu historii "Krew i Wino" gdy Geralt spojrzał i rzekł do nas. Co prawda było to w moim przypadku prawie rok temu, lecz wspomnienie pozostało po tej znakomitej historii.

post wyedytowany przez gibol1412 2017-03-15 13:13:40
18.03.2017 13:34
2
odpowiedz
premium114892229
1
Junior

Najlepsza gra w jakąkolwiek grałem.

28.03.2017 07:43
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
mackal83
94
Pretorianin

Gram od połowy lutego tego roku odkąd sprawiłem sobie nowego kompa(Wersja z dodatkami).Po kilkudziesięciu godzinach (poziom 20) stwierdzam iż jest to wielka gra.Pytanko.Czy ktoś z Was też dopiero teraz przechodzi tą grę????

29.03.2017 12:30
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
mareck86
1
Junior

Mam pytanie - czy ktoś spotkał się z nieoznakowanym w poradniku gryfem na 28 poziomie na mapie Kłomnica w okolicach Duen Hen? Bo jak mi się nagle pojawił na drodze to trochę mnie zaskoczył...

30.03.2017 11:44
1
odpowiedz
1 odpowiedź
xMamoreXx
6
Legionista
9.5

Pierwsza gra RPG, dzięki której nie doświadczyłem większych problemów technicznych (Płotka zaszalała mi tylko raz, tuż po premierze, wbijając się w płot z siedzącym w siodle Geraltem). Poziom fabularny wersji polskiej i słowiański klimat są na najwyższym poziomie. W nic lepszego możemy już nigdy nie zagrać. Jeśli Anglik, Francuz, Rosjanin czy Niemiec czują się tak samo, jak Polak, zgłębiając fabułę gry, to jest to mistrzostwo świata, a podejrzewam, że tak właśnie jest. Szkoda, że główny wątek fabularny zdecydowano się oprzeć na zdolnościach Ciri, która otrzymała moc większą od niejednego boga oraz na równie potężnym Dzikim Gonie. Dla mnie jest to absurdalne, gdy przez kilka-naście godzin Wiedźmin decyduje się ubijać dla chłopów potwory, choć wie, że w międzyczasie dzieje się coś ważnego na miarę istnienia całego świata. Perfekcyjnie poradził sobie z tym problemem dodatek Serce z kamienia, który skupił działania Geralta wokół nieopisanego i potężnego zła, zamiast rozpraszać go zadaniami od zwykłych rolników czy mieszczan.

31.03.2017 12:04
odpowiedz
3 odpowiedzi
rafq4
80
Pretorianin

Dotarłem do Skellige(btw. bardzo piękne krajobrazy), spotkałem Yen, ale kurde.. oświadczyłem się już Triss, bo nie chciałem by odpływała, bo była przydatna XD i teraz mi trochę szkoda Yen, bo jednak bardziej mi do gustu Triss przypadła i zakładam że trójkącik nie wchodzi w grę xD jak ja jej to powiem :/ xD

02.04.2017 13:02
odpowiedz
1 odpowiedź
sacerdos
3
Junior

Drugi raz gram i niestety wielkim minusem gry co teraz bardzo mi rzuca się w oczy jest brak cyklu dobowego postaci. Np. w Velen nieważne czy dzień i noc kowal cały czas stoi w miejscu przy kuźni, podobnie postacie w wioskach - jest burza, ulewa a kobieta sobie stoi i pierze jakby nigdy nic, podczas gdy już w pierwszym wiedźminie, a nawet tak starej grze jak gothic jak padał deszcz to postacie uciekały pod dachy, wieczorem chodziły do domów itp., nie wiem jak mogli do czegoś takiego dopuścić w tej grze.

post wyedytowany przez sacerdos 2017-04-02 13:04:31
02.04.2017 17:17
-12
odpowiedz
3 odpowiedzi
Obiektywny Krytyk
0
Legionista

Nie jestem w stanie zrozumieć zachwytów nad tą grą.

Fabuła: Geralt odnajduje Yennefer. Geralt odnajduje Ciri. Geralt zabija Króla Gonu i koniec. No niebywale po prostu skomplikowana!

Questy: Geralt zabija potwora/człowieka. Geralt odbiera nagrodę. Cóż za inwencja twórcza!

Muzyka: Ble ble ble ble ble ble bleeeee bleeeeeeee!!!. Czy jakoś tak to leciało....

Grafika: Nawet ładna ale szału nie ma.

Walka: Spamowanie queenem/atak.

Optymalizacja: Jak dojdziesz do Novigradu to dowiesz się co to jest spadek FPS.

Podsumowując: Gra zdecydowanie nie jest nawet w połowie tak dobra, jak to inni przedstawiają. Nie ma w niej innowacyjnego i ciekawego. Jest wiele innych gier wartych ogrania. Moja ocena to 3/10.

Może ktoś mi wytłumaczy dlaczego ta gra ma tak wysoką notę? Czy to ze względu na to, że to Polska produkcja, ocena jest zawyżona?

07.04.2017 03:11
-7
odpowiedz
6 odpowiedzi
Klausik309
15
Chorąży

@Obiektywny Krytyk Przecież to polska....ten zachwyt wiedźminem będzie na dekady jak nie na tysiąclecia.
A i tak ME Andromeda zgniotła to COŚ pod względem eksploracyjnym i fabularnym.
Po prostu dostała 9 na dzień dobry bo jest polska...Do tego redakcja pożal się boże tej strony w każdym filmiku porównuje coś do tej gry i ciągle (jaki to wieśman 3 "rewolucyjny") Ciekawe gdzie....
Wyłączyłem ją po godzinie i zażądałem zwrotu pieniędzy.

07.04.2017 15:38
-7
odpowiedz
2 odpowiedzi
NoNeedPC
0
Pretorianin

Zelda zjada gameplayowo Wiedźmina na obiad.

09.04.2017 10:19
-7
odpowiedz
9 odpowiedzi
NoNeedPC
0
Pretorianin

Caly czas się zastanawiam, za co ta gra dostawała dziesiątki? Za co te 251 nagród?
To jest tylko i aż dobra gra i nic więcej.

-Graficznie jest spoko, tła, tekstury, zachody słońca, elementy cząsteczkowe są na wysokim poziomie.
-Fabuła jest w porządku, choć to motyw znany, czyli świat jest zagrożony, Gon chce Ciri by przedostać się do świata. Rozczarowuje natomiast finałowa walka, która została zrobiona na odpierdziel, nudna, łatwa, bez żadnej satysfakcji.
-Świat gry jest duży.... i dziwny. Innych ludzi nie uderzysz, zabijesz paru strażników to reszta potem ma gdzies, ze leżą martwe ciała. W dodatku czemu mozna okraść cały dom zwykłych ludzi, a oni na dodatek nie reagują? Ze strażnikami jest zupełnie inaczej.
-Questy sa przemyślane, szkoda tylko że na tak wielki świat jest ich średnia liczba, a na dodatek zdarzają się zadania, które można wykonać w 2 minuty....
-Walka jest dynamiczna i tutaj nie ma co się czepiać.
-Zawsze mi się wydawało, że Wiedźmini piją eliksiry przed walką, a tutaj? Możesz ich używać podczas walki.
-Dialogi na wysokim poziomie, nie ma do czego się przyczepić
-Rozwoj postaci to tragedia, majac 75 umiejętności można wykorzystać tylko 12.... problem jest, gdy levelujemy dalej i nie ma miejsca na daną zdolność....
-Brak aktywność pobocznych, dodatkowych atrakcji.... przepraszam, jest tylko Gwint, ktory szału nie robi. Nie ma jak na przykład w Wiedźminie 2 siłowania sie na rękę lub bójki
-Muzyka to jest porażka. Brak mocnych kawałków, muzyka denna i jak na tak wielką grę jest jej mało. Rozumiem, że Redzi oszczedzali pieniążki.
-Możesz przyzwac Płotkę oddalając się od niej na "100" km.
-Pytajniki na Skellige świadczą o tym, że Redzi potrafią tylko napisać dobrą fabułę...i nic więcej.

09.04.2017 12:18
odpowiedz
8 odpowiedzi
Dragon TV
0
Junior

Gra ogółem mi się podoba ma dobrą grafe i wiele więcej plusów oraz troche minusów ale to nieważne...

10.04.2017 22:34
odpowiedz
jangusik1
1
Junior

Jak ktoś szuka jakiegoś fajnego moda graficznego to polecam zajrzeć tutaj [link]
Jest to troszkę przerobiona i naprawiona wersja moda STLM 3.1.1 i wygląda naprawdę bardzo dobrze.

11.04.2017 17:08
odpowiedz
3 odpowiedzi
rafq4
80
Pretorianin

Póki co mi się nie podoba to, że czasami gra nie zapisuje się. Już kilka razy zdawało mi się że coś jest nie tak, bo robiłem zadania, które już wcześniej miałem zrobione (tak mi się zdawało), ale jak teraz włączyłem grę i zobaczyłem, że wczorajsze 3 godziny grania poszły się kochać (zapisywałem grę normalnie przed wyjściem do pracy) to nie mam wątpliwości - trzeba się upewniać czy na pewno gra się zapisała, bo teraz musze wszystko robić od nowa, co robiłem już wczoraj -,-

12.04.2017 13:37
odpowiedz
rafq4
80
Pretorianin

Owszem, na ogół działa autozapis, a ja sam często naciskam F5, by w razie czego nie musieć czegoś powtarzać. I tak samo było ostatnio. Nie wiem dlaczego mi nie zapisało gry, i nie psuje też to jakoś zbytnio frajdy z rozgrywki, ale no.. zdarzyło się i teraz się upewniam. Najdziwniejsze jest to, że przedwczoraj, gdy grałem te 3 godziny, także co jakiś czas tyrałem F5, lecz i tych zapisów nie było, ani autozapisów. Dlatego tak mocno się zdziwiłem.

P,S. Przepraszam za treść w nowym komentarzu - nie wcisnąłem "odpowiedz" w poprzednim.

post wyedytowany przez rafq4 2017-04-12 13:38:43
13.04.2017 13:57
odpowiedz
3 odpowiedzi
Innereslicht
1
Legionista
9.5

Gra z wybitną fabułą, klimatem i światem. Napisze co mi się nie podobało to będzie krócej. Każda misja nawet nadrobniejsze zadanie dla chłopka jest umoralniająca co mnie męczyło bo nie pije się szampana 3 razy dziennie. Krafting broni i te nieszczęsy dwimeryt bez którego nie da nic się zrobić. Za dużo znaków zapytania i gratów tam się znajdujących. Geralt to taki prostak bez charakteru, nie podobały mi się jego dialogi lub monologi. Syreny na Skelige to jakiś horror. Zakończenie nie za bardzo mi się podobało bo niby miałem wybór ale uważam że ten wybór był źle zrobiony.

spoiler start

u mnie Ciri przeżyła bo pozwoliłem wcześniej gówniarze robić co sobie chce, a jakbym zabronił to walnęłaby by samobója, raczej gówniary to trzeba krótko trzymać bo będę z tego same kłopoty a tu zrobili odwrotnie

spoiler stop


Muzyka nie za bardzo i ciągle ten sam wątek. Na Skelige muzyka najlepesza ale tylko tam. Nie można obracać jednocześnie Tris i Yenefer, a to niby dlaczego? Kolejne umorlanianie? A ta Yenefer to taka swięta? Też kawał suki. Zmierzam do tego że twórcy chcą w tej grze umoralniać a i czasem i to nie wychodziła za dobrze bo mają swój punkt widzenia który chcą nam narzuć jako ten właściwy. Zabrakło czgoś w Novigardzie. Takie duże miasto że aż się prosiło i coś więcej. I ten downgrade trawy którego nie wybaczę. Psuło to klimat przebywania w naturze
Generalnie gra super ale ma swoje mankamenty, może jeszcze potrzebowała kilka miesięcy na dopracowanie.

15.04.2017 16:46
odpowiedz
Wiarołomca
46
Senator

omg, a ja dopieor dzis skonczylem wiedzmina kre i wino :P A mialem w premiere :D

16.04.2017 21:10
odpowiedz
2 odpowiedzi
Kik0zTV
7
Legionista

Witam, mam pytanie, otóż chciałbym kupić sobie wiedźmina 3 ale nie wiem czy mi pójdzie:
Intel Core i3-2350m
GTX 610m
4GB Ram
Ile fps'ów na niskich bym miał?

24.04.2017 01:26
odpowiedz
Ryszawy
52
Konsul

Taka mała ciekawostka. Gostek robi całkiem niezłe teledyski (przy pomocy dostępnych na Nexusie narzędzi i cut-scenek z gry) i coś w rodzaju trailerów do Wieśka:

https://youtu.be/CPdGiljuo9c

https://www.youtube.com/playlist?list=PLgpURL_205-_6Ayk97ASrRnRQi2sLU7Jm

Oczywiście, uwaga na MEGA Spoilery i babskie wzruszenia ( nie oglądać serii "The Witcher 3: Legendary Heroes" :)

Cholera, to jest lepsze niż nasz bieda Wiedźmini serial.

post wyedytowany przez Ryszawy 2017-04-24 01:50:47
25.04.2017 16:46
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
80
Pretorianin

Co do dodatków, lepiej je zacząć przed wymłóceniem wątku głównego ? Czy mogę wpierw ukończyć wątek główny a potem wziąć się za dodatki ? Jak to jest i kiedy lepiej je zacząć ? Dziś wbiłem 30 poziom,

spoiler start

a w fabule wybiłem Imlerithowi z głowy brzydkie myśli o Ciri i zarżnąłem dwie wiedźmy

spoiler stop

. Teraz mam w końcu chwilę luzu między zadaniami wątku głównego i się zastanawiam właśnie. Jeśli komuś się będzie chciało mi doradzić, nie obawiam się drobnych spoilerów jakby co :)

26.04.2017 13:55
-1
odpowiedz
AlderKan
6
Legionista

Lubicie Wiedźmina 3 ? Ta playlista jest dla was ! https://www.youtube.com/playlist?list=PLdltKOMsziureeludcv3AA_odu3nfpc0C

Mam nadzieję, że się wam spodoba ;) !

27.04.2017 23:51
odpowiedz
rafq4
80
Pretorianin
9.5

Dobra. Wciągnąłem się w fabułę i ukończyłem właśnie grę. ~150 godzin grania. Dobry wynik :D Nie będę się tu rozwodził nad zaletami, bo sama gra jest po prostu świetna, więc czepię się tylko paru nieścisłości. Co do zakończenia historii i w ogóle fabuły trylogii - było to już mówione nie raz, ale strasznie dużo rzeczy zostało fabularnie pominiętych, niewyjaśnionych lub wręcz zapomnianych(jeśli chodzi o samą grę). Tu mnie ciekawi

spoiler start

co się działo z Ciri, kiedy to portal w wieży się zamknął, kiedy ona się telepnęła by zniszczyć Zimno, a potem już biegaliśmy z nią po Białym Sadzie

spoiler stop

. Zakończenie gry ogólnie smutne (wiem że jest kilka, ale ja ustrzeliłem to

spoiler start

w którym Ciri odjeżdża do Emhyra. Biorąc też pod uwagę to, jak inni przyjaciele Geralta rozeszli się po świecie, jak wszyscy znajomi poszli w swoje strony i Geralt zostaje sam jak palec - aż mnie serce ścisnęło. To było przykre.

spoiler stop

Potem oczywiście ciąg dalszy gry, bo - mam do oklepania jeszcze dodatki :3 ale.. bez moich towarzyszy, przyjaciół, czarodziejek.. jakąś taką pustkę czuję podczas dalszej gry. Szkoda, że twórcy nie zostawili chociaż tych najbliższych jako np. towarzyszy podczas gry. Wiadomo - byłoby to sprzeczne z zakończeniem, ale miło by było móc dalej grać z taką np. Triss u boku, co by doradziła czasem coś, albo posłuchać kąśliwych uwag Yen. No nic - ubzduram sobie część własnej fabuły w głowie - towarzysze gdzieś tam są, a ja, Geralt, kontynuuję swój żywot pomocnego Wiedźmina klepiącego Nekkery :D

Co do oceny - 9,5. Rzadko kiedy jakaś gra sprawia, że potem długo o niej myślę :) ale te 0,5 punkta odejmę ale tylko za to, że twórcy w całym ogromie gry zapomnieli właśnie o wielu kwestiach, które wyjaśnić musze sobie już w swojej wyobraźni, lub czytając książki (nie czytałem jeszcze ani jednej z Wiedźminem w tytule)

post wyedytowany przez rafq4 2017-04-27 23:56:49
28.04.2017 00:05
odpowiedz
abyzaki
0
Chorąży

Tak regularnie wchodzę na stronę Wiedźmina 3 tylko żeby zobaczyć czy dobije do dziesięciu tysięcy "łapek w górę".
No i stało się ;) 10.085 osób kliknęło "Polecam".

post wyedytowany przez abyzaki 2017-04-28 00:06:16
Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze