RollerCoaster Tycoon Classic Android

RollerCoaster Tycoon Classic to opracowana z myślą o systemie Android mobilna strategia ekonomiczna traktująca o rozbudowie i zarządzaniu lunaparkiem. Gra stanowi połączenie zawartości RollerCoaster Tycoon oraz RollerCoaster Tycoon II, oferując bogaty wybór elementów oraz scenariuszy.

Strategiczne, ekonomiczne, RTS, budowa wesołego miasteczka.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry RollerCoaster Tycoon Classic | AND

20grudnia2016

20grudnia2016

Google Play

Android
Okładka RollerCoaster Tycoon Classic (AND)
RollerCoaster Tycoon Classic

RollerCoaster Tycoon Classic to wydana na urządzenia mobilne z systemem Android strategia ekonomiczna. Produkcja łączy w jedną całość klasyczne RollerCoaster Tycoon z 1999 roku oraz RollerCoaster Tycoon II (2002 r.). Konwersję opracowało studio Origin8, mające na koncie m.in. Sentinel 3: Homeworld oraz Space Station: Frontier.

Mechanika

W grze wcielamy się w menadżera niewielkiego wesołego miasteczka i naszym celem jest przeobrażenie tego miejsca w wielki park rozgrywki, obsługujący codziennie tysiące gości o różnych preferencjach i potrzebach. Najważniejszym elementem wydanego na system Android RollerCoaster Tycoon Classic jest projektowanie oraz budowanie kolejek górskich. Odpowiedzialny za to system jest prosty w obsłudze, ale chętnym oferuje dużą swobodę. Gracze mogą korzystać z przygotowanych wcześniej planów i fragmentów, lub ręcznie postawić każdy metr tych konstrukcji wybierając z setek dostępnych elementów.

Do obowiązków gracza należy też budowanie innych atrakcji oraz sklepów z piciem, żywnością i pamiątkami. Konieczne jest również zadbanie o zapewnienie sprawnego transportu po parku oraz pokrycie jego terenów odpowiednią siatką chodników. Do tego dochodzi także obowiązek dopilnowania wizualnej strony obiektu, co obejmuje sadzenie roślin i stawianie rzeźb oraz innych dekoracji.

Całą rozgrywką rządzi rozbudowany system symulujący wirtualny biznes, wymuszający na nas odpowiednie bilansowanie przychodów z inwestycjami, przyciąganie nowych klientów oraz zarządzanie załogą.

RollerCoaster Tycoon Classic zawiera większość elementów, jakie oferowało RollerCoaster Tycoon oraz RollerCoaster Tycoon II. Gracz otrzymuje bogaty wybór map, poczynając od spokojnych łąk, aż po tereny wchodzące w skład gigantycznego kompleksu parków rozrywki, znanego jako Megaworld Park. Ponadto na pokonanie czeka 95 scenariuszy z konkretnymi celami do wypełnienia.

Kwestie techniczne

Gra stanowi wierną konwersję pecetowych pierwowzorów. Dostajemy więc dwuwymiarową oprawę graficzną, gdzie park ukazany jest z kamery izometrycznej. Zmiany zaszły za to w interfejsie, który został dopasowany do specyfiki ekranów dotykowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do RollerCoaster Tycoon Classic

Wymagania wiekowe RollerCoaster Tycoon Classic

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

zwiastun #1

zwiastun #1 [0:30]

Zwiastun RollerCoaster Tycoon Classic, wydanej na urządzenia mobilne strategii ekonomicznej. Produkcja łączy w jedną całość klasyczne RollerCoaster Tycoon z 1999 roku oraz RollerCoaster Tycoon II ( 2002 r.). Konwersję opracowało studio Origin8.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz