Wiadomość pogłoski 9 stycznia 2017, 16:52

autor: Góral

Assassin’s Creed: Egypt ukaże się w marcu na Nintendo Switch?

W sieci pojawiły się plotki głoszące premierę niezapowiedzianej jeszcze gry Assassin’s Creed: Egypt w marcu bieżącego roku. Co ciekawe, produkcja miałaby się ukazać na konsoli Nintendo Switch.

Na początku 2016 roku w sieci pojawiły się plotki związane z nową, dużą odsłoną serii Assassin's Creed i małą przerwą, jaką postanowił zrobić Ubisoft, rezygnując z wypuszczenia gry w zeszłym roku. Informacje te częściowo się potwierdziły, gdyż faktycznie kolejna pełnoprawna odsłona cyklu nie ujrzała jeszcze światła dziennego. Niemniej do tej pory francuski gigant nie ustosunkował się do doniesień związanych z umiejscowieniem akcji gry na terenie Egiptu. Pod koniec września okazało się jednak, że coś w tym chyba jest, gdyż w serwisie jeuxvideo.com opublikowano screen pochodzący ponoć z produkcji roboczo nazwanej Assassin's Creed: Empire, na którym pokazano m.in. piramidy. Dziś mamy kolejne wieści na ten temat.

Do Internetu trafiło widoczne poniżej zdjęcie (dzięki, Access the Animus), które ponoć zostało najpierw opublikowane przez francuski IGN, ale szybko je usunięto. Jak widzimy, jest to wydruk atrakcji, których należy oczekiwać podczas zbliżającej się prezentacji konsoli Nintendo Switch. Japoński gigant ma wtedy ujawnić szczegóły techniczne urządzenia oraz jego cenę, a także wyjawić kilka informacji o grach zmierzających na ten sprzęt. Wśród nich widnieje Assassin’s Creed: Egypt, który ma się ukazać już 24 marca bieżącego roku. O ile doniesienia są prawdziwe, to produkcja zapowiada się co najmniej interesująco, gdyż chyba mało kto podejrzewał, że pojawi się na Switchu. Choć Nintendo nie ujawniło jeszcze specyfikacji sprzętowej konsoli, to wydaje się, że sprzęt nie będzie tak mocny jak PlayStation 4 i Xbox One, a jak dobrze wiemy, już poprzednie odsłony cyklu miały problemy z działaniem na tych urządzeniach, a co dopiero na słabszym gadżecie. Rozwiązań problemu jest kilka – albo to plotka, albo Ubisoft wyda wersję gry o gorszej grafice, albo nie będzie to duża odsłona cyklu, a jakiś poboczny projekt, coś w stylu np. Assassin's Creed III: Liberation. Ewentualnie nowa konsola japońskiej firmy jest jednak mocniejsza niż głoszą informacje dostępne w Internecie.

Assassin’s Creed: Egypt zostanie zapowiedziany za kilka dni? / Źródło: Access the Animus
Assassin’s Creed: Egypt zostanie zapowiedziany za kilka dni? / Źródło: Access the Animus

Z dokumentu możemy również wyczytać, że 17 marca (wtedy też ponoć ma ukazać się Switch) zadebiutuje inna wyczekiwana gra – The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ponadto Nintendo zapowie takie tytuły jak Super Mario Frost Land i Splatoon: Counter Attack, nie wspominając o switchowej wersji Mario Kart 8, Minecrafcie czy plotkowanym Mario RPG: Invasion of the Rabbids.

Jeżeli dokument okaże się prawdziwy, to Nintendo Switch otrzyma kilka naprawdę głośnych produkcji, ale o wszystkim przekonamy się 13 stycznia.

Assassin’s Creed: Egypt ukaże się w marcu na Nintendo Switch? - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wierzysz w plotki o Assassin's Creed: Egypt?

71.6%

Tak i obstawiam, że jest to kolejna część Chronicles.

19.5%

Tak i obstawiam, że jest to pełnoprawna odsłona serii.

8.9%

Nie wierzę w te ploty.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
09.01.2017 17:46
2
wogsel
31
Pretorianin

Jak dla mnie fake, jakiś dziwnie rozmazane to zdjęcie, a poza tym 24 marca to raczej za wcześnie ubi zazwyczaj promuje swoje gry przej kilka miesięcy , a nowego assasyna w marcu to może zapowiedzą ...

09.01.2017 18:51
2
odpowiedz
wojto96
87
I am no one

Ubisoft na pewno nie wyda pełnoprawnego Assassyna bez dużej kampanii marketingowej, a nieco ponad 2 miesiące to za krótki okres aby taką zorganizować. Jeśli coś takiego rzeczywiście powstaje to prędzej będzie to jakaś mniejsza odsłona

09.01.2017 18:56
1
odpowiedz
1 odpowiedź
U.V. Impaler
151
Hurt me plenty

Nazwa sugeruje, że to nie będzie duża odsłona, ale kolejna gra z serii Chronicles. I to w marcu jest bardzo prawdopodobne.

09.01.2017 21:22
Persecuted
60
Generał

Mi też to pasuje.

Ubi akurat ma pod ręką gotowe assety z egipskiego settingu (Empire to praktycznie w 99,99% pewniak), a dla nich nie jest problemem wypuszczenie pobocznego, mniejszego projektu skleconego w kilka miesięcy. Zwłaszcza, jeżeli Francuzi wykorzystają silnik na którym śmiga Chronicles (bo na grę właśnie w tym stylu liczę).

Poza tym to doskonały sposób (i moment) na zbudowanie hype'u wokół nadchodzącej dużej odsłony.

09.01.2017 19:32
1
odpowiedz
Kompo
118
Giannis Antetokompo

To na pewno jakaś mniejsza edycja, która zapewne zapowie dopiero Empire.

Skyrim i NBA 2K17 na mobilnej konsoli, ten Switch brzmi naprawdę interesująco.

10.01.2017 00:46
odpowiedz
Boim
64
Pretorianin

Główne Asasyny wychodziły przeważnie w Listopadzie, Październiku. Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału. Często też premierę na konsole a PC dzielił miesiąc.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze