Wiadomość pozostałe 9 stycznia 2017, 11:15

autor: Góral

Filmowy Uncharted ma już scenariusz

Po latach niepowodzeń filmowy Uncharted wreszcie wkroczył na właściwą ścieżkę. Przed kilkoma miesiącami poznaliśmy nowego reżysera i termin startu zdjęć, a dziś poinformowano o zakończeniu prac nad scenariuszem.

O ekranizacji serii Uncharted wiemy już od kilku lat. Projekt jednak co chwilę napotykał na problemy, związane głównie z reżyserami. Na początku filmem zająć miał się David O. Russel, później Neil Burger, następnie Seth Gordon, aż w końcu padło na Shawna Levy’ego (Stranger Things). Wydaje się, że od tego momentu hollywoodzkiej produkcji wreszcie zaczęło się układać, gdyż przed kilkoma miesiącami poznaliśmy termin startu zdjęć, a dziś dowiedzieliśmy się o zakończeniu prac nad scenariuszem. Odpowiadający za niego Joe Carnahan zamieścił na Instagramie widoczne poniżej zdjęcie, dopisując, że ten scenariusz to „bestia”. Czy tak jest w rzeczywistości przekonamy się… kiedyś. Film nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, ale prawdopodobnie zadebiutuje w 2018 roku.

Scenariusz filmu Uncharted jest ponoć czadowy. - Filmowy Uncharted ma już scenariusz - wiadomość - 2017-01-09
Scenariusz filmu Uncharted jest ponoć czadowy.

Jeżeli należycie do grona miłośników konsol PlayStation, to z pewnością doskonale wiecie, czym jest seria Uncharted. Pierwsza odsłona cyklu zadebiutowała na PlayStation 3 w 2007 roku i opowiadała o przygodach poszukiwacza przygód Nathana Drake’a. W kolejnych latach doczekaliśmy się jeszcze kilku kolejnych części, a ostatnią z nich jest wydany w maju 2016 roku Uncharted 4: Kres Złodzieja na PlayStation 4. Tym razem bohater znany z poprzednich gier musi pomóc bratu w odnalezieniu skarbu pirata Henry’ego Avery’ego.

Tytuł okazał się jedną z najlepszych przygodowych gier akcji w historii i jednym z głównych powodów, dla których warto kupić najnowszą konsolę firmy Sony. W parze ze świetnymi opiniami przedstawicieli mediów poszła także wysoka sprzedaż – od momentu premiery rozeszło się blisko 9 milionów egzemplarzy.

W tym roku doczekamy się samodzielnego dodatku do czwórki. W Uncharted: The Lost Legacy nie pokierujemy jednak Nathanem, a znaną z poprzednich odsłon Chloe Frazer, której towarzyszyć będzie Nadine Ross. Obie panie mają poszukiwać starożytnego artefaktu.

Filmowy Uncharted ma już scenariusz - ilustracja #2
Filmowy Uncharted ma już scenariusz - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
09.01.2017 16:23
1
Pakston
15
Centurion

Może nareszcie jakiś godny następca poczciwego Indiany Jonsa.

09.01.2017 16:32
odpowiedz
Samson1899
12
Generał

Bankowo zagra go Chris Pratt. Chociaż osobiście widziałbym w tej roli Jensen Ackles.

09.01.2017 18:08
odpowiedz
A.l.e.X
100
Alekde

miejmy nadzieję że nie będzie tak samo "dobry" jak scenariusz od Assassins Creed'a.

09.01.2017 18:39
odpowiedz
kaszanka9
76
Delbralstroperslerartor

Dziwi, że tak to się wlecze, sony to nie ubi, oni przecież mają własną wytwórnię, wydają wiele filmów, działają od lat w tym biznesie wiec mają spore doświadczenie co i jak.

09.01.2017 20:44
odpowiedz
AntyGimb
29
Generał

Oby Chris Pratt zagrał Indiane Jonesa. Ford już za stary, a Pratt pasuje idealnie.

10.01.2017 12:21
odpowiedz
Lothers
115
Generał

I tak do Indiany Jones'a nie mają startu, oczywiście nie mówię, o czwartej części.

10.01.2017 13:06
odpowiedz
CzarnaKreda
34
Konsul

Szczerze to spodziewam się kolejnej klapy, mam nadzieje że twórcy mnie jednak zaskoczą.

12.01.2017 18:11
odpowiedz
DamnGoodGamer
17
Pretorianin

I dobrze, bo Uncharted 4 bardziej nawadał się na film niż grę. Ciekawa fabuła i fajne dialogi, a gameplay? Idz, cutscenka, fala wrogów/zawał grunt pod nogami średnio 3 razy/minute *powtórz przez całą grę.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze