Tam, gdzie trawa jest zielona, a dziewczyny śliczne.
17 024 wyświetlenia
(7:42)
31 lipca 2009
Konsole nowej generacji wreszcie dostały swojego pierwszego Burnouta na wyłączność. Nowe destrukcyjne wyścigi ze stajni Electronic Arts przenoszą nas na ulice Paradise City. Zrecenzowaliśmy pełną wersję gry na Xboxa 360.
GRYOnline
Gracze
Dzisiejsza popkultura lubi pokazywać wojnę w dwojaki sposób – albo brutalnie ostrzegając przed jej piekłem, albo fetyszyzując ją widowiskowymi kadrami i patetycznymi historiami. Twórcy Ghostrunnera z polskiego studia One More Level idą o krok dalej i w swojej nowej grze serwują nam prawdziwy, antywojenny body-horror! W dzisiejszym materiale bierzemy pod lupę przedpremierowe demo Valor Mortis. Wskakujemy w kamasze wskrzeszonego Williama, żołnierza Wielkiej Armii Napoleona, by przetrwać w Europie zrujnowanej tajemniczą plagą. Czy Polacy dowożą kolejny hit? ? DISCORD: https://discord.com/invite/tvgrypl ? TWITCH: https://www.twitch.tv/tvgrypl_ ? INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvgrypl Znajdź nas na: IG Oskara: https://www.instagram.com/oskar.wadowski/ X Oskara: https://x.com/o_wadowski FB Huberta: https://www.facebook.com/HubertPisuje IG Huberta: https://www.instagram.com/hubertpisuje/ Materiał powstał na podstawie tekstu opublikowanego w serwisie GRYOnline.pl: https://www.gry-online.pl/opinie/w-tej-grze-zolnierze-napoleona-wracaja-z-martwych-jako-potwory-va/z34942 Tekst przygotował: Hubert Sosnowski | Czyta: Oskar Wadowski | Montaż: Mateusz Popielak
tvgry
11 czerwca 2026
W najnowszym materiale Łosiu i T_bone wzięli na tapet najciekawsze nowinki z głębokiego gamedevowego podziemia. Głównym bohaterem ich dyskusji stało się Battlestar Galactica: Scattered Hopes – tytuł, który według nich mistrzowsko łączy elementy roguelike’a, tower defense oraz strategii menedżerskiej. Gra idealnie oddaje mroczny, ciężki i mocno zmilitaryzowany klimat kultowego serialu z 2004 roku. W trakcie audycji Łosiu i T_bone rzucili światło na kilka kluczowych mechanik, w tym twarde zarządzanie zasobami, dbanie o lojalność załogi i w końcu polowanie na Cylonów, czyli detektywistyczna robota w poszukiwaniu ukrytych tosterów... Po ucieczce przed Cylonami przyszedł czas na zmianę klimatu. Łosiu i T_bone podzielili się wrażeniami z Running Train – japońskiego symulatora pociągów napędzanego przez Unreal Engine 5, który od strony wizualnej po prostu rzuca na kolana. W luźnej rozmowie przewinęły się też inne obiecujące projekty indie, takie jak Subway Service Driver oraz Pitman Panic. Przy tej okazji chłopaki przesłali globalne „chapeau bas” w kierunku czeskich deweloperów, zauważając, że tamtejsze studia mają talent do dostarczania wyjątkowych produkcji.
tvgry
8 czerwca 2026
Kiedy wydawało się, że James Bond na dobre zniknął z ekranów naszych monitorów, wkraczają Duńczycy z IO Interactive i robią istne trzęsienie ziemi! W dzisiejszym materiale na tapet wjeżdża 007: First Light – produkcja, która pokazuje nam zupełnie nieznaną twarz młodego Agenta 007 u progu kariery w MI6.
tvgry
9 czerwca 2026
Rayman wreszcie wychodzi z cienia, ale czy w formie, na którą liczyliśmy? Po 13 latach od debiutu kultowej platformówki Ubisoft niespodziewanie serwuje nam Rayman Legends Retold. Odwiedziliśmy twórców, by na własnej skórze sprawdzić, czy ten projekt to pełnoprawny remake, czy tylko rozbudowany remaster. Czy sentyment będzie wystarczającym powodem do zakupu?
tvgry
9 czerwca 2026
Pewnie poczujecie się staro, ale od wielkiego finału przygód Geralta z Rivii minęła już okrągła dekada! Równo 10 lat temu zadebiutował dodatek Krew i Wino, zabierając nas na zasłużone, wirtualne wakacje do bajkowego Toussaint. Z tej okazji wpadliśmy do krakowskiej siedziby CD Projekt RED, by porozmawiać z Tomaszem Marchewką – jednym ze scenarzystów tego absolutnie kultowego rozszerzenia. W dzisiejszym materiale sprawdzamy przepis na sukces tej niesamowitej opowieści.
tvgry
29 maja 2026
W dzisiejszym materiale cofamy się do 2013 roku, by wziąć na warsztat oryginalną historię Edwarda Kenwaya i sprawdzić, co sprawiło, że gracze aż tak pokochali karaibskie wojaże na pokładzie Kawki. Opowiemy, jak z zaledwie dwugodzinnego dodatku do „trójki” narodził się jeden z największych hitów w historii Ubisoftu - Assassin's Creed IV: Black Flag. Przeanalizujemy świetnie napisaną przemianę porywczego oportunisty w dojrzałego bohatera i sprawdzimy, jak po latach broni się genialna mechanika żeglugi oraz kultowe szanty. Zastanowimy się też nad ograniczeniami pierwowzoru, misjami ze śledzeniem i wreszcie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy nadchodzący remake na silniku Anvil, zatytułowany Resynced, jest nam w ogóle potrzebny?
tvgry
13 maja 2026
Powrót do Górniczej Doliny to dla wielu polskich graczy jak powrót do domu. W dzisiejszym materiale na tapet bierzemy wersję preview i sprawdzamy, czy remake zachował ducha kultowego RPGa. Zastanowimy się, czy kultowe drewno da się w ogóle dobrze oszlifować.
tvgry
19 maja 2026
Zapnijcie pasy i odpalajcie nitro, bo zabieramy Was w nostalgiczną podróż po jednej z najstarszych i najważniejszych serii wyścigowych w historii gier wideo! W dzisiejszym materiale bierzemy pod lupę pierwszą połowę historii cyklu Need for Speed - od klasycznej jedynki z 1994 roku, aż po mocno krytykowanego Undercovera z 2008. Przypominamy, jak to się stało, że symulator tworzony we współpracy z magazynem motoryzacyjnym ewoluował w królestwo neonów, szerokiego tuningu i nielegalnych wyścigów.
tvgry
29 maja 2026
Kiedy wydawało się, że Playground Games osiągnęło mistrzostwo w tworzeniu piaskownic dla automaniaków, na rynku ląduje Forza Horizon 6. Z jednej strony zabiera nas do wspaniałej, klimatycznej i przepastnej Japonii, a z drugiej – pozostawia spory niedosyt.
tvgry
19 maja 2026
Batman to ikona popkultury, która doczekała się już kilku gier w klockowym uniwersum. LEGO Batman: Dziedzictwo Mrocznego Rycerza zapowiadane było jako ta ostateczna, najbardziej kompletna i filmowa przygoda Gacka. W dzisiejszym materiale sprawdzamy, czy TT Games sprostało wyzwaniu! Bierzemy pod lupę grę, która świetnie żongluje estetykami – od kiczowatych lat 90., przez mroki Tima Burtona, aż po brutalniejsze (choć wciąż klockowe) nawiązania do Arkham Asylum i blockbusterów Nolana.
tvgry
26 maja 2026
Żal w ogóle mam niby teraz płacić za jakieś filmiki :/
Spoko gra. Grałęm w Burnouta 3 zarąbista niezła grafa i bardzo szybka gra a ta musi być lepsza :D
Większość chwali tutaj recenzję, ja dla odmiany wrzucę parę słów krytyki.
Po pierwsze sprawa techniczna - odtwarzacz. Bylo juz o tym wiele razy, ja tez sie skarżylem i rozumiem że Soul zdaje sobie sprawe ze jesli chce wejsc na wyższy level z tym portalem i oferować video to musi zmienic playera, bo tego nie sie nie da ogladac. Byc moze na kompie w biurze GOLa to leci inaczej, ale u mnie przy calkiem szybkim łączu caly czas sie haczy i wiesza i nie mozna nic z tym zrobić. Lipa
Teraz co do recenzji.
W B:P pociskam dosyc intensywnie od tygodnia w fulla na PS3 i wcześniej od dwoch tygodni z górką w demo. Jestem tzw. fanboyem serii i musze wypunktowac pare nieścisłości:
Stwierdzenie że w "mieście nie obowiązuje kodeks drogowy ani prawa fizyki" jest co najmniej błędne jeśli nie mylące. To nie Trackmania tylko Burnout i nacisk na realizm jest moim zdaniem spory jak na taka zrecznościówkę. Wszystkie samochody poruszają się zgodnie z przepisami (oprócz naszego oczywiście jesli nie chcemy jechac tak jak wypada), miasto wygląda jak miasto a prawa fizyki odwzorowano bardzo dobrze (pomijam oczywiście tryb showtime i to co sie dzieje po wciśnięciu X )
"...zapomniano o stopniowaniu napięcia" - no recenzent chyba nie jest za bardzo obeznany z serią, tutaj nie chodzi o fabułę ani karierę tylko o szlifowanie skilla i zaliczanie coraz trudniejszych przejazdów. jak dla mnie napięcie rośnie z każdym kolejnym wyscigiem ale jak ktos ma sie chwile pokręcić po całym mieście zeby nałapać materialu do recki to co innego.
"Liczy się tylko dojechanie na pierwszym miejscu" - owszem, tylko to sie liczy, ale w singlu. Recenzent chyba za bardzo nie pogral w multi (widac nawet jak próbuje sie połączyć ale nie ma zadnych rywali) i dosyć ogólnie wspomina o "tradycyjnych rozgrywkach dla kilku graczy" . To sprawia, że nie wiem czy mial okazję hostować grę na pełnym serwerze, zdefiniować własny wyścig, ustawić liczbe eventów i liczyć punkty za zajęte w każdym z nich miejsce. Z recenzji to nie wynika.
No i nie ma ani słowa o jednym z najlepszych patentów w grze czyli mug-shotach - prawdziwych zdjęciach naszych rywali w grze online, które robione są im po sprzedaniu takedowna przez kamerkę USB (jeśli ktoś ma podpiętą, a widzę że okolo połowa graczy na plejstonie ma. Moze to ma maly wplyw na grywalnosc, ale patent naprawde zacny i warty zaprezentowania, szczegolnie w wersji video. (jesli takiej opcji nie ma na Xboxa to sorry).
"zmasakrowanie auta nie konczy rywalizacji w żadnym wyścigu " - co za bzdura. wychodzi ze Recenzent nie mial okazji na tyle intensywnie powalczyc na trasie wyscigu zeby zobaczyć kultowy napis "Damage Critical" ktory od paru edycji oznacza że kolejny dzwon zakończy aktualnie trwającą imprezke... (w recenzji co prawda to sie pojawia ale w takedownie z zaliczonym targetem, wiec to inna historia)
I na koniec kwestia techniczna - rozumiem ze dobrze przygotowana recka video wymaga spisania tekstu na kartce, ale mozna by troche potrenowac nad intonacją i dyanmiką w głosie. Polecam na przyklad program Top Gear.
dobra recka
napewno recka lepsza niz poprzednia ale...tenglos jakos tak mnie usypia :))
recenzja super :) GRa ma duży potencjał. Grałem chwilę i nie mogłem sie od niej oderwać :) Niezwykle dynamiczna, cały czas cos sie dzieje, lecz prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po wejściu wtryb online.
Może jednak zacznę zbierać kasę na nowy tv lcd i jedną z konsol nowej generacji:) Lubię tą serię a po recenzji widzę że ta część też jest dobra.Ogólnie recenzja fajnie zrobiona
Gdybym miał kupować Burnouta na X'a to kupiłbym raczej tego poprzedniego...
Nie wiem czemu, ale ten cały Paradise jakoś do mnie nie trafia :|
Gra musi być rewelacyjna
niezły materiał
Użyjcie w końcu jakiegoś flashowego playerka, bo te od WMP są do bani odkąd pamiętam, tylko wygląd się zmienia...
Gunsi super, ale czapka moja z głowy za umieszczenie na soundtracku rewelacyjnej kapeli Airbourne i kawałka Too Much, too young, too fast - jak słucham ich muzy w aucie, to od razu zbiera się chęć zrobienia małego mayhemu na Modlińskiej:-P
Pozdr,
K.
Swietna recka, szkoda tylko ze gra to totalne dno.
dobry materiał, ale zmieńcie wreszcie ten odtwarzacz
Dosyć szybko wyszedł pierwszy kandydat do gry roku 2008. A recenzja bardzo fajna.
Nie no teraz to tylko gratuluje świetnej roboty!!! Nuie mam do czego się przyczepić!
Guns N' Roses - paradise city wymiata
Naprawdę dobry film. Szkoda, że gra jest tylko na konsole Nowej Generacji:(
Rewelacyjna recka!
Gratulacje!
Paradise city? POSTAL2?
Coraz lepsze wydaja mi sie te filmiki. Brakuje mi tu tylko, krotkich przerw pomiedzy akapitami, w trakcie ktorych lecialyby dobre kawalki z piosenek(koniecznie podglosnione). Bo teraz to wszystko jest takim jednym ciagiem z przyciszona muza.
Sama gra mnie nie obchodzi bo nie jestem uzytkownikiem iksa:)
przy następnej video recenzji wrzućcie jeszcze ocenke pod koniec i będzie git :D
Materiał fajny ale wystaczy mała przywiecha w WMP i zamiast filmu widze pokaz slajdów :/ , nie mozecie uzywac Quick Time ?
Świetny materiał. Naprawdę bardzo przyjemnie się go oglądało a co najważniejsze pokazał on wiele aspektów tejże gry. Brakuje mi tylko oceny końcowej. Niemniej kawał dobrej roboty.
Mam pytanie czy teraz Video-Recenzje będą sie częsciej pojawiać bo ta jest super
Świetny materiał! Długi i świetnie zmontowany. Do tego pokazuje naprawdę dużo elementów gry.