Dailymotion
Tvgry na Youtube

464

Need for Speed przed tuningiem – czym zachwycały klasyczne odsłony serii?

Od The Need for Speed, przez Hot Pursuit, aż do Porsche Unleashed.

3 233 wyświetlenia

(14:38)

27 lutego 2016

Seria Need for Speed kojarzy się dzisiaj nie tylko z szybkimi samochodami, ale też subkulturą ludzi parających się wyścigami ulicznymi i tuningowaniem samochodów. Kiedyś tak nie było! Przypominamy kultowe klasyczne odsłony NFS-a, od świetnego The Need for Speed z 1994 roku, przez Need for Speed III: Hot Pursuit, aż po Need for Speed: Porsche Unleashed. To na nich zbudowano podwaliny tej kultowej dzisiaj marki.

Czy nowe Heroesy to najlepsza odsłona serii od 20 lat? | Pierwsze wrażenia

Czy nowe Heroesy to najlepsza odsłona serii od 20 lat? | Pierwsze wrażenia

Przez lata Ubisoft kompletnie nie wiedział, co zrobić z marką Heroes of Might and Magic, wygląda jednak na to, że Olden Era to w końcu powrót, na który czekaliśmy dwie dekady. W dzisiejszym materiale sprawdzamy „trójkę na sterydach”, która zamiast wymyślać koło na nowo, sensownie rozwija kultowe mechaniki i porzuca przekombinowane rozwiązania z poprzednich części. Deweloperzy ze studia Unfrozen wyciągnęli to, co najlepsze z trójki i piątki oraz dorzucili coś od siebie, ale czy to wystarczyło, żeby stworzyć najlepszą odsłonę serii od 20 lat?

tvgry

13 maja 2026

Czy nowe Heroesy to najlepsza odsłona serii od 20 lat? | Pierwsze wrażenia
Tomb Raider na PS4 w akcji!

Tomb Raider na PS4 w akcji!

Nowa Lara Croft nie daje o sobie zapomnieć i dzielnie wkracza w rejony next-genowe. Dobraliśmy się do "ostatecznej" edycji Tomb Raidera i przetestowaliśmy grę na PlayStation 4. Czy po przygodzie na PC warto ponownie odwiedzić niebezpieczną wyspę? Zobacz nasz gameplay.

tvgry

4 lutego 2014

Tomb Raider na PS4 w akcji!
Graliśmy w pierwsze godziny GOTHIC REMAKE przed premierą

Graliśmy w pierwsze godziny GOTHIC REMAKE przed premierą

Powrót do Górniczej Doliny to dla wielu polskich graczy jak powrót do domu. W dzisiejszym materiale na tapet bierzemy wersję preview i sprawdzamy, czy remake zachował ducha kultowego RPGa. Zastanowimy się, czy kultowe drewno da się w ogóle dobrze oszlifować.

tvgry

19 maja 2026

Graliśmy w pierwsze godziny GOTHIC REMAKE przed premierą
Assassin's Creed: Black Flag 13 LAT PÓŹNIEJ
1

Assassin's Creed: Black Flag 13 LAT PÓŹNIEJ

W dzisiejszym materiale cofamy się do 2013 roku, by wziąć na warsztat oryginalną historię Edwarda Kenwaya i sprawdzić, co sprawiło, że gracze aż tak pokochali karaibskie wojaże na pokładzie Kawki. Opowiemy, jak z zaledwie dwugodzinnego dodatku do „trójki” narodził się jeden z największych hitów w historii Ubisoftu - Assassin's Creed IV: Black Flag. Przeanalizujemy świetnie napisaną przemianę porywczego oportunisty w dojrzałego bohatera i sprawdzimy, jak po latach broni się genialna mechanika żeglugi oraz kultowe szanty. Zastanowimy się też nad ograniczeniami pierwowzoru, misjami ze śledzeniem i wreszcie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy nadchodzący remake na silniku Anvil, zatytułowany Resynced, jest nam w ogóle potrzebny?

tvgry

13 maja 2026

Assassin's Creed: Black Flag 13 LAT PÓŹNIEJ
Noir i fawele - Jak Max Payne 3 podzielił fanów?

Noir i fawele - Jak Max Payne 3 podzielił fanów?

Max Payne 3 to gra, która mocno różni się od poprzedniczek i na ten moment pozostaje ostatnią odsłoną cyklu. Kuba postanowił wrócić do tego tytułu by opowiedzieć Wam jego historię.

tvgry

22 kwietnia 2026

Noir i fawele - Jak Max Payne 3 podzielił fanów?
Czy Dawnwalker ma szansę na wyjście z cienia Wiedźmina 3?

Czy Dawnwalker ma szansę na wyjście z cienia Wiedźmina 3?

Niedawno wraz z Maćkiem Pawlikowskim z GRYOnline.pl odwiedziliśmy warszawskie studio Rebel Wolves, by zobaczyć w akcji ich debiutancką grę – The Blood of Dawnwalker. Przy okazji mieliśmy możliwość zadać kilka pytań Mateuszowi Tomaszkiewiczowi, którego możecie kojarzyć jako głównego projektanta questów w Wiedźminie 3 i quest directora Cyberpunka 2077, który przy The Blood of Dawnwalker pełni rolę creative directora. W dzisiejszym materiale dowiecie się wszystkiego, co na ten moment wiemy o tym mrocznym, wampirzym RPG. Opowiemy między innymi, dlaczego krwiopijcy w grze nie ukrywają swojej natury oraz jak działa intrygujący system czasu.

tvgry

28 kwietnia 2026

Czy Dawnwalker ma szansę na wyjście z cienia Wiedźmina 3?
Jak opowiedzieć historię BEZ SŁÓW?

Jak opowiedzieć historię BEZ SŁÓW?

W swoim ostatnim materiale na tvgry Kuba opowie o tym, w jaki sposób gry opowiadają historię bez użycia słów.

tvgry

5 maja 2026

Jak opowiedzieć historię BEZ SŁÓW?
Bolączki i magia STALKERA 2 | Pecetowe Dziady #21

Bolączki i magia STALKERA 2 | Pecetowe Dziady #21

Tym razem dwa Pecetowe Dziady, czyli T_bone i Łosiu rozmawiają o swoich wrażeniach z grania w S.T.A.L.K.E.R. 2: Serce Czarnobyla, Road to Vostok oraz Gray Zone Warfare.

tvgry

30 kwietnia 2026

Bolączki i magia STALKERA 2 | Pecetowe Dziady #21
10 gier, w których to TY DECYDUJESZ o zakończeniu

10 gier, w których to TY DECYDUJESZ o zakończeniu

Na pewno wiele razy zdarzyło Wam się wgapiać w monitor, intensywnie zastanawiając się nad podjęciem decyzji, która zaważy na życiu Waszych ulubionych wirtualnych bohaterów? Opowiemy dziś o grach, w których nasze wybory mają realne znaczenie, potrafią solidnie zagrać na emocjach i zostać w pamięci na bardzo długo. Sprawdzamy, co sprawia, że te interaktywne opowieści tak mocno uderzają w nasze czułe punkty. Jeśli szukacie produkcji, która porwie Was genialnie napisaną historią i zmusi do trudnych, moralnych dylematów, to jesteście w idealnym miejscu.

tvgry

27 kwietnia 2026

10 gier, w których to TY DECYDUJESZ o zakończeniu
Nowa gra twórców Gothica to nie drewno... to cały tartak

Nowa gra twórców Gothica to nie drewno... to cały tartak

Mroczna kopalnia, powrót do korzeni dungeon crawlerów, eksploracja ze zwykłą mapą w ręku i ten unikalny, gęsty klimat retro. Cralon wiele obiecywał, ale czy udało mu się te obietnice spełnić? Sprawdzamy, dlaczego sama nostalgia do gatunku i nazwiska twórców to zdecydowanie za mało, by obronić ten tytuł.

tvgry

27 kwietnia 2026

Nowa gra twórców Gothica to nie drewno... to cały tartak

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz...
Adrianun
😉
Senator
123
2016-03-06 12:31

Jedyną częścią, w którą grałem z tu wymienionych było Porshe 2000. Ogrywałem ją na PS One i pamiętam, że bawiłem się świetnie!

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
S
Legend
131
2016-03-05 11:47

Zero prędkości 300+ czyli nie nfs :)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
n0rbji
Siedzący Byk
130
2016-03-17 12:26

Mi się bardziej to podobało niż ta śmieszna kosmiczna prędkość w tych nowszych częściach i mega szybkie zakręty z prędkością z 300 na 150 w sekundę...

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
S
Legend
131
2016-03-02 09:05

Nfs2se, hp, hp2010 - jedyne słuszne nfsy całej serii. Jeszcze Porshe, ale to super gra samochodowa ale nie nfs :)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
n0rbji
Siedzący Byk
130
2016-03-05 11:34

Porshe, ale to super gra samochodowa ale nie nfs
to jest jak najbradziej NFS

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
Krecik1218
Pretorianin
113
2016-03-02 02:12

Porsche 2000 miało niesamowity klimat i niespotykaną ilość dostępnych aut. Najbardziej podobała mi się ta "kampania" wyścigowa gdzie zaczynało się starymi samochodami i pięło coraz wyżej w rocznikach aut. Do tego możliwość kupowania uszkodzonych samochodów, naprawa ich, możliwość podmiany części a później sprzedaż za większe pieniądze :)
W pierwszego Hot Pursuita grałem u wujka zanim jeszcze miałem komputer i też bardzo dobrze wspominam tą odsłonę. HS II ograłem tylko demko które nieźle cięło na moim komputerze.
Pierwszy Underground to było rozczarowanie i też ograłem tylko demo. Dwójki ruszyłem dopiero niedawno i nie rozumiem skąd te zachwyty. Z kolei Most Wanted to była wspaniała gra, głównie ze względu na pościgi z policją (ich AI bije na głowę wiele dzisiejszych wyścigówek), tuning wizualny samochodów oraz swobodę. Od tamtej pory żaden kolejny NFS nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak Porsche 2000 czy Most Wanted.
Jedynie The Run był całkiem fajny - turystyczne samochody i miłe gnanie przez całe Stany Zjednoczone było całkiem fajne.
Nowy Hot Pursuit i bardzo podobny Rivals były przede wszystkim nudne. Nowe Most Wanted również, z durnie prostymi pościgami i jakimkolwiek brakiem kariery i jakiegoś rozwoju.
W Carbona nie grałem a Pro Street pamiętam z dema które mnie odrzuciło.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
ManGun
Konsul
77
2016-03-02 00:51

Ziomeczki tu zgromadzeni, nie wiecie może jak uruchomić z powodzeniem powyższe wersje NFS'ów na W10? Raczej zgodność ze starymi systemami niewiele tu pomoże? Wie ktoś coś? ;x

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
C
Legend
137
2016-03-02 07:20
1

NFS High Stakes dziala poprawnie. Trzeba jedynie zainstalowac High Stakes Stock Pack - http://www.hsscoring.com/download/NFS_HS_SP_Installer.zip

NFS Porsche rowniez dziala. Trzeba jednak zainstalowac kilka rzeczy, aby gra przystosowala sie do "dzisiejszych" standardow:
- Patch w wersji 3.5
- Patch Widescreen 1.0.1
- NFS Porsche 2000 Essetials
- Reflections 1.4 Simulation Style
- Smooth Shines Lights

Wszystko znajdziesz na http://www.nfscars.net :)
https://www.youtube.com/watch?v=js6sl-8TOYo

Pokaż całą wiadomość
[wyedytowany przez Celestin_NPC 2016-03-02 07:28:13]
Odpowiedz
Forum
ManGun
Konsul
77
2016-03-19 23:30

dzięki :)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
Shiro D. Ace
Centurion
38
2016-03-02 00:43

Pamiętam jak grałem w II, potem w III, Porsche oczywiście było zagrywane do upadłego. Zawsze mi się NFS podobały... i wtedy w 2003 roku pojawił się on Underground. Oczy mi z orbit wyskakiwały, byłem tak ucieszony... grałem, grałem, grałem i grałem. I gdy myślałem, że lepiej być nie może... pojawił się sequel Underground 2. Wtedy moje marzenia co do gry wyścigowej zostały spełnione w 100%. Od oprawy wizualnej, po przez ścieżkę dźwiękowa po listę samochodów... wszystko perfekcyjne. Gdy usłyszałem, że ma się pojawić Most Wanted i że to ma być jeszcze lepsze... obawiałem się, iż umrę ze szczęścia... I prawie umarłem... z rozczarowania, chyba nigdy nie byłem tak mocno rozczarowany grą jak tym NFS, wtedy zrodziła się w moim sercu nienawiść do EA. Jak można było tak spierniczyć grę? No, ale trudno... Myślałem, będzie następny NFS, będzie lepszy. I pojawia się w 2006 roku NFS Carbon. Czytam wymagania... Pixel Shader 3.0. Pograłem. Musiałem pół roku czekać, żeby zagrać. I niestety gra była mocno przeciętna... wtedy moja nadzieja dotycząca NFS umarła i pogrzebałem ten gatunek na 10 lat... Za 2 tygodnie ma wyjść NFS 2015 na PC. EA sypie darmowymi DLC, że aż człowiek nie dowierza czy to oni.... Ogólnie chyba konie świata, Microsoft wypuszcza exy z Xboxa na Win10... EA daje darmowe DLC... Polska gra - grą roku 2015? Co tu się dzieje....

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
F
Pretorianin
69
2016-03-01 15:25

mój początek z NFS to Need For Speed II, zagrywałem się razem z kuzynem na etapie 5 klasy bodajże na jego Pentium III 64 Mb RAM. jeździło się szybko, latało daleko i to wystarczało. natomiast ostatni NFS to Need For Speed: Most Wanted (2012). teraz jakoś seria nie potrafi mnie wciągnąć i nie mówię, że to tylko wina twórców

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
Cobrasss
Senator
212
2016-03-01 12:46

:D Pamiętam ile to frajdy mi dawał Hot Pursuit w Road Challange, kiedy wgrało się nieoznakowane radiowozy które gdzieś miałem na płytce od kumpla co obecnie już ze mną nie mieszka.

Te wozy wyglądały jak zwykły wóż pirata drogowego :D ale miały syreny, i tylko jeden color zwykłej bryki Nomalnie fajnie to by musiało prezentować w multiplayerze kiedy inni gracze myślą że ścigasz sie z nimi jako zwykły kierowca a tu ZONK! jesteś tajniakiem :P i możesz wlepiać innym mandaty.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
C
Legend
137
2016-03-01 10:33
1

(...) ale były piękne auta, piękne trasy i dobry model jazdy.

The Run jest takie. Tryb fabularny co prawda jest, ale poprowadzony bardzo ciekawie. Siedzisz w samochodzie i po prostu prujesz przed siebie. Nie ma tuningu i jakiegos podziemnego klimatu. Ale juz tryb wyzwan, to wrecz kwintesencja serii NFS tyle tylko, ze w nowym wydaniu. Seryjne samochody, piekne widoki nawet te w miejskiej aglomeracji i naprawde bardzo fajny przyziemny zrecznosciowy modej jazdy. Obecnie moja 6 letnia cora gra ze mna w ten tytul i bawimy sie wyborowo.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
n0rbji
Siedzący Byk
130
2016-03-02 10:19

Mnie model jazdy w The Run wręcz odrzucił. Nie ma w ogóle czucia samochodu. Dla mnie było zero emocji, wiało nudą. Nie wymagam aż tak dobrego modelu jazdy jak w np. Shift 2 ale chciałbym żeby to miało ręce i nogi. Żeby to wyglądało w miare przyzwoicie jak to było w starszych częściach.

Pokaż całą wiadomość
[wyedytowany przez n0rbji 2016-03-02 10:25:25]
Odpowiedz
Forum
n0rbji
Siedzący Byk
130
2016-02-29 11:41

Szkoda autorze że nie dodałeś ważnej informacji - wymienione w filmie klasyki miały lepszy model jazdy niż The Run, Hot Pursuit 3, Most Wanted 2 czy Rivals. W te nowe które wymieniłem nie da się normalnie grać bo każdy duży łuk trzeba pokonywać jakimś nienaturalnym driftem... A przez ten film odświeżę sobie te klasyczne (i najlepsze) części serii :)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
raziel88ck
Reaver is the Key!
221
2016-02-29 16:59

Dokładnie. Zresztą ostatnim naprawdę dobrym nfs-em był Most Wanted z 2005 roku. Potem równa pochyła. Najlepiej byłoby gdyby EA odsprzedało prawa do marki komuś kompetentnemu.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
n0rbji
Siedzący Byk
130
2016-03-01 10:04

Najlepiej byłoby gdyby EA odsprzedało prawa do marki komuś kompetentnemu.
Albo zaczęło robić to dobrze jak kilka lat temu. Nie było tuningu i fabularnej kariery ale były piękne auta, piękne trasy i dobry model jazdy. Co do HP3 to szczerze przyznam że lekko poczułem ten klasyczny klimat ale przez te dziwne driftowanie na każdym zakręcie gra straciła urok w kilka minut.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
C
Legend
137
2016-02-29 10:19

Porsche 2000 nic się nie zestarzało. Gram sobie właśnie i stwierdzam, że to wciąż najlepszy NFS w historii tej serii. Żadnych problemów w środowisku W10, poprawne wyświetlanie w trybie 16:9 w rozdzielczości 1600x900x32 plus kilka graficznych poprawek i można bawić się na całego.

Co do nowej ery po Hot Pursuit II, tylko Hot Pursuit 2010 posiadało ducha klasyki. A taki The Run, to mimo wszystko także bardzo dobry tytuł. Ciekawy wątek fabularny, jak na grę wyścigową, rewelacyjny tryb wyzwań i co mnie bardzo cieszy tryb multiplayer wciąż żywy. Kiedy bym włączył, ktoś zawsze gra. Nawet moja 6 letnia córa bawi się wysmienicie.

Pokaż całą wiadomość
[wyedytowany przez Celestin_NPC 2016-02-29 10:20:29]
Odpowiedz
Forum
n0rbji
Siedzący Byk
130
2016-02-28 22:27

Ja zaczynałem od NFS III HP :) Brat przyniósł od kolegi i tak się zaczeło, po tygodniu z wielkim żalem musiałem oddać ale za miesiąc pod choinką znalazłem własną, pudełkową wersję tej gry :) Piekne czasy, mnóstwo godzin spędzonych na graniu. Co ważne był jeszcze tryb splitscreenu więc i z kolegą można było pograć (nie to co teraz :/ ). Później wyszło Porsche i znowu setki godzin. Wsiąkłem tym bardziej że zawsze podobały mi się samochody tej marki (nadal chciałbym mieć 911 model 964 lub 993). HP2 też miało swój klimat choć już trochę było inne. Od Undergrounda zaczeła się inna era. W U2 grałem bardzo długo, podobnie w MW. Po Carbonie to już tylko Shift i Shift 2 są godne zagrania. Pozostałe części niestety dzieli przepaść do tych klasycznych gier. Klimat był mega piękny.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
K
Senator
69
2016-02-28 21:57

Z innej beczki. Dlaczego zastąpiliście logo TVgry logiem Gry Online na początku materiałów?

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
Bdx
👍
Senator
101
2016-02-28 20:27

Faktycznie pierwsza część serii była czymś wyjątkowym. Teraz jak ogląda się te filmiki, to pomimo pojawiającego się na twarzy grymasie ;), wspomnienia są tylko pozytywne. Kto nie próbował kręcić niebieskim Viperem bączków tak, żeby 'odleciała' kamera?? :D ..niebieski pamiętam najlepiej bo zagrywałem się czasowym demo..

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
P
Pretorianin
28
2016-02-28 16:39

Ja najlepiej wspominam cześć Need for Speed HyperSpeed.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
Cziczaki
Renifer
208
2016-02-28 16:30

Need for Speed 3, Porshe i Hot Pursuit...
Jezu, ale to były wspaniałe gry, dziwne że na Originie ani na GOGu nie ma ich do kupienia. Nie wiem gdzie się podziały płyty. : (

UP (szymon_majewski):
I jeszcze te czarne maski w zwykłych starych autach. xD

Pokaż całą wiadomość
[wyedytowany przez Cziczaki 2016-02-28 16:31:29]
Odpowiedz
Forum
szymon_majewski
Legend
114
2016-02-28 16:28

No wlasnie cos jest nie tak. Tak zwany "tuning" to przeciez obszerny temat. Jesli chodzi o "performance" tuning, to pod tym wzgledem zyje i ma sie dobrze ;) Jesli chodzi o "visual" tuning, to juz raczej zupelnie cos innego niz w NFSU. Zmienily sie czasy, dzisiaj zamiast wymyslnych spojlerow czy neonow w progach licza sie glownie alufelgi i GLEBA (jak mnie to denerwuje :P). Dodatkowo widze tendencje do "odjaskrawiania" kolorow samochodow, kiedys lakier mial byc "oczojebny", a dzisiaj coraz czesciej bardziej stonowany, nie wspominajac o niesmiertelnej czerni. No ale to juz kwestia obecnych trendow, a nie tego w jakim kierunku szedl NFS.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
M
👍
Junior
3
2016-02-28 15:45

Bałem się Head, że o Porsche powiesz coś negatywnego :) Najlepiej ją wspominam :)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
KUBUTECH905_PL
😃
Junior
5
2016-02-28 14:34

Hed, zmusiłeś mnie swoim materiałem do odgrzebania pudełek NFS 4 HS i NFS Porsche..... Dzięki :)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
P
Chorąży
30
2016-02-28 14:32

Fajny materiał ale jak usłyszałem że Hot Pursuit 2 jest z 2012 roku to mnie powaliło (10:42)
Need for Speed: Hot Pursuit 2 data premiery gry na PC
23 października 2002 ( światowa data premiery )
14 listopada 2002 ( data wydania w Polsce )

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
saito123
😉
Sam Fisher
72
2016-02-28 14:14
-2

Underground 2 ever! :)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
V
Legionista
27
2016-02-28 13:42

Szkoda, że nie wspomniałeś o Most wanted (pierwszym oczywiście), bo ciekaw jestem czy Ci się podobał. Wg mnie to najlepsza i najładniejsza część, chociaż pamiętam też policyjne pościgi z braćmi i podkładanie sobie kolczatek ;)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
n0rbji
Siedzący Byk
130
2016-02-29 10:11

Bo materiał dotyczy części klasycznych z przed ery tuningu.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
Azaziz
😎
Pretorianin
39
2016-02-28 13:32

Porsche najwspanialsza! :)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
kacper1818
LUCKY NUMBER 13
125
2016-02-28 12:40

Zawsze mnie to zastanawiało. Dlaczego jak było NFS Porshe to nie wspomniałeś o wersji na PSXa ona różniła się trochę. Tak samo na GOLu nie ma platformy PSX w encyklopedii.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
A
Generał
120
2016-02-28 12:37

najlepsza część 4 zwłaszcza z psx te slizganie samochodow na mokrej powierzchni <3

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
B
Generał
46
2016-02-28 12:00

W tych nowszych... (wszystkich?) samochód skręca bokiem, jak oni mogą na to w studiu patrzeć.... nie mówiąc o kupujących, którzy mówią, że w NFS'ie jest bardzo (!) dobry model jazdy.

Pokaż całą wiadomość
[wyedytowany przez BvFGefHJR 2016-02-28 12:01:39]
Odpowiedz
Forum
n0rbji
Siedzący Byk
130
2016-03-01 10:38

Tak mówią dzieci której nie jeździły prawdziwym samochodem.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
J
👎
Legend
203
2016-02-28 10:35

W ostatnich latach koncentrujac sie oczywiscie na kulturze wyscigow ulicznych i kulturze tuningu

W tym momencie przestalem ogladac, bo autor widac nie ma pojecia o czym mowi. WLASNIE dlatego byl taki hype na najnowszego NFS bo byl POWROTEM do tej kultury tuningu, ktorej przeciez ani w NFS 2010, The Run, Most Wanted czy Rivals nie bylo. A wlasnie Rivals czy NFS2010 mialy byc powrotami do korzeni.

Sorry Hed. Nastepny filmik, bo tu dales przyslowiowej d***

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
L
Centurion
32
2016-02-29 13:12

ale "kultura wyścigów ulicznych" była jak najbardziej obecna. Typowa jazda po mieście zamiast wyścigów torowych. Troszkę Hedowi wyszedł skrót myślowy z błędem logicznym, ale wiadomo co miał na myśli. Rivals i NFS 2010 powrotem do korzeni? Nie będzie powrotu dopóki mamy open world.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
n0rbji
Siedzący Byk
130
2016-03-01 10:26

NFS od pierwszej części jest skoncentrowany na kulturze wyścigów ulicznych... NFS2010 miał szansę na powrót do korzeni ale model jazdy zniszczył wszystko.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
komputer99
Centurion
40
2016-02-28 10:13

bardzo fajny materiał

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
K
Centurion
23
2016-02-27 22:58

Material spoko, tylko za malo materialu a za duzo Heda, no i raczki za krzeslo ;)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
macbaker
😎
Chorąży
52
2016-02-27 22:20

High Stakes i PORSCHE (pierwsze na PS, drugie na PC)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
I
Centurion
21
2016-02-27 21:21

Taka niezłośliwa i mam nadzieję konstruktywna uwaga. Troszkę się rzuca w oczy Twoja intensywna gestykulacja Hed w jakimś stopniu oderwana od tego co mówisz. Jeżeli cokolwiek jest w niej ze szkoleń z technik prezentacji, a mniej z samego Ciebie - to odradzam taki kierunek. Jeżeli to Twoja naprawdę naturalna, niewymuszona gestukulacja - to wycofuję uwagę. Pozdrawiam!

Pokaż całą wiadomość
[wyedytowany przez inteligentnychomik 2016-02-27 21:22:07]
Odpowiedz
Forum
K
Pretorianin
63
2016-02-27 21:20
1

Ja zacząłem od NFS II, muszę powiedzieć, że też najmilej wspominam Porsche Unleashed. Mimo wszystko wtedy katowałem Gran Turismo 2, która była samochodówką przy której spędziłem najwięcej czasu i najmilej wspominam.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
D
Nośnik Treblinek
162
2016-02-27 21:12

No cóż, nie tak dawno grałem (po raz pierwszy!) w Road Challange, i w sumie nieźle się grało, ale nie dotrwałem do końca. Zastanawiam się więc czy jest sens powtarzać Porsche, które co prawda bardzo miło wspominam, ale obawiam się że mogę sobie te wspomnienia zepsuć. Chociaż tryb kierowcy fabrycznego kusi.

PS. Chętnie zobaczył bym takie wspominki o serii ToCA.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
n0rbji
Siedzący Byk
130
2016-03-01 10:40

Chętnie zobaczył bym takie wspominki o serii ToCA.

Popieram pomysł :)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
mateo91g
Generał
111
2016-02-27 20:30
1

Świetnie wspominam Hot Pursuit 2 (swojego pierwszego PCta dostałem dopiero w 2003 roku i poprzednie części NFS mnie ominęły), szkoda Hed, że nie pokazałeś tej gry, bo to był ostatni NFS w stary stylu i miał moim zdaniem najlepiej skonstruowaną kampanię ze wszystkich NFSów do dziś dnia - pojedyncze wyścigi wybierane z drzewka, w ramach których były nam narzucane samochody jakie mogliśmy wybrać w danym wyścigu, każdy wyścig mogliśmy ukończyć z brązowym, srebrnym lub złotym medalem - odpowiednio za 3, 2 i 1 miejsce na mecie, a nie jak teraz - albo jesteś pierwszy, albo wyścig do powtórki, trasy były bardzo urozmaicone, świetnie zrobione i prawie się nie powtarzały. System z narzucaniem samochodów uważam za najlepszy z możliwych, bo grając w samochodówki z systemem w którym musisz kupić dane auto jeździsz tylko paroma autami przez całą grę, a w Hot Pursuit 2 jeździliśmy praktycznie wszystkimi autami jakie były w grze, co bardzo pozytywnie wpłynęło na urozmaicenie rozgrywki.

Pokaż całą wiadomość
[wyedytowany przez mateo91g 2016-02-27 20:31:28]
Odpowiedz
Forum
D
Centurion
36
2016-02-27 22:38

ja chcialem to napisac :) +1

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
cichy10
Pretorianin
105
2016-02-27 20:25

Pierwszą styczność z NFS-em miałem chyba od Hot Pursuita, choć nie wspominam tego jakoś szczególnie dobrze, ale może po prostu miałem zbyt małą styczność z nią. Później był HP2, ale przy nim ciężko mi się było dopchać do komputera często. Także moja miłość do tej serii zaczęła się od Undergroundów, ale też na nich się skończyła. Żadna inna osłona nie potrafiła mnie przykuć do monitora, nawet to wielbione przez wielu Most Wanted.
Wyjątkiem jednakże był Shift, który pojawił się zbawiennie, bo brakowało mi takiej pseudo-symulacji na pececie.
W sumie materiał przypomniał mi mój zawód spowodowany wieloletnim brakiem Ferrari w NFS-ie ;)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
T
Legend
111
2016-02-27 20:14

2:54 - "Która nie jest może bałdzo wymagająca" ---->>

Pokaż całą wiadomość
[wyedytowany przez TakSieSklada_NPC 2016-02-27 20:21:27]
Odpowiedz
Forum
H
👍
Chorąży
20
2016-02-27 20:02

FLESZA Extreme!

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
P
Generał
59
2016-02-27 19:59

,,Wiem, czepianie się szczegółów, ale jednak spory błąd'' Fajny oksymoron.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
P
Generał
59
2016-02-27 19:58

Pod którymś filmikiem ktoś narzekał, że nie poświęcacie czasu na wyścigi i coś jeszcze. Teraz materiał o NFS. Plus dla was redakcjo.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
A
Chorąży
17
2016-02-27 19:52

Nie ma to jak stare dobre Hot Pursuit i porsche ech nie wrócą tak dobrze zrobione NFS-y ostatniego jakiego ogrywałem to Shift no i troszkę w nową odsłonę Hot Pursuit ale reszta to nie to samo :P

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
Z
2016-02-27 19:52

"Policja nie była efektowna." A co miała robić? Strzelać fajerwerkami z rury wydechowej? Powinno raczej być efektywna.Wiem, czepianie się szczegółów, ale jednak spory błąd ;)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
W
Generał
172
2016-02-27 19:50

Porshe i rally2000 najlepiej wspominam. W Porsche każdy samochód inaczej się prowadziło, przechodziło przez wszystkie modele fimy, naprawy, kupowanie nowych części aby wycisnąć dodatkowe konie, zmiany parametrów zawieszenia, powietrze w kołach.

Cud, miód i orzeszki - szkoda, że takiej odsłony już nie zrobili.

NFS: hot pursuit i road challange - super się grało we dwie osoby na jednym komputerze, policjant i uciekinier.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
T
Legend
111
2016-02-27 19:43
-1

Porsche Unleashed i NFS4 były bardzo dobre. Właśnie dlatego o wiele bardziej doceniam to, co zrobiono w Most Wanted (2012) i Rivals, niż w serii wiejskich tuningów - Underground i MW-2005, tj. ekskluzywne i szybkie auta oraz niczym nieskrępowana jazda.

Pokaż całą wiadomość
[wyedytowany przez TakSieSklada_NPC 2016-02-27 19:44:13]
Odpowiedz
Forum
A
Centurion
36
2016-02-27 19:34
-1

Oj Porsche Unleashed to była wspaniała gra :) pamiętam jeszcze jak bez przerwy grałem w nią na PSX. 100% popieram Cię Hed w tym materiale, NFSy powinny wrócić do korzeni.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl