Smog... smog nigdy się nie zmienia.
4 735 wyświetleń
(13:23)
30 stycznia 2016
Kiedy w 2016 roku naukowcy ostrzegali, że smog zabije wszystkich, śmialiśmy się. Ale smog zabił wszystkich. W nowej odsłonie Fallouta śledzimy losy mieszkańców schronu Zapolska 16A, kontynuujących swoją przedwojenną misję. Niestety nawet w tym ostatnim bastionie ludzkości czai się zagrożenie – niebezpieczny hejter. Na szczęście Hed i Gambri nie śpią – wspólnie ruszają na ratunek.
Pewnie poczujecie się staro, ale od wielkiego finału przygód Geralta z Rivii minęła już okrągła dekada! Równo 10 lat temu zadebiutował dodatek Krew i Wino, zabierając nas na zasłużone, wirtualne wakacje do bajkowego Toussaint. Z tej okazji wpadliśmy do krakowskiej siedziby CD Projekt RED, by porozmawiać z Tomaszem Marchewką – jednym ze scenarzystów tego absolutnie kultowego rozszerzenia. W dzisiejszym materiale sprawdzamy przepis na sukces tej niesamowitej opowieści.
tvgry
29 maja 2026
W najnowszym materiale Łosiu i T_bone wzięli na tapet najciekawsze nowinki z głębokiego gamedevowego podziemia. Głównym bohaterem ich dyskusji stało się Battlestar Galactica: Scattered Hopes – tytuł, który według nich mistrzowsko łączy elementy roguelike’a, tower defense oraz strategii menedżerskiej. Gra idealnie oddaje mroczny, ciężki i mocno zmilitaryzowany klimat kultowego serialu z 2004 roku. W trakcie audycji Łosiu i T_bone rzucili światło na kilka kluczowych mechanik, w tym twarde zarządzanie zasobami, dbanie o lojalność załogi i w końcu polowanie na Cylonów, czyli detektywistyczna robota w poszukiwaniu ukrytych tosterów... Po ucieczce przed Cylonami przyszedł czas na zmianę klimatu. Łosiu i T_bone podzielili się wrażeniami z Running Train – japońskiego symulatora pociągów napędzanego przez Unreal Engine 5, który od strony wizualnej po prostu rzuca na kolana. W luźnej rozmowie przewinęły się też inne obiecujące projekty indie, takie jak Subway Service Driver oraz Pitman Panic. Przy tej okazji chłopaki przesłali globalne „chapeau bas” w kierunku czeskich deweloperów, zauważając, że tamtejsze studia mają talent do dostarczania wyjątkowych produkcji.
tvgry
8 czerwca 2026
Zapnijcie pasy i odpalajcie nitro, bo zabieramy Was w nostalgiczną podróż po jednej z najstarszych i najważniejszych serii wyścigowych w historii gier wideo! W dzisiejszym materiale bierzemy pod lupę pierwszą połowę historii cyklu Need for Speed - od klasycznej jedynki z 1994 roku, aż po mocno krytykowanego Undercovera z 2008. Przypominamy, jak to się stało, że symulator tworzony we współpracy z magazynem motoryzacyjnym ewoluował w królestwo neonów, szerokiego tuningu i nielegalnych wyścigów.
tvgry
29 maja 2026
Powrót do Górniczej Doliny to dla wielu polskich graczy jak powrót do domu. W dzisiejszym materiale na tapet bierzemy wersję preview i sprawdzamy, czy remake zachował ducha kultowego RPGa. Zastanowimy się, czy kultowe drewno da się w ogóle dobrze oszlifować.
tvgry
19 maja 2026
Batman to ikona popkultury, która doczekała się już kilku gier w klockowym uniwersum. LEGO Batman: Dziedzictwo Mrocznego Rycerza zapowiadane było jako ta ostateczna, najbardziej kompletna i filmowa przygoda Gacka. W dzisiejszym materiale sprawdzamy, czy TT Games sprostało wyzwaniu! Bierzemy pod lupę grę, która świetnie żongluje estetykami – od kiczowatych lat 90., przez mroki Tima Burtona, aż po brutalniejsze (choć wciąż klockowe) nawiązania do Arkham Asylum i blockbusterów Nolana.
tvgry
26 maja 2026
Kiedy wydawało się, że Playground Games osiągnęło mistrzostwo w tworzeniu piaskownic dla automaniaków, na rynku ląduje Forza Horizon 6. Z jednej strony zabiera nas do wspaniałej, klimatycznej i przepastnej Japonii, a z drugiej – pozostawia spory niedosyt.
tvgry
19 maja 2026
Przez lata Ubisoft kompletnie nie wiedział, co zrobić z marką Heroes of Might and Magic, wygląda jednak na to, że Olden Era to w końcu powrót, na który czekaliśmy dwie dekady. W dzisiejszym materiale sprawdzamy „trójkę na sterydach”, która zamiast wymyślać koło na nowo, sensownie rozwija kultowe mechaniki i porzuca przekombinowane rozwiązania z poprzednich części. Deweloperzy ze studia Unfrozen wyciągnęli to, co najlepsze z trójki i piątki oraz dorzucili coś od siebie, ale czy to wystarczyło, żeby stworzyć najlepszą odsłonę serii od 20 lat?
tvgry
13 maja 2026
Kiedy wydawało się, że James Bond na dobre zniknął z ekranów naszych monitorów, wkraczają Duńczycy z IO Interactive i robią istne trzęsienie ziemi! W dzisiejszym materiale na tapet wjeżdża 007: First Light – produkcja, która pokazuje nam zupełnie nieznaną twarz młodego Agenta 007 u progu kariery w MI6.
tvgry
9 czerwca 2026
W dzisiejszym materiale cofamy się do 2013 roku, by wziąć na warsztat oryginalną historię Edwarda Kenwaya i sprawdzić, co sprawiło, że gracze aż tak pokochali karaibskie wojaże na pokładzie Kawki. Opowiemy, jak z zaledwie dwugodzinnego dodatku do „trójki” narodził się jeden z największych hitów w historii Ubisoftu - Assassin's Creed IV: Black Flag. Przeanalizujemy świetnie napisaną przemianę porywczego oportunisty w dojrzałego bohatera i sprawdzimy, jak po latach broni się genialna mechanika żeglugi oraz kultowe szanty. Zastanowimy się też nad ograniczeniami pierwowzoru, misjami ze śledzeniem i wreszcie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy nadchodzący remake na silniku Anvil, zatytułowany Resynced, jest nam w ogóle potrzebny?
tvgry
13 maja 2026
Tym razem dwa Pecetowe Dziady, czyli T_bone i Łosiu rozmawiają o swoich wrażeniach z grania w S.T.A.L.K.E.R. 2: Serce Czarnobyla, Road to Vostok oraz Gray Zone Warfare.
tvgry
30 kwietnia 2026
Tylko Hed mógł wymyślić coś takiego! Najlepsze jak Gambri się "zawiesił" na drzwiach! Genialne!
Widzę, że pierwszy raz od czasu Obliviona Bethesda znów jest w graficznej czołówce. Szkoda tylko, że nadal są loadingi i postacie wciąż się poruszają jakby miały kij od szczotki w "czterech literach".
A tak poważnie - świetny materiał.
hahah genialne
Umarłem ze śmiechu...
Bo chyba ktoś pobił Kwiścia xD waahahahaha
Poczekaj aż zobaczysz Gambriego waaaaahahahahahha
Padłem xD
Ktoś zamiast powiedzieć "jakieś wieżyczki" to powiedział "wieżyczki jakieś"
Bardzo fajne! :)
GENIUSZ, GENIUSZ!!! RÓBCIE WIĘCEJ TAKICH FILMÓW!!!
Ale słaba grafika.
4/10
PS. 00:52, tak się śmiejo jak czytajo wasze komentarze ;-p
Kiedy kolejna część?!
a kiedy druga część - "staśnie" sie wciągłem w fabułę
Ha ha ha, uśmiałem się jak norka – dawno już nie było tak zacnego materiału. Zabrakło mi w tym tylko megagłębokiego romansu pomiędzy Hedem a Gambrim, polegającego na trzech do pięciu dialogach.
A pamieta ktos jeszcze 'Kupa na glowie' ? ..bo tak mi sie z tym skojarzylo
Nie, kręciliśmy to po 16, tuż przed zachodem słońca.
Hah, lubie Heda z jego starotestamentowym poczuciem humoru, czesto mnie rozbawial, ale dzis to bylo mistrzostwo swiata :) Dawno sie tak nie ubawilem Hedzie :)
Genialne ;D. I to perfekcyjne wykonanie - zbugowany Gambri wygrał. Dawno się tak nie ubawiłem. Czekam na DLC.
Świetny filmik! Szkoda, że taki krótki.
PS Gdy zobaczyłem drzwi do Waszej toalety przypomniałem sobie postać Pana Stefana (w jego rolę wcielił się Koniu jeszcze za czasów Krzyśka i Marcina) z projektu tvgry pt. "Kupa na głowie" :-)
Cóż, pozostaje mi jedynie dołączyć do peanów w tym wątku, świetna robota!
[47.1]
Cieszę się że redakcja mnie zrozumiała, hedasw - bo zdaje się że niektórzy "hejterzy" ;) nie za bardzo.. Kontynuujcie :)
Patrząc na uśmiech psychopatycznego mordercy, który gości na twarzy Gambriego, jestem przekonana, że to on stoi za h8. Na pewno chce się pozbyć całej redakcji i tylko manipuluje Hedem. Zauważcie, że T-Bone dostał maila, nie wiemy jednak od kogo.
Czym tak naprawdę jest h8? Kto za tym wszystkim stoi? Jakie mogą być konsekwencje ich działań? Jakie tajemnice kryją, że zdecydowali się opuścić bezpieczny schron? Jaki czas może przetrwać redakcja na zgromadzonych zapasach?
Na kolejne odcinki czekam z zapartym tchem - czuję, że to może być mój ulubiony serial :D
Ten pomysł "video" - należy rozwinąć i kontynuować w sposób przedstawiania gier, bardziej lub mniej popularnych - przez redakcję ;) W kolejce czeka wiele przewartościowanych gier - lub niedowartościowanych.. ;) Czy następny będzie Wiedźmin?
Chcemy, żeby takie "skecze" były cykliczne, ale więcej nie mówię, żeby nie zapeszać. :P
Wiedźmin 3 nie potrzebuje dowartościowania. To absolutnie najlepsza gra 2015 roku.
No i w tym roku DiCaprio moze znowu zapomnieć o Oscarach
Świetne, jestem pod wrażeniem. Suszyłem zęby przez cały film.
No, i to jest prawdziwa ekranizacja gry, Brawa dla Panów i pięknej Pani!
namiary na budynek redakcji ;)
Eee tam, nic czego by nie można było znaleźć na stronie. :)
Czekam z nadzieją na dalsze odcinki ;)
Mistrzostwo! W jednym filmie zawarte wszystko to, co myślę o nowych odsłonach tej marki.
Dobra robota, ale jest kilka pierdółek:
-przy craftowaniu krzesła wybrany model krzesła jest inny niż ten stworzony
- brakuje zaliczenia celów pobocznych "użyj vats" i "rozśmiesz ludzi sarkazmem"
-w kwestii Vermiego jest literówka "postrzątać"
-w kwestii Gambriego jest przekręcone słowo - on mówi "schron zostawimy bezpieczny" a tekst brzmi "schron jest bezpieczny".
Poza tym świetne, świetne i jeszcze raz świetne! Nie mam pojęcia jak się przekleja interfejs z gry do video, ale pewnie jest z tym trochę zabawy.
P.S. W okienku pisania komentarza nie mam paska przewijania, mogę przewijać swoją wypowiedź jedynie poprzez klawiaturę :<
Przecież hed używa "sarkazmu" podczas nagrywania przeglądu, a w walce z "ghulem" używa vats'a więc nie wiem o co ci chodzi... Chyba że spinasz, tylko dlatego, że w podsumowaniu misji, nie ma odhaczenia opcjonalnej aktywności... Jeśli tak, to naprawdę, nie masz się już czego czepiać?
Tak, chodzi mi o to, że nie ma odhaczenia opcjonalnej aktywności. Jestem perfekcjonistą, jak już robią przeróbkę to oczekuję ideału :) Ale zdaję sobie sprawę, że nie ma to żadnego znaczenia, ot taka pierdoła.
Noo Panowie... Maj - ster - sztyk :) Poważnie, wznosicie ten segment informacji na całkowicie nowe płaszczyzny. Nie wiem ilu nas jest, ale już należę do grona zafascynowanych odbiorców. Dużo bym chciał napisać, ale jesteście tak dobrzy, że mogłoby Wam to poprzewracać w głowach :)
Tak czy siak, cieszę się, że jesteście, że robicie to co robicie, że stanowicie tak zajebisty TIIIIM :) ...i liczę na to, że naprawdę dobrze zarabiacie i będziecie jeszcze więcej zarabiać, bo... warto dać Wam każdą pensję za takie nietuzinkowe i dopieszczone produkcje. Achy i ochy przesyłam "psia krwia" na koniec dodając, zeby nie było... że coś tam...
Ale to chyba jakaś mocno połatana wersja, bo i tak bugów nie było dużo, jak na produkcję Bethesdy... :D
Po prostu genialne :-) Bugi najlepsze.
Po wyjściu ze schornu FPS spadły do 20 klatek jakoś :D
Dziwne nagradzanie ilością XP w tej grze, za wszystko po 19XP. Chyba widywałem to czasem na gameplayach z gry ale czemu tak? Ujemny bonus z 20XP, mega dodatki bonus z 15XP czy 'bo tak 19XP' ? ;)
Dżwięk 'kliknięcia' jest irytujący i 'wbija się' po kilku razach w mózg.. mam nadzieje, że nie ma tego tak często w F4 :/
Czemu nie zmywacie w Fairy?
Dobre!
No ale posprzątać to byście mogli...
Świetny materiał. Chciałbym obejrzeć z tego making-off.
No i ostatecznie nie wiemy czy T-Bone jest hejterem, trzeba czekać na DLC czy co?
Fajne :D Montaż pierwsza klasa
Panowie, mistrzostwo swiata a Gambri biegnacy w drzwi bezcenne xD
Na prawdę świetnie zrealizowane. Czekam z niecierpliwością na kontynuację.
uśmiech mi z gęby nie schodził XD
takie zajebiste, że aż się boje pomyśleć co będzie na 1 kwietnia
haha Chłopaki świetny materiał, wszystkie mankamenty fallouta. Oglądałem cały czas z uśmiechem na twarzy, więcej takich dzieł.
Po wejściu do miasta powinny być lagi.
Kawał dobrej roboty, plus za zblokowanie się gambriego, właśnie dlatego grałem bez sam :D Brakowało psa biegającego w kółko do kompletu :)
1 minus aktualnie, podejrzewam T-bone'a :D
Kurde płynnie wam działa ten Fallout. I ani razu się nie wysypał do pulpitu choć sztucznej inteligencji dalej nie poprawili.
Vermi chyba też był hejterem bo wychodził z bunkra na noc, hm. Niezła intryga, czekam na dlc.