Jeszcze parę aktualizacji i będzie pełnoprawna powtórka PoE 1. Niech sobie fanboje minusują ile chcą, ale prawda jest taka, że odkąd z GGG odszedł Chris, to studio konsekwentnie leci w dół. Powoli — ale stabilnie.
> Podczas gdy twórcy w dalszym ciągu pracują nad grą, do sieci wyciekło blisko 3-minutowe intro Project U
Wyciekło? Przecież dokładnie to intro było już w grze rok temu podczas beta testów.
I tak oto kolejna afera została zamieciona pod dywan. A potem zdziwienie, że nasz rodzimy gamedev to jedno wielkie G.
Akurat te ich wykresy i dane które podają to są G warte. Pokazują te cyferki, które są dla nich wygodniejsze. Jak ostatnio parę miesięcy temu ponosili temat graczy z Linuxa, to też zmanipulowali wyniki niesamowicie.
Czy ten temat jakiś związek ze Steamem? Czy redaktor po prostu sobie akurat ten fragmencik wpisał po clickbaita, bo na nic bardziej kreatywnego nie mógł wpaść?
Wszyscy się radują, a potem będzie wielkie zdziwienie, jak na wszystkich grach nam zrównają i zablokują ceny z kursem EUR, bez nawet możliwości obniżenia dla PLN. Zaminusujcie mnie po dna oceanów, jak już ten dzień nastanie, to chętnie tu wpadnę zrobić sobie screena.
Jak mają takie wsparcie społeczności, to niech po prostu zrobią crowdfunding na nowe studio po prostu.
- Apel o obniżenie DOMYŚLNYCH cen regionalnych na Steam
- JEDEN wydawca postanowił uaktualnić ceny dla JEDNEJ swojej gry.
- WIELKI SUKCES POLSKICH GRACZY!!!!!!!!!!!!!!1111111111
I teraz będzie durne wychwalanie tych, co dostosowali prawidłowo swoją cenę, ale jak jakiś developer już wcześniej miał zrobione dobrze i nie trzeba było go łaskawie prosić o dopasowanie, to zostanie totalnie zlany, bo przecież nie było dramy. Z punktu marketingowego wychodzi na to, że lepiej celowo mieć najpierw zły przelicznik, aby potem móc go bohatersko obniżyć po rozgłos. Do tego właśnie doprowadzamy...
Mam obecnie Razer Krakeny i nie polecam. Najbardziej gó**iane słuchawki jakie kiedykolwiek miałem.
Byłem zainteresowany aż do momentu, kiedy zobaczyłem mechanikę walki. Ta stylistyka zupełnie moim zdaniem nie pasuje do takiego gatunku. Wygląda to zupełnie nie na miejscu, tak jakby utopiono cały budżet w grafikę a na gameplay nie zostało.
Największa patologia, która trwa już od lat, to redaktorzy serwisów gamingowych, którzy ciągle mają problem, z tym że komuś się podoba coś, co im się nie podoba. :-)
Last Epoch nie istnieje jak mniemam xD
Za takie kłamliwe clickbaity to powinni z roboty wywalać. "Nawet twórcy uważali za niemożliwą"???? Przecież ta opcja już od lat jest powszechna na modach. Dosłownie pierwszy post w ZLINKOWANYM W ARTYKULE WĄTKU odsyła nawet do jednego z takich modów. Nikt nigdzie nie powiedział, że funkcja jest niemożliwa. Co więcej, jasno powiedziane zostało, że wtedy (w cholernym 2018!!!!) nie było potrzebny tego implementować, bo to, co jest, wystarczy do odpalenia rakiety. Funkcja pojawia się w związku z powstającym rozszerzeniem, który znacznie zwiększa skalę rozgrywki, więc takową funkcję dodali. Czy wy w ogóle czytacie to, co linkujecie? I to jest właśnie poziom współczesnego "żulnalizmu" gamingowego.
Jak ktoś serio wierzy, że te nagrody są rzetelnie przyznawane to już nic nie pomoże. Wyniki są ustalane na podstawie de facto głosowania na podstawie tego, co żurnaliści z różnych redakcji na świecie powiedzą, co zresztą GOTY samo parę lat temu przyznało. A że definitywna większość z nich regularnie stawia się po stronie bardzo konkretnej opcji politycznej, to nie dziwota, że nagle nawet najlepiej sprzedająca się gra w historii nagle nie dostaje nawet nominacji. To tylko absolutny przypadek, że gry bojkotowane przez woke redakcje nigdy nie pojawiają się na GOTY. To wcale nie podobne xD
Factorio nigdy nie będzie na promocji na żadnej platformie, ponieważ jest to wbrew polityce firmy którą sobie obrali, a za którą ich community ich bardzo sobie ceni. Taniej już nie będzie.
> As you probably know we have a strict no sale policy. The game will not go on sale on Steam or any other platform. This basically means that purchasing before the 16th of April 2018 is the only way to buy the game cheaper than the increased release price.
https://www.factorio.com/blog/post/016-price-change
Czytając newsy o The Invincible przypomniało mi się o aferze z dotacjami, z których dostali oni pieniądze.
Wiadomo może coś więcej o sprawie, jak się to dalej potoczyło?
Sprawa była poruszana tutaj:
https://www.gry-online.pl/newsroom/dofinansowanie-dla-polskich-gier-rodzi-kontrowersje-padaja-oskarz/zc2599c
No oczywiście, że za kolejną grę trzeba się brać. Trzeba iść ssać kasę z kolejnej dotacji, gdzie w komisjach obsadzeni są swoi ludzie. Nawet na gry online o tym artykuł można znaleźć, tytuł: "Afera wokół dofinansowania polskich gier trwa".
Tu nie chodzi wyłącznie o to, kto na kogo głosował. Nie zapominajcie o dwóch innych problematycznych kwestiach w tej sprawie:
1) Ten program miał być rzekomo skierowany na PROTOTYPY gier, więc dlaczego wśród zwycięzców znalazł się, chociażby taki The Invincible, który z dofinansowaniem czy bez i tak niebawem ma pojawić się na Steam? To jest prototyp?
2) Na Twitterze pojawił się wątek, gdzie jeden z uczestników twierdzi, że załączniki, które wysłał jako dokumenty dodatkowe, nigdy nie zostały nawet otwarte! Na dowód wskazuje licznik otworzeń, który aż po dzień ogłoszenia wyników stoi na 0.
No właśnie nie. Te dofinansowania, zgodnie z tym, jak były promowane, miały iść na projekty, które są zaledwie PROTOTYPAMI. Tymczasem nie dość, że jest drama w związku z tym, kto i jak oceniał te projekty, to jeszcze dofinansowanie dostało, chociażby takie The Invincible, które niebawem ma być wydane, więc definitywnie nie pasuje do „prototypu".
Przed chwilą kupiłem 3 klucze. Klucz przesyłają w ciągu jakiś 3-4 minut od wysłania pieniędzy. Mi wylosowało raczej gry: Space Pirates and Zombies, Hammerfight, oraz Saira. Wszystkie Retail. Komuś się trafiło coś ciekawego, czy tylko niszowe? ;)