biorac pod uwage target wiekowy tej gry wydanie jej na Xboxie moim zdaniem by sie wydac calkiem sensowne. w koncu na Wii wyszla uproszczone wersja tego tytułu.
po kilku dniach gry, stwierdzam ze ocena z GOLa jest mocno przesadzona. gra faktycznie jest cudna graficznie, udoskonlaona merytorycznie, jednak gameplay, najpierw wciagajacy, dosyc szybko staje sie rutyna - cale szczescie ze nie w od podstaw w kazdej misji buduje sie miasto. drugi zarzut to ogolnie infantylne podejscie do gracza - klimat gry rzeczywicie pasuje do ratingu wiekowego 7+ - pozim trudnosci rowniez. ostatecznie jesli cos sie nie klei, wystarczy 'poczekac' przytrzymanym klawiszem '+' czyli przewinac gre do przodu...
co ciekawe do podobnych wnioskow doszedlem pdczas gry w poprzednia czesc Anno, jednak po znacznie wiekszej ilosci ukonczonych misji... kolejnych odslonach serii rzycylbym sobie aby bardziej rozbudowany zostal aspekt ekonomiczny w zakresie strategii prowadzenia ekpsansji, bycmoze aby wiekszy nacisk polozyc na wymiane handlowa (wewn i zewn) przy wiekszej mapie i bardziej zroznicowanych przeciwnikach, niz mozolne rozbudowywanie osady, ktore samo w sobie jest przyjemne ale nie moze byc sensem gry...
ogolnie gra nie warta 49euro na steamie ja daje mocne 7,5/10
i licze na radykalna zamiane gameplay'u w kolejnej odslonie
nawet 89 PLN jest do przyjecia, w swietle 49 EURO przez Steam
http://store.steampowered.com/app/33250/