No ok, może macie trochę racji, ale od utrzymywania porządku na forum powinna być administracja, jeśli oni nie uważają, że zamieszczam za dużo wątków to chyba wszystko jest ok. Szukam wszędzie gdzie się da, tak chcę zwrócić na siebie trochę uwagi, ale też bez przesady, nie mam z tego nic oprócz kilku cennych odpowiedzi, które jednak udało się wyłuskać z tematu. Pozdrawiam
Ja już się naciąłem parę razy i zawsze kopiuję tekst przed wysłaniem, żeby nie zniknął, także rozumiem Twoją frustrację ;)
Jest jeszcze kwestia tego, że na Audiojungle najlepiej sprzedają się jakieś korporacyjnie brzmiące wesołe utwory, trailery trochę mniej, ale też nieźle, problem w tym, że korporacyjnych nie czuję i nie umiem tworzyć a nie chcę klepać trailerów całe życie, chciałbym wziąć udział w jakimś większym projekcie, no ale ja tylko o chceniu, może faktycznie muszę poszukać głębiej, sam już nie wiem.
Tajemnicza ta Twoja odpowiedź, owszem trochę zarabiam, ale jest to za mało jak na dzisiejsze warunki i koszty życia, nie wiem co zrobić aby się jakoś rozkręcić bardziej, dopadła mnie stagnacja zarobkowa, szukam jakiegoś światełka w tunelu.
Witam, borykam się ostatnio z zagadnieniem zarabiania na muzyce, o ile jakoś z tego żyję bo sprzedaję od kilku lat krótkie utwory do trailerów na serwisie Audiojungle, to jednak nie wyciągam tam zbyt wiele, jest to ok. 2500 zł miesięcznie, jeśli chodzi zaś o jakieś zlecenia np. muzyka do gier, muzyka do filmów itp, to kompletnie nie mam takich zleceń i nie wiem gdzie ich szukać, ktoś powie, że są fora muzyczne a ja odpowiem na to, że wszystkie są zdechłe, ktoś powie, że fora o tworzeniu gier, powiem to samo, od lat jestem zarejestrowany na warsztat gd lub gamedev.pl i kompletnie nic się tam nie dzieje, ludzie niby szukają, ale są to jacyś pojedyńczy programiści, którzy nie mają zbyt wiele środków na projekt, wielkie studia gamingowe są już obsadzone wielkimi nazwiskami i nikt tam nie wejdzie a na forach muzycznych po prostu nie ma ruchu, założyłem wątek na kilku i przez 3 tygodnie nie ma żadnych odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę, że gdzieś na pewno jest jakieś wolne miejsce, ale kompletnie nie wiem jak prawidłowo zabrać się za szukanie.
Co się dzieje z tymi ludźmi, wszyscy siedzą tylko na jakichś discordach na których też nie ma żadnych konkretów a może są tylko trzeba mieć odpowiednie zaproszenie, mojego fanpage'a odwiedza raczej niewiele osób, kanał na youtubie ma zaledwie 82 subskrypcje, aż ludzie czasem wchodzą i piszą, jak to jest możliwe bo całkiem przyjemna jest moja muzyka, choć ja sam wobec siebie jestem bardzo krytyczny.
Ostatnio co prawda duże kanały zaczęły publikować moją muzykę, mój jeden utwór ma już ponad 25 tys. wyświetleń na Epic Music World w 6 dni, ale co z tego? W tym momencie ja pompuję tylko komuś kasę, bo oni zarabiają z reklam na utworach a ja osobiście nic z tego nie mam oprócz nadziei, że może ktoś się do mnie odezwie z jakąś poważniejsza propozycją stworzenia np. muzyki do filmu lub gry. Gdyby nie Audiojungle, musiałbym iść do pracy od 8 do 16 a nie jestem niestety typem człowieka, który chce komuś nabijać portfel za marne grosze.
Dlatego też szukam wszędzie, widzę, że to forum żyje, nie gniewajcie się na mnie jeśli temat nie ma zbyt wiele wspólnego z grami, w gry też lubię grać, (uważam się za prawdziwego gracza), w końcu zaczynałem moje pierwsze podejscia do tworzenia muzyki na programie Music Maker na Playstation 1, to były piękne czasy, z pewnością ktoś pamięta.
Chciałbym to jakoś ruszyć, gdyby ktoś miał jakiś mega ciekawy projekt to nawet zgodziłbym się na stworzenie muzyki za darmo, aby tylko jakoś zaistnieć, ale niestety nawet na to nie mam pomysłu. W każdym razie próbuję, piszę, pytam, komentuję i chcę coś zmienić w życiu, jak to moja babcia mawia "koniec języka za przewodnika", ale bez znajomości niestety chyba jest ciężko. Co wy o tym myślicie?
Zostawiam tu link do mojego kanału, gdyby ktoś chciał posłuchać i przy okazji skomentować całą sprawę, może ktoś wie więcej niż ja. Pozdrawiam, Marcin
https://www.youtube.com/channel/UClNx715GcL6NIMyefDsd1Yw
Zapraszam do mnie na kanał, muzyka growo/filmowa ;). Pozdrawiam, Marcin
https://www.youtube.com/channel/UClNx715GcL6NIMyefDsd1Yw
Dzięki VinniV, Twoje rady zawsze są dobre, wezmę sobie to wszystko do serca, muszę z tego kawałka zrobić coś co każdy zapamięta na długo, czasem trudno mi ocenić czy to co robię jest dobre, ale teraz dopiero wstałem i słucham na świeżo i czuję, że jest w tym utworze potencjał, który trzeba wykorzystać.
Dzięki za fajne wyjaśnienie, wszystko załapałem i dziś spróbuję to edytować, jeśli będzie szło to ok a jak nie to wtedy zrobię przerwę, czuję od czasu do czasu, że muszę odpocząć, ciężko myśleć kreatywnie jak ciągle gra mi w głowie jedna melodia, chcę być pośród najlepszych a nie robić przeciętną muzykę, którą zapomina się po jednym przesłuchaniu. Także jeszcze raz dziękuję. Marcin
No i jak Panowie, moze być czy potrzeba edycji? Bębny do zmiany podobno, ale mi się podobają
Już kończę, niedługo zamieszczę finalną wersję
Witajcie, liczy się dla mnie każda opinia, choć wiem, że są tu też ludzie którzy znają się bardzo dobrze na muzyce, kompletnie już zgłupiałem, tworzę nowy utwór i nie wiem jak go zakończyć, jest oczywiście za krótki bo powinien trwać ponad 3 minuty minimum, nie wiem po drugie czy brzmi to dobrze na tyle aby w ogóle kontynuować pracę nad nim, nic już nie wiem, czegoś mi tu brakuje chyba, słuchałem go na okrągło i przez to nie potrafię go ocenić. Liczy sie dla mnie każda wskazówka, także dzieki z góry. Pozdrawiam, Marcin
https://soundcloud.com/marcin-k-osik/work-in-progress-feedback-please
Może trochę przynudzam ostatnio, ale dla mnie to ogromny sukces i radość, że takie kanały interesują się moją muzyką, najpierw PMHQ a teraz jeden z większych przyjął moją muzykę czyli Epic Music World, choć wiele mi jeszcze brakuje do prawdziwych mistrzów muzyki, to nie zamierzam się zatrzymywać i chcę być coraz lepszy. Dziękuję też wam za wcześniejsze komentarze, przy produkcji kolejnych utworów będę się stosował do waszej krytyki. Pozdrawiam, Marcin
https://www.youtube.com/watch?v=yvaG5Bf4U9k
Założyłem też konto na bandcamp, nie wiem czy to coś da, ale podobno trzeba próbować wszędzie, i tak póki co nikt o mnie nie usłyszy, ale może kiedyś to wszystko ruszy, ja w każdym razie nie przestaję tworzyć, mam dużo motywacji i już pracuję nad kolejnym utworem. Dzięki wszystkim za komentarze, są dla mnie bardzo ważne.
https://marcinklosowski.bandcamp.com
Oczywiście kanał na yt posiadam i zapraszam:
https://www.youtube.com/channel/UClNx715GcL6NIMyefDsd1Yw
Dzięki za opinię ;), no dokładnie nie chciałem już więcej zmieniać aby nie popsuć, bardziej urozmaicić postaram się przy następnych utworach, nie zawsze muszę myśleć konwencjonalnie, muszę po prostu trochę zaszaleć z tą muzyką i zrobić coś w stylu cinematic/agressive
Wprowadziłem kilka zmian aby nadać trochę więcej ambientu i tą nudę z końcówki wywalić jakoś, moze to niewielkie zmiany, ale uważam, że jest lepiej, zaczynają się w 1:48 gdy wchodzi taka lekka perkusja. Jak możecie to dajcie znać czy jest lepiej czy gorzej, mi osobiście bardziej się podoba bo tamte skrzypce były nudne i zbyt typowe, chomiki zostały, bo osobiście mi się podobają, z góry dzięki za pomoc.
https://soundcloud.com/marcin-k-osik/no-title-yet-v2
Możliwe, że słyszałeś, to jest taki VST "Vocalise" z pewnością niejeden kompozytor go używa, bo ma bardzo fajne brzmienia i mogło się zdarzyć, że ktoś użył podobnego z tej właśnie biblioteki.
Z tym basem to strasznie dużo problemów zawsze, uważam, że ten póki co najlepiej mi wyszedł, trochę było wycinania i łączenia kilku sampli w jeden, ale się udało a pracuję w FL Studio + różne VST.
Dzięki za komentarz, proszę tutaj jest link do tego o co prosiłeś ;)
https://www.youtube.com/watch?v=dHWAGB6WIes
Dzięki za komentarz i propozycje tytułów, może coś z tego wykorzystam, zawsze mam z tym problem, bo wszystkie moje szare komórki pracują nad muzyką i na wymyślenie tytułu już brakuje mi energii ;)
Tak, mam problem z odbiciem trochę od konwencji, o ile mam jakieś pomysły podczas tworzenia to zawsze jakoś podświadomie wybiorę bezpieczną drogę, muszę to koniecznie zmienić.
Ktoś jeszcze jakieś opinie? Bo chciałbym wrzucić a trochę się biję z myślami, bo sam już nie wiem.
Chyba jednak to Desolation zbyt smutne, jednak jest tu jakaś nadzieja, nie chcę zniechęcać tytułem
No Thomas Bergersen, to najwyższa półka , ale mimo wszystko myślę, że on i tak oddaje swoje utwory do profesjonalistów w zakresie masteringu, z tego co się ostatnio zorientowałem to ci którzy tworzą muzykę, własnoręcznie tylko doprowadzają do perfekcji to co się da czyli mix, ale to prawdziwe kinowe/studyjne brzmienie wychodzi już spod rąk prosów. Zauważyłem, ze np Ivan Torrent (mój ulubiony kompozytor) często pomimo, że utwór jest mega pod względem kompozycji to jednak słychać z rzadka jakieś przesilenia na basach, ale i tak jeśli robi to sam to szacun dla niego, bo to są małe rzeczy. Ja póki co, żeby mieć lepszy odsłuch zainwestowałem w słuchawki za 600 zł i chyba dzieki temu moje utwory brzmią znośnie, choć wiadomo, że zawsze może być lepiej.
Desolation mi się podoba, może nawet "Space Desolation" bo mnie zawsze ciągnie do kosmosu z tymi niektórymi elektronicznymi dźwiękami ;). Co do masteringu to wykrzesałem z tego to co potrafię, wiadomo pro mastering to ciężka sprawa, ale bardzo źle brzmi od tej właśnie strony?
Witam, siedze już 5 dni nad nowym utworem, chcę znów wysłać na Epic Music World i tym podobne kanały, (bo jeden jak pewnie wiecie już przyjęli) ale już nie potrafię sam ocenić czy jest dobry, za bardzo wciąż gra mi w uszach, może pomożecie? Nie mam też pomysłu na tytuł, zawsze mam z tym problemy, może jakieś propozycje? Dajcie znać, bo jestem ciekaw czy w ogóle nadaje się do publikacji. Pozdrawiam serdecznie i jak zawsze zapraszam na mój fb.
https://soundcloud.com/marcin-k-osik/no-title-yet
Facebook:
https://www.facebook.com/marcinklosowskicomposer/
Niestety nie, zrobiłem go co prawda w fl studio i użyłem kilka dźwięków z tegoż programu, ale skrzypce i ogólnie te orkiestralne dźwięki i pady pochodzą z zewnętrznych wtyczek vst.
Dzięki za rady, właśnie Premium Music HQ zaakceptował mój utwór, zostawiam tu linka, Epic Music World również opublikuje bo sami do mnie napisali, także coś się dzieje, stronę na youtubie i fb z imieniem i nazwiskiem już mam i na nich się skupiam. Dzięki jeszcze raz, pozdrowienia.
https://www.youtube.com/watch?v=dHWAGB6WIes
Właściwie to można na audiojungle, ale głównie są tam krótkie utwory do trailerów, dopiero ostatnio postanowiłem tworzyć takie pełnoprawne i długie kawałki, które teraz będę wrzucał właśnie na popularne kanały, żeby zyskać rozgłos, ale jak ktoś chce zajrzeć na audiojungle i mnie wesprzeć to zapraszam:
https://audiojungle.net/user/marcinklosowski/portfolio
Cześć wszystkim, pisałem tu już nieraz i prosiłem was o ocenę moich tracków, więc dzięki wam też stawałem się lepszy, teraz mam o wiele więcej motywacji, bo Premium Music HQ przyjął moją muzykę i ludzie z całego świata już nawet sami do mnie piszą na maila, że bardzo im się podoba to co robię, dodatkowo napisali do mnie z kanału Epic Music World, który ma 740 tys. subów, że chcą opublikować mój utwór, także powoli się rozkręca, ja sam pracuję już nad kolejną muzą i może w końcu coś z tego będzie i wydam płytę albo coś w tym stylu. Zostawiam tu link do mojego utworu, mam nadzieję, że się wam spodoba, ja co prawda do końca w siebie nie wierzę, ale chcę być coraz lepszy.
https://www.youtube.com/watch?v=dHWAGB6WIes
Jak możecie to polubcie mój fanpage na fb, będę tam na bieżąco informował jak idzie praca z muzyką.
FB: @marcinklosowskicomposer
No właśnie chcę dopracować ten utwór do perfekcji zanim im prześlę, mi też coś nie gra z tą perkusją na początku, ale nie wiem co, tworzenie muzyki to ciężki kawałek chleba aby brzmiało to dobrze.
Tam też piszę, poza tym tutaj poruszane są różne tematy z tego co zauważyłem i to forum jako tako żyje czego nie da się powiedzieć o innych, druga kwestia jest taka, że moja muzyka pasuje do gier no chyba, że się mylę. Chciałbym pracować w tej branży więc opinia graczy jest dla mnie bardzo ważna.
Cześć, zmodyfikowałem jeszcze trochę ten utwór nad którym wczoraj pracowałem, ogólnie całość zajęła mi 3 dni. Chcę wysłać utwór na takie kanały jak Epic Music World i Pandora Journey, pewnie niektórzy z was je znają, nie wiem tylko czy mój utwór spełnia ich wymagania, pozostawiam ocenę wam. Gdyby kogoś to interesowało to tworzyłem w FL Studio a animacja do filmu w After effects. Pozdrawiam i czekam na opinie, Marcin
[link]
Cześć, wziałem sobie do serca Twoje słowa i wiem o co chodzi, mastering oraz niebycie bezpiecznym w komponowaniu to dwie najtrudniejsze rzeczy, czasem chciałbym dać się ponieść kompletnie fantazji, ale coś zawsze mnie blokuje, w każdym razie stworzyłem nowy utwór, trochę jednak odbiegający od norm, mam nadzieję, że posłuchasz, jest w nowszych wątkach. Pozdrawiam, Marcin
Może trochę przesadziłem z tą kategorią, bardziej to ambientowy kawałek, w każdym razie wcześniej tu na forum pisałem, że chciałbym pracować w CDPR przy Cyberpunk 2077, może do tej gry by bardziej pasował. W sumie obojętnie w jakiej firmie z gamedevu, ważne by pracować przy jakiejkolwiek popularnej grze, klimat bardziej sci-fi bo w tą stronę mnie za każdym razem ściąga jak tworzę muzykę. Pozdrawiam ;)
Cześć, zrobiłem kolejny utwór w stylu cyberpunk/ambient/space, zanim wrzucę na youtube'a to chciałbym znać waszą opinię.
Link do utworu:
[link]
Dziękuję za rady, nie jest tak najgorzej, jak już wspominałem, sprzedaję muzykę na Audiojungle i idzie mi to tam całkiem nieźle od kilku lat, mam tam kilkadziesiąt utworów, z czego niektóre sprzedały się już koło 1000 razy, ale taka zazdrość czasem człowieka łapie jak widzi na youtubie kanały Rafatusów i innych patologów, którzy dostają tysiące złotych donate'ów za to że pokazują jak są pijani i odwalają różne dzikie akcje, jakakolwiek moja muzyka by nie była to muszę się jednak trochę napracować a taki pato streamer włącza komputer, kamerkę i już mu hajsy lecą, zresztą wiecie dobrze o czym o kim mówię, bo z pewnością oglądaliście.
Nie oczekuję 100 tys. subów, jedynie małego zainteresowania, ale to chyba trzeba zmienić miejsce z youtuba na coś innego.
Cześć, ogólnie to jestem mega sfrustowany, tym co się dzieje na youtubie, przez to słabnie moja motywacja do dalszych działań, człowiek się stara robić cokolwiek innego niż gaming i patostreamy a tak naprawdę nie da się wybić. Ja jestem kompozytorem muzyki i ostatnio zamieściłem tu kilka wątków z moją twórczością, ale kogo to obchodzi tak naprawdę, dobrze, że mam swoje audiojungle na którym moja muzyka jako tako się sprzedaje, bo byłbym całkowicie w czarnej d...
Wszyscy tylko szukają dram i patologii, albo lecą na kanały znanych youtuberów, którzy mają już swoją publikę, Youtube nie ma żadnych algorytmów pomagających nowym osobom, jedynie tym co już są popularni i na domiar złego promuje właśnie te patologiczne kanały.
Chcę robić coś oryginalnego i wartościoweego, ale to ludzi dziś nie jara, bo każdy woli sensacje, niemniej jednak nie chcę się poddawać, mi nie jest potrzebna jakaś wielka publika, ale każdy artysta jeśli nie ma kogokolwiek kto oceni jego pracę to w końcu przestanie to robić no i wtedy znowu zacznę grać 24h w Lola albo w Pubga i pół roku z głowy z depresją i swiadomością, że znów nic nie zrobiłem. To takie moje trochę pesymistyczne słowo na czwartek przed świętami. Pozdrawiam wszystkich, Marcin ;)
Spoko dzięki, w sumie kompozytorem jestem od dawna więc nie zaczynam od zera, ale taką synchronizację z filmem robię pierwszy raz, mam nadzieję, że następny filmik będzie lepszy i może coś mniej znanego, bo Battlefield ma silny motyw muzyczny i jest grą poipularną, dlatego też ciężko się tu wstrzelić z czymś pasującym gdy już miliony osób się przyzwyczaiły do oryginalnego trailera, wątpię aby jakiś nawet bardzo sławny kompozytor mógł to zmienić. Pozdrawiam
Ok spoko, dzięki za opinię, postaram się zrobić coś lepszego następnym razem, pierwszy raz coś takiego robię i dlatego może nie wyszło do końca tak jak trzeba.
Przecież ja nic nie zmieniłem oryginalny trailer dalej brzmi tak samo, ja po prostu trenuję sobie umiejętność dopasowywania muzyki do tego co dzieje się na ekranie, czy to jest zabronione? Z takim podejściem to w ogóle po co robić cokolwiek, lepiej leżeć i odpoczywać. A może komuś się spodoba kiedyś moja praca i będzie chciał zamówić u mnie jakąś muzykę, szczęściu trzeba pomóc niestety w dzisiejszych czasach bez znajomości niewiele da się wskurać. Pozdrawiam
Cześć, postanowiłem zrobić muzykę do trailera z Battlefield 1, siedziałem nad tym 2 dni, żeby to dobrze zsynchronizować, powiecie mi co sądzicie? Program w którym tworzyłem muzykę to FL Studio 12. Subskrybujcie mój kanał, będę robił tego więcej a w komentarzach dajcie znać jaka następna gra. Pozdrawiam, Marcin
[link]
Widzę, że wam się w miarę podoba, to tutaj jest jeszcze jeden utwór, nie był niczym inspirowany, ale do jakiejś gry na pewno by się nadawał. Pozdrawiam
[link]
Próbowałem już kiedyś z tymże kiedyś miałem mniej utworów i niekoniecznie były to takie hybrydy elektroniki z klasyczną (co bardziej pasuje do cyberpunka właśnie), raczej same klasyczne, może masz rację i warto spróbować jeszcze raz. Dzięki
Dziękuję Ci bardzo, mój kanał będzie dotyczył muzyki oraz poradników w stylu jak taką muzę stworzyć, więc raczej nie będzie to jakiś śmieciowy content, mam nadzieję, że niektórym się przydadzą tutoriale a przy okazji można sobie posłuchać muzy. Pozdrawiam, Marcin
WItam, kompozytorem jestem od dawna, ale jeszcze nie spełniłem swoich wszystkich marzeń, powiecie mi co sądzicie o tym utworze? Utworów posiadam o wiele więcej, ale pierwszy raz zrobiłem taką elektroniczną hybrydę połączoną ze skrzypcami. Program to FL STUDIO 12. Jak możecie to subskrybujcie, będę wrzucał na ten kanał nowe utwory. Pozdrawiam, Marcin
[link]
To jest reklama, kiedy chcę pokazać ludziom jak naprawde zarobić na muzyce? Mi nie jest smutno, ale Tobie powinno być jeśli nie skorzystasz i innym zresztą też, ja jestem szczęśliwy, mogę spać do południa kiedy inni zapierdalają na 7 do pracy. Pozdrawiam
Chciałbym w jakiś sposób pomóc ludziom i rozpocząłem działalność na youtubie i twitchu. Mi osobiście udało się doprowadzic do sytuacji w której zarabiam pieniądze na muzyce, nie są to ogromne kwoty, ale jest to stała pensja co miesiac a ja tak naprawde mógłbym nic nie robić i ją otrzymywać, co oczywiście nie wchodzi w grę, bo ja nie umiem nic nie robić. Jeśli chodzi o szczegóły to jest to póki co kwota w przedziale 2-3 tys zł miesięcznie, ale zwiększa się z miesiąca na miesiąc (nie liczę słabszych okresów).
Nagrałem szczegółowy filmik na youtubie oraz rozpocząłem serię filmów instruktażowych w których tłumaczę w jaki sposób osiągnąć ten cel także jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam. Jeśli będzie zapotrzebowanie to dogram więcej materiałów, bo jednak temat jest bardziej rozległy. Można też pogadać ze mną na twitchu, jeśli ktoś będzie czuł taką potrzebę, według mnie zawsze lepiej zapytać się o coś na żywo.
Tutaj zostawiam link do filmu na youtubie:
www.youtube.com/watch?v=Xtj4Kopx3i0
Jeśli chcecie pogadać na żywo to polecam Twitcha, ale najpierw musicie mieć informację kiedy tam jestem, bo nie siedzę tam cały czas, dlatego podaję link do mojego facebooka, tam przed live'm podaję zawsze info, że za chwilę będę online, także zapraszam na fanpage'a:
www.facebook.com/streameffects/
No i link do Twitcha:
www.twitch.tv/pixertv
Witajcie, jestem początkujący na youtubie, ale zrobiłem swoją pierwszą w życiu recenzję gry. Fajnie by było gdybyście obejrzeli i jakoś konstruktywnie ocenili. Chciałbym zajać się recenzjami gier i dodawać więcej contentu, więc będę starał się być lepszy w tym co robię o ile tylko ktoś będzie chciał mnie oglądać. Zapraszam do obejrzenia, Marcin (Pixer TV).
www.youtube.com/watch?v=AE2ClGR83D0