Iampl

Iampl ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

15.03.2019 10:02
Iampl
3

Dlatego myślę czy nie lepiej było by jednak pogadać z aktualnymi mniejszymi studiami które mają już swoją ekipę. Ale jak napisał elathir, nikt nie posłucha raczej osoby nie doświadczonej, który ma jednak sporo braków w GDD. Prościej było by własne studio, ale tak samo jak wyżej :D ciężki temat na start. Ogólnie część rzeczy inspirowałem się grą na androida AirLine Commander- wg mnie dobry ale denerwujący symulator.

15.03.2019 09:58
Iampl
3

Dzięki za tak konstruktywną odpowiedz. Długo nie odpisywałem gdyż musiałem zastanawiać się nad tym co napisałeś. I fakt, nie mam w GDD rozpisane siły wiatru i na co wpływają. Także nie mam rozpisanych poszczególnych części na co wpływają ani co skutkuje ich awaria, tego jest duzo, a też posiadam ograniczony czas by wszystkie informacje zebrać. Dlatego potrzebna była by pomoc doświadczonego Game Designera, który potrafił by wszystko opisać (tak sam będę szukał informacji a GD by rozpisał tylko). Widzę, że jednak nie mam jeszcze wielu zależności, takie jak np siły przy lądowaniu i starcie, każdy samolot inne ma siły które są potrzebne (ma tych samolotów być kilkanaście więc jeszcze więcej pracy potrzeba).

Także nie wiadomo jak z licencjami samolotów czy to samych lotnisk. Samoloty można zrobić podobne i z inną nazwą ale jednak nie chciałbym aby wszystkie lotniska wyglądały tak samo. Co w związku z tym idzie większa kasa- no i nie wspomnę o IA wież, do których nie tylko będzie trzeba prosić o lądowanie i start (co za czym idzie gracz ustawiał by się w kolejce jeżeli dużo samolotów w tej chwili by chciało korzystać z lotniska) ale będzie ustawiał graczy tak żeby nie doszło do kolizji, jeżeli gracz nie posłucha to może dojść do wypadku- co skutkuje kolejnymi sprawami...

Co do finansów, myślałem nad crowdfunding ale może to nie wystarczyć na tak rozbudowaną grę. Ponadto by rozpocząć przygodę z crowdfunding potrzeba już coś pokazać (myślałem nad "rozwojowym" demem). Także chcąc rozmawiać z innymi studiami, by porozmawiać o dofinansowaniu, trzeba jednak już coś zrobić jak wyżej.

Tak czy siak, gra z kotami pasażerskimi i tak wg mnie jest mniej kosztowna w produkcji niż kolejne gry które chciałbym abyśmy zrobili. czyli nie mam nic :D

13.03.2019 10:45
Iampl
3

Dzięki za tak szerszą odpowiedź. Widzisz, jednak by napisać coś lepszego trzeba się jednak całkowicie skupić na jednym projekcje, niż tworzyć kilka i byle jak. Fakt zbieram każda wiedzę na temat tej branży i dlatego chciałbym porozmawiać z programistami oraz grafikami. Doświadczenia ciężko jest nabrac- jeżeli nie ma się żadnego, dlatego myślałem by osobiście zacząć coś robić.

Wiem także, że to będzie ciężka przeprawa ale to nie jest łatwy projekt, gdy w skład wchodzi wiele elementów. Jakby nie patrzeć w powietrzu może się dużo dziać niż na ziemi prowadząc tir- wiatr, wichury, deszcze, grady, śnieg jak i np uszkodzenia samolotu podczas lotów (jeżeli gracz nie zadba o części, by były sprawne może dojść do wypadku itp). Przede wszystkim także kosztowne może być dodanie każdego lotniska jak i licencje na samoloty. (Dlatego na początek robiło by się jak ETS 1, gdzie nie było licencji a gra się sprzedawała)

Rozumiem że kickstarter czy inne podobne tego typu strony mogą nie wystarczyć na opłacenie pracowników (tylko raczej x% ze sprzedaży gry). Dlatego napisałem ten wątek, by poszerzyć trochę wiedzę.

12.03.2019 17:13
Iampl
3

Chodzi o to by wspólnymi siłami zrealizować projekt. Nie mam umiejętności w tworzeniu ale na początek chciałbym porozmawiać o tym wszystkim. Tworzenie gry to nie tylko ściśle trzymanie się GDD ale i burza mózgów. Zawsze jestem otwarty ale współpracując już powiedzmy z jakimś innym studiem, bardziej narzucą swoje priorytety co może skutkować zmianą tego o czym chciałbym rozmawiać.

12.03.2019 12:50
odpowiedz
Iampl
3

Witajcie, na wstępie chciałbym podkreślić, że nie mam żadnego doświadczenia w robieniu gry. Stworzyłem ten wątek, by porozmawiać i dowiedzieć się kilku rzeczy o tworzeniu gry oraz samego studia GameDevu.
Mam pomysł na arcadowy symulator lotów pasażerskich ale potrzebne są osoby, by pomysł zacząć realizować. Mam spisany skic Game Design Document ale potrzebna jest także osoba która z tego szkicu zrobi pełny dokument.
Potrzebne są także osoby, które do samego programowania i grafiki 3D. Myślę o silniku unity, bo z tego co się orientuje dużo z tego można zrobić, a że darmowy no swoją drogą.
Na razie chciałbym porozmawiać z Wami o tym wszystkim. Kontaktowałem się z innymi studiami (nie pokazując szkicu) i "przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę"- co jest logiczne. Sprzedając powiedzmy grę innemu studiu nałożą swoje pomysły a chciałbym jednak zrealizować swój pomysł.

Jestem otwarty na wszelką rozmowę, czy to pod wątkiem czy to prywatnie: [email protected]

28.01.2019 11:10
odpowiedz
Iampl
3

Cześć, już dużo czasu minęło ale zastanawiam się czy coś ruszyło w tej sprawie? Chcesz stworzyć grę w świecie Naruto czy coś podobnego?

27.02.2018 14:53
odpowiedz
Iampl
3

Chyba że wszystkiego nie wykonasz a jakaś tylko część to po tygodniu czasu aktywuje się tylko to co zrobiłeś, więc wszystkiego wykonywać nie musisz.

27.02.2018 14:51
Iampl
3

Hahaha, ja man ten Sam problem tylko na konsoli :D pamietam że wszystko się mniej więcej zaczęło gdy miałem aktywowany dodatek ze mniejszym zmęczeniem oraz potem dodałem na mniejszy głód. Nie wiem czy to ma jakiś sens.

Czy nieśmiertelność pomaga? Przez to straciło sens jedzenia i spania przez to gra zrobiła się słabsza, wg mojego odczucia.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl