Nie wiele się po grze spodziewałem i zasadniczo się nie zawiodłem. Nie świadczy to dobrze o grze, która technicznie stoi na wysokim poziomie. Cała reszta to albo powtórka z rozrywki czyli połączenie dwóch poprzednich gier w jedną. Fabuła i wszystkie zadania są takie powtarzalne, sztanpowe i dziecinne, że aż nie da się w to grać. Gra powinna mieć kategorię wiekową 6-13, a nie od 16.
Gra bardzo fajna pod względem merytorycznym i kreacji świata, postaci. Niestety błedy techniczne, brak stabilności i jakość prezentowanej grafiki są tak fatalne, że uniemożliwiają grę. Przez to co się dzieje odechciewa się grać. Miejmy tylko nadzięję, że zostanie to naprawione. Na tą chwilę żałuję, że kupiłem grę.
Dodatek do Stellaris o nazwie Nemesis jest okropnie zbugowany. Na drugim poziomie baz gwiezdnych statków nie można ulepszyć, ponieważ podczas tego procesu zawieszają się. Poza tym nieustanie występujące artefakty podczas używania statków konstrukcyjnych. Porażka pierwszy raz od premiery tej gry doświadczam takich błędów. Tragedia nie dodatek.