Zaintrygowała mnie cała sprawa ze spadkiem jakości Uzumaki. W szczególności decyzje produkcyjne po pierwszym odcinku. Chciałem sprawdzić co było tam kluczowym problemem, dlatego odwiedziłem japońskie strony i grupy dyskusyjne. Przeprowadziłem śledztwo i swoje przemyślenia opisałem tutaj: https://www.animeholik.pl/2024/10/uzumaki-powody-spadku-jakosci-animacji.html
Raczej nie ma się tym co kierować. Serwery dla USA i Europy będą oddzielne. Stawiam na to, że nasz serwer wystartuje około godziny 16:00 w dniu 2 czerwca, a następnie 4 dni później dla reszty graczy. Będziemy mieli premierę na kilka godzin przed USA. W Diablo III sezony w Europie również startują przed Stanami Zjednoczonymi.
Drugi sezon Tokyo Revengers to akurat krok wstecz w stosunku do sezonu pierwszego, ale wciąż trzyma dobry poziom. Co do nowego Bleach''a na Disney+, to wielka szkoda, że platforma wciąż nie kwapi się do tego, aby dodać polskie napisy.
Biomutant z pewnością przyciągnie uwagę miłośników niekonwencjonalnych gier RPG. Świat, który przed nami się otwiera, jest nie tylko bajecznie kolorowy, ale również bardzo oryginalny - pełen zwierzęcych postaci, czy też gigantycznych bestii.
Oczywiście, jak to często bywa, w grze nie brakuje niedociągnięć. Choć świat jest bardzo ciekawy i bogaty, to niektóre elementy rozgrywki mogą wydawać się trochę sztuczne, potrafiąc wybić gracza z immersji.
Mimo to, całość zasługuje na pochwałę, przede wszystkim ze względu na świetny klimat i fabułę, która zostawia sporo miejsca na decyzje gracza. Ogólnie rzecz biorąc, Biomutant to gra godna polecenia, zwłaszcza dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego.
Po dwóch weekendach z betą mogę powiedzieć, że największą frajdę czerpałem z gry czarodziejką. Z drugiej strony najbardziej męczyłem się barbarzyńcą. Nekromanta wydaje się najbardziej przypakowaną postacią, przynajmniej biorąc pod uwagę sam początek gry - podejrzewam, że do premiery mogą go lekko osłabić w EarlyGame.