Komentarze do recenzji: Recenzja Hell Is Us. To jedna z najbardziej ambitnych gier roku, ale gameplay nie dorasta do fabuły

Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz
04.09.2025 18:41
Dead Men
1
odpowiedz
Dead Men
190
Senator

brak opcji skoku w grze oferującej półotwarty świat;

bo mechanika walki na to nie pozwala. Pokaż mi grę, ala SL ze skakaniem ?

04.09.2025 22:17
Marder
2
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Marder
267
Senator

Pokaż mi grę, ala SL ze skakaniem ?
Elden Ring.

06.09.2025 16:07
pieterkov
2.1
pieterkov
161
Senator

i Sekiro

05.09.2025 10:01
mgr. Kuba
3
3
odpowiedz
6 odpowiedzi
mgr. Kuba
164
-

ale gameplay nie dorasta do fabuły

Jest cała masa gier która oferuje tylko fabułę i beznadziejny gameplay. Jak chociażby nudne a w zasadzie tragiczne gameplay'owo the last of us, a zachwytów nie ma końca.
Zresztą cały ten beznadziejny i bezsensowny gatunek soulslike jest oparty na właściwie niczym poza tym że "ooo trudna gra, ty za głupi jesteś bo to jest trudna gra nie dla ciebie, bo za głupi jesteś, trudna gra" i zachwytów też nie ma końca.
Nie mniej jednak, Hell is us wydaje się tak samo ciekawe jak i tak samo nie ciekawe. Recenzja w żaden sposób nie rozwiała moich wątpliwości ani nie skusiła bardziej. Trza będzie po prostu sprawdzić :)
A jeszcze mała dygresja odnośnie cen, pudełkowa wersja na xboxa kosztuje w sklepach 170-180zł a cyfrowa wersja w sklepie xboxa 270 :)))))

05.09.2025 11:26
pabblopl
3.1
pabblopl
39
Centurion

oj widać kolega albo nigdy nie grał w soulslike'i albo sromotnie w którejś oberwał, jeśli to pierwsze to proponuję spróbować jeśli to drugie to proponuje więcej cierpliwości, bo właśnie ten gatunek tego uczy, nagradzając to potem euforią. Jednak nie sama mechanika i poziom trudności stanowią trzon tego beznadziejnego gatunku, jest to klimat, stylistyka, ogólny rozkład i zgnilizna, są to strasznie piękne gry i nie warto bluzgać na gatunki bo przecież kochamy nasze hobby, gramy w strategie, łamigłówki karcianki, skradanki, rtsy, fpsy, tpsy, soulsy, like itd. itd.

05.09.2025 11:51
Zdzichsiu
3.2
Zdzichsiu
152
Ziemniak

mgr. Kuba
Zresztą cały ten beznadziejny i bezsensowny gatunek soulslike jest oparty na właściwie niczym poza tym że "ooo trudna gra, ty za głupi jesteś"
To nie jest prawda. Tak gatunek postrzegają gatekeeperzy i ludzie pokroju Kiszaka, dla których w grach liczy się tylko walka. Tymczasem Soulsy to również świetna eksploracja, klimat i narracja podawana w niebezpośredni sposób.

05.09.2025 13:13
mgr. Kuba
😁
3.3
4
mgr. Kuba
164
-

albo sromotnie w którejś oberwał

No i wlasnie o tym mowie :d
nie lubisz soulslike? „Bo nie umiesz w nie grac, za glupi jestes”
No nie lubie, bo sa nudne, polegaja na ciaglym turlaniu sie po ziemi i musisz sie nimi zachwycac bo sa trudne a jak ktos mysli inaczej to jest baran i nie umie

post wyedytowany przez mgr. Kuba 2025-09-05 14:54:59
05.09.2025 17:49
Marder
3.4
Marder
267
Senator

Oj panie jak tobie nie podoba się gameplay w TLoU czy w Dark Souls to powiedz mi w czym Ci się podoba to od razu zobaczymy co z Ciebie za koleś.

08.09.2025 09:34
3.5
SprytnySpawacz
15
Chorąży

mgr. Kuba ale nikt Ci nie każe ich lubić i przecież nikt nie nazywa Cię głupim dlatego że gatunek nie trafia w Twoje gusta :D nie rozumiem tego nowoczesnego victim mentality, a Zdzichsiu ma po prostu rację, ale nie znaczy że każdemu to się musi podobać. Też nie lubiałem Elden Ringa bo nie miałem czasu czytać lore i wiedzieć co w ogólę robię w tej grze, ale poczytałem i się przekonałem, gusta guściki. Napewno nie spłyciłbym całego gatunku do tarzania się po ziemi, ignorująć świetne budowanie świata, klimatu i eksploracji, bo tak można spłycić wiele gier i gatunków. 'Hogwarts Legacy? Ot dla mnie to latanie na miotle, machanie chrustem w łapie i strzelanie światełkami.'

post wyedytowany przez SprytnySpawacz 2025-09-08 09:36:43
10.09.2025 00:09
3.6
TobiAlex
208
Legend

Zdzichsiu
Proszę Cię, nie przywołuj tu tego incela kiszaka i jego owieczek. Obejrzyj sobie jego film na temat Hell is Us a właściwie film w filmie (kogoś tam ogląda). Ten kretyn (sorry, ale inaczej nie można) a także gościu z tego filmu nie ogarneli tak podstawowej mechaniki w tej grze jak LECZENIE! Incel kiszak walnął w filmie coś w deseń "leczenie w grze oparte na potionach". Nie k...! Jak można ominąć tak ważny aspekt gry jak leczenie za pomocą klawisza RB (i X na klawie) podczas walki, gdy pojawia się na nas biały okrąg! Ja mam ponad 10h w grze i jeszcze ANI RAZU życie nie spadło mi poniżej 75%. Mało tego, teraz znalazłem jakiś przedmiot, który leczy po zabiciu moba. Tam się ma wciąz full życia. Ale nie, incele pokroju kiszaka nie ogarneli tego (a to przecież "elyta graczy, bo grom w soulsielike i to najlepszy gatunek). LOL! I to jego rozumowanie - jeżeli w grze jest stamina i unik to jest to soulslike. Buhhjahahahaha. Hell is Us to nie jest soulslike! Jest to krzywdzące określenie dla tej gry! Walka w tej grze bardziej przypomina hack & slask. A jak się już rozwinie sprzęt i umjejętności to już w ogóle bajeczka - kiszak MIĘSISTA WALKA (ale wasze pokolenie i tak nie ogarnie co to znaczy, bo wy jak się wam wszystkiego nie opisze co i jak to byście do rozporka nie trafili).

Marder
Ale kolego powyżej ma rację. Niby co szczególnego jest w The Last of Us? Fakt, na premierę to może ta gra robiła wrażenie, ale dziś? Fabuła jakich wiele w walking symulatorach. Tak, The Last of Us to walking simulator - ja grę przeszedłem na najtrudniejszym poziomie trudności. Zajeło mi to 12h z hakiem. W tym TYLKO 1.5h to WALKA! Reszta to wędrowanie, wędrowanie, wędrowanie. A, w grze zabiłem i spotkałem łącznie, UWAGA, 30 zombiaków. Ot cała gra. Na premierę te 10-12 lat temu, jak najbardziej - wtedy nie było walking simulatorów. Dziś pierwszy lepszy walking simulator jest lepszy od The Last of Us.

06.09.2025 16:07
pieterkov
4
odpowiedz
pieterkov
161
Senator

Mega rozmazane te screeny. Kolejna gra ue 5 TAA która wymaga filtra sharpening od nvidia.

07.09.2025 11:35
😢
5
1
odpowiedz
mekotron
15
Legionista

No Kuba, skoro tak bardzo skupiasz się na tym że system walki w SL jest trudny i Ty czujesz się głupi, może warto po pracować nad emocjami i rozwijać swoje umiejętności w grach?

Forum Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl