Komentarze do recenzji: Recenzja gry Blades of Fire. Jeden kowal powie „tak”, drugi kowal powie „nie”

Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz
20.05.2025 17:42
Marky
1
odpowiedz
Marky
36
Generał

Nietypowo średnia gra jak na MercurySteam, które do tej pory raczej dowoziło wszystkie swoje gry.
Ale w sumie wydawca 505 Games ma reputację wydawcy średniaków i crapów

10.05.2026 14:38
Dead Men
1.1
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

Marky u nich róznie z tym dowożeniem. Mają kilka perełek i kilka dobrych gier i przecietnych.

20.05.2025 19:16
2
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
wcogram
173
Generał

Hiszpanie nie zaprosili do Disneylandu to i nie ma 9/10 tylko 6/10.

20.05.2025 19:27
ODIN85
😁
2.1
odpowiedz
ODIN85
53
Senator

Bo tam nie ma Disneylandu.

21.05.2025 11:43
2.2
1
odpowiedz
wcogram
173
Generał

W Paryżu jest a pojechali do LA>

20.05.2025 19:52
baltazar1908
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
baltazar1908
46
Generał

uuuu będzie dramat.

19.06.2026 21:28
Dead Men
3.1
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

baltazar1908 jest bardzo dobrze.

19.06.2026 22:39
baltazar1908
3.2
odpowiedz
baltazar1908
46
Generał

Dead Men Ale chyba nie z tą produkcją.
Reszta owszem bardzo ok.

19.06.2026 22:52
Dead Men
3.3
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

baltazar1908 Skończyłem ja dwukrotnie i bawiłem się jak za czasów pierwszej Castelvani Lords of Shadows która uwazam za najlepszą grę od MS, a ta ocena jest z pupy. Bo ta gra nie jest trypowym soulslikiem a metroidwanią z elementami walki soulslike bliżej jej do Castelvani pod względem eksploracji i walki z Severance: Blade of Darkness. Jest prosta historia z twistem na koniec, jest ładna grafika z gore i latajacymi kończynami, bardzo fajny ssytem walki, co do backtrakingu to nie wiem jak sie wypowiedziec skoro mechnicznie cały swiat to metroidwania z otwieraniem przejsc i nowych lokacji, a takie cofanie cofanie to miałem 3 razy na głownej mapie i raz do swiatyni co sie lance budowało do walki z smokiem, co zajeło wszystko raptem z 10 minut na mapie i z 10 w siwatyni to jak to jest backtracking to rec opadaja. Najwieksza robote robi fajny system walki bo masz 4 rodzaje ataków i cały system wykluwania broni i jej ulepszania. I tu jest najwiekszy minus bo gra nie uczy go w nalezyty sposob i za 3skopana bronia sam sie dowiesz co i jak nalezy wykuc aby było dobrze.

20.06.2026 10:03
baltazar1908
3.4
odpowiedz
baltazar1908
46
Generał

Dead Men Każdy ma swoje zdanie, ja też w tę grę grałem. Nie była zła, choć moim zdaniem postacie były trochę za duże w stosunku do ekranu laptopa 15,6".
Po prostu przegrała z rodzimym „Tainted Grail: The Fall of Avalon”, bo tutaj poza systemem poruszania inspirowanym TES IV: Oblivion mamy również bardzo dobrą historię.
Zaraz potem wpadło mi w ręce „The Sinking City Remastered”, czyli kolejna bardzo dobra gra.
Czekam na drugą część, mimo że poza Tonącym Miastem nie będzie miała praktycznie żadnych powiązań fabularnych z częścią pierwszą.
I dlatego jest, jak jest.

21.05.2025 12:05
Last_Redemption
4
odpowiedz
1 odpowiedź
Last_Redemption
66
Senator

Mercury Steam to dziwne studio, czasem uda im się dostarczy genialna grę (Lords of shadow1, metroid), ale zazwyczaj robią średniaki (Jericho czy los2)

Niestety tutaj znowu mamy jakaś średnia grę, to już na trailerach było widać że nic dobrego z tego nie wyjdzie

post wyedytowany przez Last_Redemption 2025-05-21 12:06:19
10.05.2026 14:37
Dead Men
4.1
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

Last_Redemption LOS to dziwny przypadek bo po premierze 1 było wiele narzekania iz to nie Castelvania a bardziej GOW a jak w 2 zrobili Castelvanie pełną gebą to było narzekanie iż to nie to co w jedynce. Graczom nie dogodzisz.

19.06.2026 21:25
Dead Men
5
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

walki z tym złym (w tym wypadku tą złą).

Napewno to grał ten wie.

19.06.2026 21:28
Dead Men
6
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

backtracking na każdym kroku;

Kurde gdzie ten backtracking na każdym kroku ?
Musiałem się tylko dwa razy wrócić pod wulkan aby zdobyć koscianą tyrolkę, aby zjechach z wieży w zamku na zimowej mapie i w głownym zamku wroga i wrócic po flet którym się mgłę usuwało na pustynnej mapie. zajmowało to w całości 10 minut na 3 cofniecia, więc gdzie wy tu macie backtrtacking w tej grze ? Dostaliście tytuł który jest miksem Severance: Blade of Darkness w walce ( pierwsza gra tego studia zanim stało się MercurySteam ) i Castlevania: Lords of Shadow w eksploracji.

Forum Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl