filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 sierpnia 2023, 12:00

Zack Snyder gra w Fortnite’a postaciami z serialu, którego twórcy kpili z jego filmu

Snyder uwielbia Fortnite’a, a jeszcze bardziej serial Rick i Morty, gdzie w jednym odcinku wyśmiano Snyder’s Cut.

Źródło fot. Fortnite, Epic Games, 2017
i

Zack Snyder, amerykański reżyser, producent i scenarzysta, nie kryje się z tym, że wraz z synem lubi czasem pograć w Fortnite’a, popularną grę wideo od Epic Games. W wypowiedzi dla serwisu IGN artysta przyznał, iż grając, najchętniej wciela się w postacie z serialu Ricka i Morty’ego.

Przypomnijmy, że popularna trzecioosobowa strzelanka z gatunku battle royale daje graczom szerokie pole do „customizacji” sterowanej postaci. Wszystko za sprawą skórek i akcesoriów, które w wielu przypadkach pozwalają wcielić się w bohaterów znanych z popkultury, m.in. tych ze wspomnianej animacji.

Jednym z nich był Pan Miszuk (Mr. Meeseeks), który na ekranie pojawił się już w piątym odcinku pierwszego sezonu serialu. Jest to imię wszystkich istot wzywanych za pomocą Pudełka Miszuków. To właśnie przywołaną postacią lubił grać Snyder.

W Fortnite wpadłem do „króliczej nory” w tym sensie, że zanurkowałem dość głęboko [...]. Byłem Meeseeksem z Ricka i Morty’ego.

Zack Snyder przyznał również, że jest wielkim fanem Ricka i Morty’ego. W 2021 roku oświadczył, iż chętnie wyreżyserowałby pełnometrażową adaptację serialu, choć nie sprecyzował wówczas, czym miałby być ten projekt. W nawiązaniu do słów reżysera twórcy animacji stworzyli odcinek, w którym Rick i Morty naśmiewają się z Ligii Sprawiedliwości Zacka Snydera (odc. 2., sezon 6.). Wygląda jednak na to, że Snyder się tym nie przejął i nie stracił sympatii dla bohaterów serii.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

więcej