Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 października 2022, 11:14

Widzowie Rodu smoka skarżą się, że nic nie widzą w 7. odcinku

Ród smoka praktycznie od początku nie schodzi z określonego poziomu, a każdy odcinek zyskuje coraz lepsze oceny. Niestety, ale najnowszy epizod pod względem realizacyjnym odbiegał od poprzednich, przez co w sieci pojawiło się wiele negatywnych opinii ze strony fanów.

Źrodło fot. Ród smoka; Ryan Condal i Miguel Sapochnik; HBO; 2022
i

Ród smoka powrócił na ekrany z kolejny odcinkiem. Siódmy epizod obfitował w ciekawe zwroty akcji, które trzymały widzów cały czas w napięciu. Był jednak jeden aspekt, który wyraźnie mógł przeszkodzić w pełnym czerpaniu przyjemności z oglądania.

Najnowszy epizod zaliczył bowiem zauważalny spadek jakości, jeśli chodzi o widoczność wydarzeń na ekranie. Cały potencjał drzemiący w siódmym odcinku został praktycznie zmarnowany przez problemy z jasnością, które pojawiły się w pewnym momencie, a wszystkie postacie zostały spowite nadmierną ciemnością.

W związku z tym widzowie tak naprawdę mieli problemy z oglądaniem popisów aktorskich bohaterów, którzy robili co mogli, aby pokazać wagę wydarzeń. W szczególności mowa tutaj o rozmowie księżniczki Rhaenyry z Daemonem Targaryenem. Jednak najdziwniejsze w tej scenie jest to, że zdjęcia ich konwersacji pojawiły się przed premierą i wykonane zostały w świetle dnia.

HBO Max kupisz tutaj

Po emisji najnowszego odcinka, co zrozumiałe, w sieci pojawiło się wiele negatywnych komentarzy na temat jego jakości technicznej. Widzowie narzekali, że przez problemy ze światłem nie mogli się skupić na przedstawianych przez twórców wydarzeniach, które z pewnością okażą się ważne w kontekście kolejnych epizodów.

Niech Ród smoka porzuci aparycję emo i ogarnie lepsze oświetlenie, bo nic nie widać – @bombshell.

Ród smoka: nagrajmy najlepszą scenę latania na największym w historii smoku.

Również Ród smoka: upewnijmy się, że będzie tak ciemno, że nie da się nic zobaczyć – William Pitts.

To efekt Batmana. Najnowszym trendem w kinematografii jest zmuszanie do mrużenia oczu tak mocno, jak to tylko możliwe. Prawdopodobnie jest to test na wzrok, ponieważ starsi widzowie nic nie widzą, a młodsi są zdezorientowani narzekaniem – Greg Brian.

Powyżej możecie przeczytać wybrane opinie na temat problemów z oświetleniem, jakie spotkały widzów przy okazji siódmego odcinka Rodu smoka. Należy jednak przyznać, że należą one do najgrzeczniejszych, a w mediach społecznościowych można spotkać bardziej wulgarne wyrażenia.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym widzowie narzekali na słabą widoczność w serialu ze świata wykreowanego przez George’a R.R. Martina. Podobnie było w przypadku odcinka Długa Noc, gdzie wielka bitwa toczyła się w nocy, podczas śnieżycy, a jedynym źródłem światła był ogień, co utrudniało oglądanie.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej