Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 lipca 2020, 09:00

autor: Karol Laska

Według 68% czytelników GRYOnline Wiedźmin Netflixa to co najmniej dobry serial

Nie minął nawet rok od premiery pierwszego sezonu serialowego Wiedźmina, a i tak fani zdążyli podzielić się na dwa opiniodawcze obozy. Z naszej ankiety wynika, że większości użytkowników „GOL-a” produkcja przypadła do gustu.

Według 68% czytelników GRYOnline Wiedźmin Netflixa to co najmniej dobry serial - ilustracja #1
Okazuje się, że całkiem lubicie netflixowego Wiedźmina.

Wiedźmin od Netflixa był jedną z najbardziej oczekiwanych premier zeszłego roku. Nie dziwi więc fakt, że wskoczył na szczyt list popularnościowych w Polsce, Niemczech oraz Austrii, a także stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych seriali oryginalnych na platformie. Dokładniejsze statystyki możecie zobaczyć tutaj.

Wraz z grudniową premierą „Wieśka” przygotowaliśmy dla Was ankietę, w której mieliście szansę ocenić w skali od 1 (beznadziejny) do 6 (świetny) ogólny poziom produkcji. Głosować mogliście przez cały czas, a sonda pojawiała się regularnie przy okazji naszych tematycznych tekstów publicystycznych – w tym recenzji serialu (umiarkowanie pozytywnej) i dwóch zestawień traktujących o plusach i minusach dzieła.

Wyniki wskazują na to, że większości z Was Wiedźmin przypadł do gustu. 67,6% użytkowników (co daje 3875 głosów) uważa tytuł za co najmniej dobry. Cała reszta, czyli 32,4% forumowiczów (1852 oddane głosy), jest daleka od zachwytów i określa serial mianem przeciętnego lub gorzej.

Według 68% czytelników GRYOnline Wiedźmin Netflixa to co najmniej dobry serial - ilustracja #2
Tak rysuje się aktualny podział głosów. Nadal możecie dołożyć do ankiety swoje trzy grosze!

Porównaliśmy Wasze opinie z głosami krytyków oraz widzów z całego świata. Agregator ocen Rotten Tomatoes pokazuje, że 67% recenzentów ocenia Wiedźmina pozytywnie. Wynik ten niemalże pokrywa się z tym dostępnym na naszej stronie. O wiele bardziej łaskawa w serwisie RT była natomiast widownia, z której to 80% fanów deklaruje swoją sympatię do produkcji.

Oprócz powyższej ankiety nasza redakcja zapytała Was o to, czy Henry Cavill dał radę w roli Geralta. W tym przypadku głosowanie było dosyć jednostronne. Udowodniło ono, że niezależnie od opinii względem serialu, spora większość oglądających doceniła wysiłek aktora. 91% głosów na tak, 9% głosów na nie.

Według 68% czytelników GRYOnline Wiedźmin Netflixa to co najmniej dobry serial - ilustracja #3
Henry Cavill skradł Wasze serca i tylko nieliczni oparli się jego urokowi.

Z pewnością wraz z premierą drugiego sezonu ponownie sprawdzimy Wasze opinie o Wiedźminie. Zobaczymy, jak wypadną one w porównaniu do przedstawionych tutaj wyników. A kiedy będziemy mogli obejrzeć kontynuację przygód Geralta? Prace na planie zostaną wznowione za miesiąc, 17 sierpnia, a tytuł zadebiutuje w 2021 roku na Netfliksie.

Wyniki z dnia 14 lipca 2020 roku.