Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 września 2021, 16:30

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Woody Harrelson wypowiedział się o wrażeniach z Venoma 2, peruce Carnage’a i Tomie Hardym

Premiera drugiego Venoma zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że pojawia się coraz więcej wypowiedzi na temat produkcji Andy’ego Serkisa. Ostatnio głos zabrał Woody Harrelson, odtwórca roli głównego antagonisty.

Venom 2: Carnage zadebiutuje w polskich (i nie tylko) kinach już w październiku. W związku z tym, by podkręcić atmosferę przed premierą, w sieci pojawia się coraz więcej materiałów promocyjnych, a także wypowiedzi osób zaangażowanych w produkcję. Niedawno z tej okazji z paroma dziennikarzami rozmawiał Woody Harrelson, który wcieli się w Cletusa Kasady’ego, głównego wroga w kontynuacji przygód antybohatera granego przez Toma Hardy’ego. Zapytany w wywiadzie z dziennikarką portalu Screen Rant o to, co chciałby osiągnąć w kreacji Kasady’ego, Harrelson przyznał, że nie był zadowolony ze swojego pierwszego występu w nowej roli pod koniec pierwszej części Venoma.

Mimo że to była tylko jedna scena, na pewno czułem, że mogłem zrobić o wiele lepszą robotę. Dlatego moim celem było uczynić postać bardziej interesującą. I stworzyć parę rzeczy, które przyciągną widzów do Cletusa Kasady’ego, mimo że jest on seryjnym mordercą.

Znany z serii Zombieland aktor rozwinął tę myśl poprzez przywołanie Hardy’ego, którego komplementował, nazywając „fenomenalnym aktorem”. Dla Harrelsona występ w uniwersum Marvela u boku wspomnianego gwiazdora oznaczał sporą dawkę nerwów. Jednocześnie w rozmowie z Colliderem powiedział, że on i Hardy mieli podobne spojrzenie na to, jak powinien wyglądać Venom 2 – do tego stopnia, że razem przekonywali producentów i studio, by to Andy Serkis nakręcił film.

Rzecz, której możecie nie wiedzieć, to fakt, że był taki okres, gdy z ust moich i Toma [Hardy’ego – dop. red.] padały słowa w kierunku Toma Rothmana [prezesa Sony Pictures – dop. red.], by zatrudnił Andy’ego [Serkisa – dop. red.]. Myślę, że z perspektywy czasu Rothman jest bardzo zadowolony z tej decyzji.

Odtwórca Carnage’a odniósł się również humorystycznie do tematu charakterystycznej peruki, którą musiał przywdziać na potrzeby roli. Aktor potwierdził, że w tej materii chciałby zmiany. Opowiedział też więcej o zetknięciu się z oczekiwaniami fanów wobec swojej kreacji.

Nie lubiłem tej peruki! Nie olśniła mnie, więc tak – zdecydowanie chcę nowej. […]

Po prawdzie, gdybym miał myśleć o wszystkich wyobrażeniach tej postaci w głowach fanów Marvela, to byłoby trudne. Staram się skupić na tej roli jak na każdej innej. Choć oczywiście bycia w uniwersum Marvela nie można z niczym porównać. Wiesz, uważam, że dobrze było przeglądać stare komiksy, by zrozumieć sens tego, jak paskudne rzeczy spotkały go [Kasady’ego – dop. red.] w dzieciństwie, że zmieniły go w obłąkanego zabójcę. To było pomocne.

Jak ostatecznie udało się Harrelsonowi oddać złożoność osobowości Kasady’ego, przekonamy się niebawem. Venom 2: Carnage trafi do polskich kin już 15 października.

  1. Venom 2 nie musi być dla dorosłych, żeby się obronić. Prawie żaden film nie musi
  2. Nowy plakat z Venoma 2 sugeruje zaskakujący powrót postaci