Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2015, 09:59

Studio Riot Games, czyli twórcy League of Legends, pracują nad nową grą

Znane z League of Legends studio Riot Games pracuje nad nową grą. Ma to być duża komercyjna produkcja, łącząca kilka gatunków i dorzucająca do tej mieszanki autorskie pomysły zespołu. Jednocześnie nie będzie ona osadzona w uniwersum League of Legends.

Riot Games nie chce być studiem jednej gry - Studio Riot Games, czyli twórcy League of Legends, pracują nad nową grą - wiadomość - 2015-09-26
Riot Games nie chce być studiem jednej gry

Założone w 2006 roku studio Riot Games znane jest wyłącznie z jednej gry, czyli League of Legends. Produkcja ta posiada dominującą pozycję w kategorii MOBA, więc trudno się dziwić, że zespół do tej pory całą uwagę poświęcał rozwijaniu tego projektu. Okazuje się jednak, że firma nie zamierza ograniczać się tylko do jednego tytułu i pracuje obecnie nad nową grą. Gwoli sprawiedliwości trzeba dodać, że nieśmiałe doniesienia o tym pojawiły się już w zeszłym roku, ale teraz otrzymaliśmy pierwsze, choć wciąż skromne konkrety.

Źródłem tych informacji jest Ryan „Morello” Scott, który obecnie pełni rolę głównego projektanta League of Legends, a wcześniej pracował m.in. w studiu ArenaNet przy Guild Wars. Za pomocą swojego konta Twitter zaczął on wczoraj przekazywać pierwsze wskazówki na temat nowej gry, która powstaje obecnie w Riot Games. Dowiedzieliśmy się więc, że ma to być duża komercyjna produkcja, a nie mini-gierka opracowana dla fanów League of Legends. Nie będzie również osadzona w uniwersum tego przeboju. Ponadto ma połączyć elementu różnych gatunków i oferować sporo świeżych rozwiązań.

Po prawie dekadzie spędzonej z League of Legends studio chce poszerzyć swój repertuar. - Studio Riot Games, czyli twórcy League of Legends, pracują nad nową grą - wiadomość - 2015-09-26
Po prawie dekadzie spędzonej z League of Legends studio chce poszerzyć swój repertuar.

Ryan Scott nie podał żadnych więcej informacji związanych z tą grą, co nie dziwi, gdyż przyznał, że projekt najprawdopodobniej ukaże się najwcześniej w 2017 roku, więc na razie jest zbyt wcześnie, aby zdradzać kolejne konkrety.

Warto wspomnieć, że pracownicy Riot Games pracują również nad prototypami innych gier i część z nich, jeśli zostanie skierowana do pełnej produkcji, może wykorzystać markę League of Legends. Z dostępnych informacji wynika, że projekt, o którym mówi Ryan Scott jest na znacznie bardziej zaawansowanym etapie produkcji. Wciąż jest możliwe, że zostanie on ostatecznie skasowany, ale obecnie wydaje się to bardzo mało prawdopodobne.

Zapewne sporo jeszcze poczekamy, nim Riot Games oficjalnie ujawni swoją drugą grę. Informacje o istnieniu takiego projektu są jednak interesujące. Zespół poświęcił ostatnie dziewięć lat na rozwijanie tylko jednej, choć bardzo popularnej produkcji i najwyższy czas, aby jego pracownicy mogli zająć się czymś nowym.

  1. Riot Games – oficjalna strona studia