Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 września 2016, 10:11

Siedmiu wspaniałych, Sekretne życie zwierzaków domowych - weekendowe premiery filmowe

Czołem, filmożercy. Przedostatni weekend września przynosi dwie duże premiery - remake Siedmiu wspaniałych i nieźle ocenianą animację Sekretne życie zwierzaków domowych. Dodatkowo niektóre kina przedpremierowo puszczają Ostatnią rodzinę. Co wybierzecie?

Siedmiu wspaniałych

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Siedmiu wspaniałych to nowa wersja jednego z najlepszych westernów w historii, który z kolei był amerykańską adaptacją arcydzieła Akiry Kurosawy – Siedmiu samurajów. Bardzo gwiazdorska obsada, scenariusz autorstwa gościa, który dał światu serial Detektyw i reżyseria sprawnego wyrobnika spod znaku Dnia próby od samego początku dawały nadzieje na solidną rozrywkę, która jednak nie będzie w stanie równać się z wielkimi poprzednikami. Wszak motyw obrony małego miasta przed liczną bandą Bardzo Złego Pana jest wyeksploatowany do granic możliwości i trudno zrobić tu coś naprawdę nowego. Postawiono więc na dreszcz emocji i znane twarze. Akceptujecie ten wybór i wydacie pieniądze na bilet?

 1. Reżyseria: Antoine Fuqua
 2. Tytuł oryginalny: The Maginificent Seven
 3. Grają: Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio

Sekretne życie zwierzaków domowych

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

W tym roku już był jeden animowany film o gadających zwierzakach – zbierający same pochwały Zwierzogród. Teraz, ze sporym, ponad dwumiesięcznym, opóźnieniem, na ekrany trafia Sekretne życie zwierzaków domowych, które oczarowało widzów pierwszym zwiastunem pokazującym, co robią pupile, gdy właściciele wychodzą z domu. Fabuła filmu jest jednak bardziej kinem drogi, przygodą na mieście, niż zbieraniną skeczy o kotach i psach. Psiak Max dostaje od swojej pani „brata” - wielkiego Duke'a. Początkowa niechęć między psami prowadzi do tego, że gubią się w wielkim mieście, a droga do domu będzie długa i wyboista. Recenzenci są dosyć przychylni dla tego filmu, choć podkreślają fakt, że jest to prościutka historyjka zdecydowanie dla młodszego widza.

 1. Reżyseria: Chris Renaud, Yarrow Cheney
 2. Tytuł oryginalny: The Secret Life of Pets
 3. Grają (głosy oryginalne): Louis C.K., Eric Stonestreet, Kevin Hart, Albert Brooks

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Plan Maggie (Greta Gerwig i Ethan Hawke w komedii o tym, że najlepszy plan na znalezienie idealnego ojca dla dziecka zawsze może się zdrowo zagmatwać),
 2. Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham (dokumentalny film o naprawianiu relacji dwóch kobiet),
 3. Kontrola absolutna (Pierce Brosnan kontra zły informatyk – thriller o nierównej walce w świecie współczesnych technologii),
 4. Hedi (dramat o życiu młodego człowieka we współczesnej Tunezji),
 5. O matko! Umrę... (komediodramat o hipochondryku, nad którego życiem próbują zapanować matka i dziewczyna).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.