Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2013, 15:58

autor: Hed

Race to Mars – polskie studio Intermarum ruszyło z akcją na Kickstarterze

Na Kickstarterze pojawiła się zbiórka pieniędzy na polską grę Race to Mars, w której pokierujemy firmą z sektora kosmicznego. Producenci ze studia Intermarum potrzebują 30 tysięcy funtów, żeby móc zrealizować projekt.

Race to Mars walczy o fundusze na Kickstarterze – polska gra o rynku kosmicznym. - Race to Mars – polskie studio Intermarum ruszyło z akcją na Kickstarterze - wiadomość - 2013-06-27
Race to Mars walczy o fundusze na Kickstarterze – polska gra o rynku kosmicznym.
Race to Mars:
  • W grze pokierujemy firmą, która chce wysłać misję na Marsa
  • Tytuł ma połączyć realizm z przystępnością
  • Na stworzenie gry potrzeba 30 tysięcy funtów
  • Gra powstaje w polskim studiu Intermarum

Polskie studio Intermarum wystartowało na Kickstarterze ze zbiórką społecznościową na sfinansowanie gry Race to Mars. Deweloperzy potrzebują 30 tysięcy funtów, aby stworzyć strategię, w której pokierujemy firmą z sektora kosmicznego. Zadaniem gracza będzie rozwijanie technologii, promowanie programów kosmicznych oraz wysłanie misji na Czerwoną Planetę. Docelowo produkcja ma trafić na systemy Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android.

30 tysięcy funtów pozwoli polskiemu studiu zbudować turowy symulator firmy kosmicznej, działający na silniku Unity. Projekt ma osiągnąć dwa cele: promować przemysł kosmiczny i zadowolić fanów gier ekonomicznych. Producent zapewnia, że Race to Mars połączy realizm z przystępnością, dzięki czemu gra powinna spodobać się zarówno zagorzałym miłośnikom tematyki, jak i regularnym fanom strategii. W zamian za wsparcie na Kickstarterze otrzymamy nagrody opisane na stronie akcji.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Studio Intermarum chce przy ich pomocy wyjść poza stereotyp gry ekonomicznej wyglądającej jak arkusz kalkulacyjny. Mówiąc inaczej, fundusze pozwolą stworzyć szczegółowe modele budynków, rozbudować drzewko technologiczne i poszerzyć oraz odpowiednio zrównoważyć pozostałe elementy rozgrywki. Zebranie ponad 30 tysięcy funtów umożliwi przeniesienie gry na inne platformy i przetłumaczenie jej na dodatkowe języki.

Celem Race to Mars jest dostanie się na tytułową planetę, co oznacza, że podczas zabawy większość czasu spędzimy na Ziemi, rozwijając korporację w jednym z wielu kierunków. Podczas rozgrywki będziemy opracowywać technologie, utrzymywać kontakty z organizacjami rządowymi, wojskiem, a nawet mediami oraz szukać intratnych kontraktów na rynku. W opracowaniu gry pomaga polska firma Kosmonauta.net, która oferuje przede wszystkim wsparcie merytoryczne.

  1. Race to Mars na Kickstarterze

Race to Mars – polskie studio Intermarum ruszyło z akcją na Kickstarterze - ilustracja #2Intermarum to niezależne studio z Opola, które zostało założone w 2010 roku. Race to Mars jest pierwszym dużym projektem dewelopera, mającego na koncie parę mniejszych tytułów, w tym Wicked Stars i Kid Case. Obecnie w studiu pracuje kilkanaście osób.