Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2018, 18:06

autor: Vergil

PUBG - szczegóły aktualizacji #12

Na serwerach testowych pecetowej wersji Playerunknown's Battlegrounds pojawiła się łatka oznaczona numerem 12, która oddaje do naszej dyspozycji nowe zabawki w postaci samochodu, karabinu i dodatków do broni; autorzy wprowadzili też szereg ważnych zmian.

Na serwerach testowych Playerunknown's Battlegrounds pojawiła się aktualizacja oznaczona numerem 12, która wnosi szereg zmian w balansie arsenału i gadżetów, nową giwerę oraz pojazd, a także świeże dodatki do broni. Poza tym autorzy zdeptali kolejne bugi, dopracowali mapę Miramar czy wreszcie oddali w ręce graczy nowe funkcje w menu gry. Zmiany są na tyle duże, że w oparciu o informacje pozyskane od fanów autorzy będą nanosić dalsze poprawki, nim zdecydują się na ich wprowadzenie w życie. Poniżej znajdziecie konkrety na temat najważniejszych atrakcji przyniesionych przez tę łatkę; więcej szczegółów czeka na Was w oficjalnym ogłoszeniu.

W PUBG z żadną giwerą nie można czuć się w stu procentach bezpiecznie; twórcy nieustannie pracują nad balansem broni. - PUBG - szczegóły aktualizacji #12 - wiadomość - 2018-04-27
W PUBG z żadną giwerą nie można czuć się w stu procentach bezpiecznie; twórcy nieustannie pracują nad balansem broni.

Balans broni i wyposażenia

Zacznijmy od balansu broni i pozostałych elementów wyposażenia. Poniższa tabelka prezentuje zmiany w ilości obrażeń zadawanych przez poszczególne narzędzia mordu.

Jeśli oberwało się którejś z Twoich ulubionych giwer, pamiętaj, że nie tylko Ty biegałeś z nią po mapach PUBG. - PUBG - szczegóły aktualizacji #12 - wiadomość - 2018-04-27
Jeśli oberwało się którejś z Twoich ulubionych giwer, pamiętaj, że nie tylko Ty biegałeś z nią po mapach PUBG.

Poza tym deweloperzy pochylili się nad odrzutem karabinów, zasięgiem shotgunów czy wreszcie efektami eksplozji granatów. Na tym jednak się nie kończy – postanowili bowiem zmniejszyć prędkość poruszania się postaci wyposażonych w niektóre rodzaje broni (SR, LMG, shotgun), nieco przemodelować pływanie i nurkowanie (a tym samym zmniejszyć efektywność ukrywania się pod wodą) czy choćby uczynić ze strzykawek adrenaliny w miarę standardowy loot („w miarę”, bo i tak mają rzadko pojawiać się w świecie gry); dodatkowo czas potrzebny na skorzystanie z tych ostatnich skrócono z ośmiu do sześciu sekund.

Nowa dostawa

Łatka #12 to również nowe zabawki. SLR to nowy karabin samopowtarzalny, strzelający pociskami 7,62mm, którego standardowy magazynek mieści dziesięć kul (rozszerzony – dwadzieścia). Karabin jest opisywany jako broń potężniejsza od SKS, jednak cechująca się większym odrzutem; opanowanie tego ostatniego jest kluczem do wykorzystania pełnego potencjału tej giwery.

Poza tym na mapie Miramar gracze mogą wykorzystać nowy pojazd, czyli muscle cara Mirado, którego znajdą przy głównych ulicach miasta; jak nietrudno się domyślić, Mirado to obecnie najszybsze z aut dostępnych w tej lokacji. Wśród świeżych dodatków do broni można natomiast znaleźć lunety (z trzykrotnym i sześciokrotnym powiększeniem), uchwyty czy zwężenie wylotu lufy shotguna.

Mirado to nie lada gratka dla miłośników amerykańskich samochodów. Dobrze, że w świecie PUBG nie trzeba się martwić wysokimi cenami benzyny. - PUBG - szczegóły aktualizacji #12 - wiadomość - 2018-04-27
Mirado to nie lada gratka dla miłośników amerykańskich samochodów. Dobrze, że w świecie PUBG nie trzeba się martwić wysokimi cenami benzyny.

Pora na szybki rzut okiem na zmiany wprowadzone w menu gry oraz na Miramar. Po instalacji łatki gracz może wybrać preferowaną mapę – po zaznaczeniu kilku lokacji, gra losowo przydzieli go do jednej z aren. Warto odnotować, że autorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany tego elementu menu gry, kiedy lista „piaskownic” ulegnie wydłużeniu. Miramar doczekała się natomiast przede wszystkim nowych budynków, które znalazły się w pobliżu oazy i na przedmieściach; przy okazji autorzy nieco przerzedzili zabudowę w wybranych miejscach, a także usunęli zbędne osłony i uprościli wnętrza niektórych konstrukcji. Otwarte tereny zyskały natomiast dodatkowe obiekty w postaci skał czy drzew. Na koniec słówko o zdeptanych bugach, z których najważniejsze to: poprawiony system detekcji kolizji w trakcie jazdy na motocyklu, łuski spadające na ziemię po wystrzale oraz usprawniony stoper.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Playerunknown’s Battlegrounds
  2. PUBG – poradnik do gry
  3. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds