filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 sierpnia 2022, 13:30

autor: Kamil Kleszyk

Nowy Predator zdobył serca widzów; Prey z rekordem popularności

Od premiery Predator: Prey minęło kilka dni, dlatego możemy bliżej przyjrzeć się wynikom oglądalności najnowszej produkcji o kosmicznym myśliwym. Okazuje się, że mamy do czynienia z prawdziwym hitem.

Kadr z filmu Predator: Prey/ Twentieth Century Fox.

Najnowsza odsłona serii o Predatorze udowadnia, że czasami warto poświęcić kinową premierę dzieła na rzecz streamingu. Według informacji ujawnionych przez 20th Century Studios, film Predator: Prey stał się bezapelacyjnym numerem jeden w serwisie Hulu w kontekście wszystkich premier filmów i seriali. Co więcej, jest to też najpopularniejszy film w historii Star+ w Ameryce Łacińskiej oraz na platformie Disney+ w zakładce Star w krajach, w których jest on dostępny.

Niestety nie poznaliśmy całkowitej liczby obejrzanych godzin, tak jak to występuje w przypadku Netfliksa.

Nowy Predator zdobył serca widzów; Prey z rekordem popularności - ilustracja #1
Źródło: Twitter/ @20thcentury

Mamy zatem do czynienia z wielkim hitem. Co ciekawe, pierwotnie horror o kosmicznym łowcy miał być tworzony z myślą o dystrybucji kinowej, jednak pandemia koronawirusa zmieniła te plany.

Na koniec warto dodać, że Prey jest najlepiej ocenianym obrazem z całej serii o Predatorze (na podstawie danych serwisu RottenTomatoes). Poniżej możecie zobaczyć ranking filmów w kolejności od najlepszego do najgorszego.

  1. Predator: Prey (2022) – 92% na podstawie 191 recenzji
  2. Predator (1987) – 80% na podstawie 55 recenzji
  3. Predators (2010) – 65% na podstawie 203 recenzji
  4. Predator (2018) – 33% na podstawie 296 recenzji
  5. Predator 2 (1990) – 30% na podstawie 31 recenzji
  6. Obcy kontra Predator (2004) – 22% na podstawie 147 recenzji
  7. Obcy kontra Predator 2 (2007) – 12% na podstawie 78 recenzji

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej