Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 lutego 2019, 13:25

autor: AlexB

Pennyworth - szczegóły na temat serialu o lokaju Batmana

Podczas spotkania z dziennikarzami Danny Cannon, producent serialu Gotham, podzielił się kilkoma szczegółami na temat Pennyworth, czyli odcinkowej produkcji opowiadającej o początkach słynnego lokaja Batmana. Ma ona zadebiutować w czerwcu tego roku.

W tym roku, równo pięć lat od rozpoczęcia emisji, zakończenia doczeka się serial Gotham, stanowiący prequel przygód Batmana. Nie oznacza to jednak, że uniwersum Mrocznego Rycerza zniknie z telewizji. W czerwcu stacja Epix wyemituje 10 odcinków Pennyworth, czyli kolejnej pozycji twórców Gotham skupiającej się na przeszłości bohaterów znanych z filmów czy komiksów. Jak wskazuje sam tytuł, serial skupi się na początkach Alfreda, czyli wiernego lokaja rodziny Wayne'ów. Niedawno podczas spotkania z dziennikarzami Danny Cannon, producent obu seriali, podzielił się kilkoma szczegółami na temat Pennyworth (via Deadline).

Alfred miał kilka różnych wcieleń, zarówno w komiksach, jak i filmach czy serialach. - Pennyworth - szczegóły na temat serialu o lokaju Batmana - wiadomość - 2019-02-08
Alfred miał kilka różnych wcieleń, zarówno w komiksach, jak i filmach czy serialach.

Akcja Pennyworth będzie toczyła się w Londynie w latach 60. ubiegłego wieku. Młody Alfred kończy swoją służbę jako żołnierz SAS i tworzy firmę ochroniarską. Jego klientem zostaje Thomas Wayne, czyli ojciec Bruce'a. Choć serial będzie osadzony w podobnej nam rzeczywistości, to będzie ona zawierała kilka istotnych różnic. Cytując Cannona:

To nie będzie Anglia, którą znacie. Może wyglądać jak ona, lecz jeśli przyjrzysz się bliżej, to zaczniesz zadawać pytania: „Dlaczego tak jest? Dlaczego tam stoi ten budynek? O jakiej wojnie on mówi?”

Jako że Pennyworth to historia oparta na komiksach, muszą się w niej znaleźć czarne charaktery. Na razie znamy dwa - Bet Sykes, określoną jako „uduchowioną, sadystyczną i wyszczekaną”, oraz jej siostrę, Peggy Sykes, lojalną, zaradną i żyjącą według własnego kodeksu moralnego matronę rodu. Co z resztą przeciwników? Jak zdradził Cannon, będą to „archetypiczni złoczyńcy i klasyczni wrogowie z brytyjskiej literatury”. Ponadto zasugerował, że w serialu może pojawić się jakiś potomek Kuby Rozpruwacza. Jeśli jednak spodziewacie się ujrzeć przodków któregoś z ikonicznych batmanowskich czarnych charakterów, jak Joker czy Pingwin, to musimy Was zawieść – takowi się nie pojawią.

Scenariuszem do Pennyworth zajął się Bruno Heller, czyli główny twórca Gotham. Jak zapewniają producenci, serial o Alfredzie nie będzie szedł na kompromisy – ma to być mocna produkcja z kategorią R.

W młodego Alfreda wcieli się Jack Bannon. - Pennyworth - szczegóły na temat serialu o lokaju Batmana - wiadomość - 2019-02-08
W młodego Alfreda wcieli się Jack Bannon.

W rolę Alfreda w serialu Pennyworth wcieli się Jack Bannon (Gra tajemnic, Furia). Partnerować mu będą Ben Aldridge (Biblia, Z Lark Rise do Candleford) jako Thomas Wayne, Paloma Faith (Młodość) jako Bet Sykes, Polly Walker (Rzym, Starcie tytanów) jako Peggy Sykes oraz Jason Flemyng (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Porachunki) jako Lord Harwood. Całość zapowiada się całkiem interesująco, zwłaszcza jeśli dodamy do tego fakt, że według Cannona reakcja publiczności testowej na produkcję była bardzo pozytywna.