futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 9 września 2023, 19:57

Paint otrzyma funkcję znaną z Photoshopa

Paint otrzyma niedługo opcję, którą możecie kojarzyć między innymi z Photoshopa. Mowa tutaj o wycinaniu tła.

Źródło fot. Unsplash | Microsoft 365
i

Microsoft stale próbuje ulepszać swoje programy. Teraz przyszła pora na nowości w darmowym edytorze graficznym Paint. W wersji testowej aplikacji pojawiła się wyjątkowo przydatna funkcja – wycinanie tła. O szczegółach tej opcji dowiedzieliśmy się za pośrednictwem Windows Blogs.

Ma wstępie warto zaznaczyć, że obecnie wycinanie tła jest dostępne jedynie dla określonej grupy osób. Z tego narzędzia mogą bowiem jedynie skorzystać ludzie mające dostęp wersji Canary i Dev systemu Windows 11.

  1. Proces usuwania jest wyjątkowo prosty. Wystarczy zaznaczyć odpowiedni obszar i kliknąć w nowy przycisk na wstążce programu Paint. System automatycznie rozpozna, co jest tłem i usunie je z grafiki. Wszystko świetnie obrazuje plik GIF zamieszczony na oficjalnym blogu Microsoftu.
  2. Na ten moment nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Zainteresowanym pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.
Paint otrzyma funkcję znaną z Photoshopa - ilustracja #1
Źródło: Windows Blogs

Do tej pory osoby, które potrzebowały skorzystać z tej opcji, musiały korzystać z płatnych alternatyw pokroju Adobe Photoshop. Ewentualnie można było również zasięgnąć po strony internetowe (np. Remove Background). Część z nich swoje jednak pewne ograniczenia. Darmowe, systemowe narzędzie pozwalające na usuwanie tła, jest więc ogromnym ułatwieniem dla użytkowników.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej